Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Од кај сакаш мојш :). Се става хард диск како што се става на ПЦ. Види Anhoch, Set, AMC :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Mоже било каков hard disk ? Немора некои посебни ???
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Mоже било каков hard disk ? Немора некои посебни ???
The first step to replacing the hard disk is going to the store or visiting an online retailer to pick up a new hard disk. The PS3 is compatible with just about any 2.5-inch SATA notebook hard disk. Both 5400- and 7200-RPM drives should work fine. The physical size of the hard disk is important because it has to fit the PS3's 2.5-inch drive tray. As far as storage capacity goes, it doesn't make sense to go through the trouble of upgrading unless you go big: We're talkin' 120GB, 160GB, or even 250GB.
Еве прочитај овде.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Хммм што знам, имав еден Хитачи 160гб (на ПЦ) за година ипол ми се заеба :), можеби од премногу торенти :). Ако можеш, види Seagate или Western Digital.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ne e vazno dali e evtino. Mi treba kvaliteten sto podolgo ke trae. A ne posle da ispadne sum dal 20000den od sto mi se rasipuvaat ...(Mi se slucilo toa za PC :) )
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Ne e vazno dali e evtino. Mi treba kvaliteten sto podolgo ke trae. A ne posle da ispadne sum dal 20000den od sto mi se rasipuvaat ...(Mi se slucilo toa za PC :) )

Со Western Digital нема да згрешиш ефтини се,квалитетни се и за одреден степен и по напредни од другите(имајки предвид дека од 1970/80 мислам дека почнаа, така да имаат доста искуство во тоа поле)......само гледај да земеш со 5400-RPMзш ако земеш со 7200-RPM може да ти цркне.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Со Western Digital нема да згрешиш ефтини се,квалитетни се и за одреден степен и по напредни од другите(имајки предвид дека од 1970/80 мислам дека почнаа, така да имаат доста искуство во тоа поле)......само гледај да земеш со 5400-RPMзш ако земеш со 7200-RPM може да ти цркне.
Варго , прочита ова за Infamous?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ок фала Варго, најдов еден добар Western Digital во SET.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Варго , прочита ова за Infamous?
Да,но...од утре ке немам нет на неодредено време.....но послем тоа може да средиме за ПСН.

ПС. кога ке ми се врати нетот може и да ја нарачам UC2 и уште некоја......почнав пак со работа....до тогаш поздрав. :salut:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да,но...од утре ке немам нет на неодредено време.....но послем тоа може да средиме за ПСН.

ПС. кога ке ми се врати нетот може и да ја нарачам UC2 и уште некоја......почнав пак со работа....до тогаш поздрав. :salut:
Ајде аирлија :). Мореее... види сега треба него да го чекаме :). Македонија нема време за чекање, најдов јас уште еден, сега сме вкупно 5 души, таман.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Ау супер ! Какви ѕверови сме, Infamous за 300 ден :)))))))

--- надополнето ---

Да,но...од утре ке немам нет на неодредено време.....но послем тоа може да средиме за ПСН.

ПС. кога ке ми се врати нетот може и да ја нарачам UC2 и уште некоја......почнав пак со работа....до тогаш поздрав. :salut:
И да ја земеш Uncharted 2, мнооогу е јака.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Исто ако можеш, ModNation Racers земај ја :), ептен е заразна и интересна. Тоа со креирањето количинња и карактери е доста интересно, но е доста тешко на почетокот, али ако се навикнеш, чуда се прават.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
пеерчиња за Инфејмоус кец или два у иднина сметајте на мене :)
а на кој начин ќе се одвива плаќањето, еден ќе плати преку картица па другите да му стаат на сметка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom