Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Да не шиткаш едно од нив?
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Ме заинтересиравте со YLOD па се расчитав по нет. Испаѓа дека е истиот проблем ко кај Х360-ката, односно процесорот и графичката прегреваат и од огромната топлина се одлепуваат од плоча.

Но исто така пишува дека само 1% од 20/40/60/80GB го развиваат овој проблем, и тоа најчесто 40-ката. Споредено со 30%+ шансата да се случи истото со Х360, мислам дека џабе ме плашите да не зимам старо PS3 :smir:
Не се споредува овој квар со оној на Xbox мислам процентуално гледано, 360-ката се расипуваше секоја трета а ПС3 секоја 50-та. Не знам како е сега со последнава генерација на Xbox дали пак рикаат???
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Излезе првиот тизер трејлер на Kıllzone 3. Ова изгледа е CGI изведба на Brutal Melee Combat (finishers).

 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
можеби замарам со ова но...
Варго, вчера бев кај овие сервисериве во Буњаковец, да видам дали можат да ми го средат Сонито...
им кажав што е проблемот дека не ми чита дискови, џабе што сум напраил ристор.
ми викаат џабе ќе го носиш, неаме делови и тешко дека ќе го направиме.

е сеа, несреќа у среќа, ми кажаа имало па сеа некој друг човек кој би требало да може да го среди сониво.
ако и овој неможе нажалост ќе зеам Иксбокс(како и да е ќе земев), а пак може и Сони да зеам па и двете платорми да ги имам, бидејќи несакам да ги остаам неизиграни Анчартед 2,ГОВ 3 и други ексклузивци.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
можеби замарам со ова но...
Варго, вчера бев кај овие сервисериве во Буњаковец, да видам дали можат да ми го средат Сонито...
им кажав што е проблемот дека не ми чита дискови, џабе што сум напраил ристор.
ми викаат џабе ќе го носиш, неаме делови и тешко дека ќе го направиме.

е сеа, несреќа у среќа, ми кажаа имало па сеа некој друг човек кој би требало да може да го среди сониво.
ако и овој неможе нажалост ќе зеам Иксбокс(како и да е ќе земев), а пак може и Сони да зеам па и двете платорми да ги имам, бидејќи несакам да ги остаам неизиграни Анчартед 2,ГОВ 3 и други ексклузивци.
Имаш некој проблем со ласерот...или со прегревање.....јас кога бев таму они ми кажаа дека имаат сервис за пс3............на крај ако не оди во ОНЕ и прашај ги каде ги носат на сервис пс3-те........

--- надополнето ---

Најдов нешто на пазар3 еве ти линк се надевам дека ке ти помогне....

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=630028
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Конечно ја завршив Uncharted: Drake's Fortune по 3-ти пат на crushing difficulty.
Ако некој ја сака ја продавам или менувам нека пише на ПП!
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Конечно ја завршив Uncharted: Drake's Fortune по 3-ти пат на crushing difficulty.
Ако некој ја сака ја продавам или менувам нека пише на ПП!
You my friend не си нормален :). Земај го платинумот и после продај ја :).
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Се надевам дека ке покажат некакво демо на Е3 за...........[video]http://www.gamespot.com/pc/action/deusex3/video/6264524[/video]
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
а зашто Платинумот е тродупло поефтин?
вајда тоа му доаѓа како пиратеријата што се појавува на торенти после 2-3 недели од премиерата, во овој случај 2-3 месеци, али све легално :)

за Сониво, утре треба да дојде еден тип, вика 102.8 % го праел, многу самоуверен делува.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
а зашто Платинумот е тродупло поефтин?
вајда тоа му доаѓа како пиратеријата што се појавува на торенти после 2-3 недели од премиерата, во овој случај 2-3 месеци, али све легално :)

за Сониво, утре треба да дојде еден тип, вика 102.8 % го праел, многу самоуверен делува.
Платинум излегува после 8-9 месеци, и сите игри не се платинум. Платинум добиваат најпродаваните. Во америка нив ги викаат Greatest Hits, исто има и на 360ката. Имам купено 2-3 платинум игри, доаѓаат без целофан :)
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
You my friend не си нормален :). Земај го платинумот и после продај ја :).
Знам дека не сум нормален душа ми извади на crushing, на некој места и по пола саат заглавував а пак ја свртев временски најбрзо. Страшно добра игра:aplauz:
Иначе земав платиниум со тоа што ја поминав на најтешко(пред тоа имав се отворено).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom