Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Колку е добро кога некој од школата на некој клуб ќе стигни да игра во првиот тим па и уште стартер.
Додај на тоа дека тренер им е легенда на клубот, :love:
Со каква страст игра Маунт секоја чест, мислам дека ќе има добра сезона под Френки.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јаки беа фановиве на Лестер по интернетов кога потпиша Мегваер. Еванс бил појак, Сојунчу го барале Арсенал, бил скриен дијамант, не знам што... Еднаш нормално, по земја не ја извадија топката од шеснаесетник. Џејмс Медисон би го зела за следното лето најбрзо што може.
Автоматски споено мислење:

Кепа не знае кај тера натпреваров
 
Последно уредено:

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Thanks for the memories Frank? :unsure:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ете колку е појака средината на Челзи од Лестер, ги убија во второ.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Па што офффф ае бе брат?
Нели 2 години не пратеше фудбал зошто не те интересираше веќе (тој) спорт?
Нема благе везе ова што го пиша првично. Криво ми е само шо си паднал на некој трач муабет од Донеф, Фросе, па и Чемпионс или нз кој, сум кажал нешто и после тоа извртено до макс и претворено у лајно изјава, и сеа ти ја сервираш за мене.

И криво ми е шо така е концесузот на форумов, евидентно од овие 15+ лајкови. А највише криво ми е што ти шо највише ме знаеш мислиш дека ја некад би рекол дека сум „надраснал“ нешто, и сеа сум преголем батко за тоа :)

Ако сакаш некад ќе ти го објаснам цел муабет што беше, али не пред напалениве куртони тука.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
We're sorry but Big 6 is not available in your league, would be interested in Big 5?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Лекција по фудбал... среќа за Челзи што со мочка се правени
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Челзи играше добри 10 минути и толку.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Овој Мадисон ќе го биде, треба да поработи на завршницата малце.
Тилеманс џабе се форсира/ше, тежок просек.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Ако Челзи фатат место во ЛЕ, треба да бидат среќни
Well yes, but actually no.

Сфаќам што сакаш да кажеш, и мене вака од прва ми доаѓа оваа мисла ама сепак... не е толку тешко да се фати место во ЛЕ :D

Пошто веројатно куповите ќе бидат освоени од екипи од првите позици, многу веројатно и седмото место ќе носи ЛЕ така да...

Не се ваљда до толку лоши да не завршат барем на седмо место..
Автоматски споено мислење:

Од лани до сега Челзи да има 15 поени помалце...пак би биле ваљда доволни за седмо место.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Нема благе везе ова што го пиша првично. Криво ми е само шо си паднал на некој трач муабет од Донеф, Фросе, па и Чемпионс или нз кој, сум кажал нешто и после тоа извртено до макс и претворено у лајно изјава, и сеа ти ја сервираш за мене.

И криво ми е шо така е концесузот на форумов, евидентно од овие 15+ лајкови. А највише криво ми е што ти шо највише ме знаеш мислиш дека ја некад би рекол дека сум „надраснал“ нешто, и сеа сум преголем батко за тоа :)

Ако сакаш некад ќе ти го објаснам цел муабет што беше, али не пред напалениве куртони тука.
Нема никаков трач, убаво памтам дека имаше еден подолг пост во Драга Кајгана кај што пиша дека не пратиш веќе фудбал, Ливерпул го немаш со месеци гледано и дури ни никот ти нема смисла пошто има LFC во него. (за последново не сум 100% сигурен, ама у главно иам некоја чудна навика да памтам глупости, па вака кога ќе ми остане нешто во главата отприлика значи дека тоа се случило)

Крај краева не е ни битно бе, и да не си гледал, си имал можда некоја твоја причина од кај да знам јас што ти се случувало во приватниот живот и низ каков период си поминал... или пак кој сум па јас да ти кажам што да правиш ти во слободно време, амааа малце знаеш да си арогантен тука во последно време (ете види си ја последнава реченица од постот твој, буквално вреѓаш неколку десетици форумџии) и нормално дека ќе ти дофрли некој од страна "е да бе ти ќе збориш а кој знае од кога не си гледал." А ти одма се лутиш. xD

Едноставно така фунционира форумов, и мене ме нервираше еден период ама тоа е тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom