Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Знам дека не сум нормален душа ми извади на crushing, на некој места и по пола саат заглавував а пак ја свртев временски најбрзо. Страшно добра игра:aplauz:
Иначе земав платиниум со тоа што ја поминав на најтешко(пред тоа имав се отворено).
Gratz! Апдејтирај го потписот ко така :). Треба да си горд на трофејот сега :)
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Gratz! Апдејтирај го потписот ко така :). Треба да си горд на трофејот сега :)
Пробав да го апдејтирам ама некој ерор ми дава, ке биде.
Сакам сите игри шо ги имам да ги направам Платиниум, ама неам време толку за иргање:toe:

--- надополнето ---

ErT да те прашам, ти нарачуваше од интернет нели???
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Пробав да го апдејтирам ама некој ерор ми дава, ке биде.
Сакам сите игри шо ги имам да ги направам Платиниум, ама неам време толку за иргање:toe:

--- надополнето ---

ErT да те прашам, ти нарачуваше од интернет нели???
Да да, немам ништо купено од овде :). Најчесто нарачувам од www.sendit.com , али најдов уште еден сајт (скроз ист како сендит, изгледа партнери нешто се) и има супер цени на некои игри. www.zavvi.com , исто е од Велика Британија, и на двата сајтови поштарината до Македонија е 2.35 фунти (околу 160-170 денари). Поефтина поштарина здравје :).
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
A ErT moze da mi objasnis celosniot proces i se sto mi treba za da kupuvam od sendit.com, deka mozebi do sega imam dadeno nad 1000 evra za igri more i poise ...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
A ErT moze da mi objasnis celosniot proces i se sto mi treba za da kupuvam od sendit.com, deka mozebi do sega imam dadeno nad 1000 evra za igri more i poise ...
Ти треба кредитна картичка и ништо друго. Се регистрираш на Сендит, ставаш игра во кошница, одиш Checkout, и Follow the On Screen Instructions, то е то.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Да да, немам ништо купено од овде :). Најчесто нарачувам од www.sendit.com , али најдов уште еден сајт (скроз ист како сендит, изгледа партнери нешто се) и има супер цени на некои игри. www.zavvi.com , исто е од Велика Британија, и на двата сајтови поштарината до Македонија е 2.35 фунти (околу 160-170 денари). Поефтина поштарина здравје :).
Ултра евтина поштарина .Уше едно ПС3 да си зеам и готово :) .Колку му е моментално цената???
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Vo grcija e 339 evra so plus World Cup 2010. Plus na grcka granica ti vrakaat 18% od cenata :) Ama treba nekako da go svercuvas niz makedonska granica

Ova e za slimot 250gb

--- надополнето ---

A ErT mora so kreditna ili ima i moznost so drugi karticki ?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Vo grcija e 339 evra so plus World Cup 2010. Plus na grcka granica ti vrakaat 18% od cenata :) Ama treba nekako da go svercuvas niz makedonska granica

Ova e za slimot 250gb

--- надополнето ---

A ErT mora so kreditna ili ima i moznost so drugi karticki ?
Може и дебитна. Виза Електрон

--- надополнето ---

Иначе ако некој ја сака Фајнал Фантази 13ката за ПС3, падната е цената на неверојатни 1300-1400 денари со поштарина.

http://www.zavvi.com/offers/price-cr...NZ-_2083328737
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Si kupuval nekogas od ova zavvi ?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Не, ама дефинитивно пуштаат во МК. Се им е исто како Сендит. Ист систем. Исти поштарини и слично.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Опа изглеа дека ММо-то чука на голема врата кај пс3чето , што е лоша работа за ПЦ гејмерите ... Еве што спремаат кинезите за FFXIV на ПС3 ps3mmocontrollers.jpg
Се надевам и МС ке го направат истото за 360ката чим веке е потврдено дека искача и за таа кознола =) Енивеј браво за Сони :smir:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Опа изглеа дека ММо-то чука на голема врата кај пс3чето , што е лоша работа за ПЦ гејмерите ... Еве што спремаат кинезите за FFXIV на ПС3 Прегледај го приврзокот 30771
Се надевам и МС ке го направат истото за 360ката чим веке е потврдено дека искача и за таа кознола =) Енивеј браво за Сони :smir:
Сто пати ти кажав дека не е потврдено. Оди на официјалната страна, нигде не пишува Xbоx 360.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Кој што сака Medal Of Honor бета кључ:

1-Одите на: http://uk.gamespot.com/event/codes/c...onquer-4-open/
Направите нов user или искористете го постоечкиот ако веќе имате.

2-Кодот што ќе го добиете искористете го овде www.medalofhonor.com/beta

Ова важи за ПС3 и ПЦ гејмери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom