Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ок се премислив, не ја земам GoW Collection сега, ќе ја земам ModNation Racers, уште 4$ ми фалат . -.-
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Блах, таман се договорив со еден за PS3, после ми вика од Берово бил, а во огласот пишуваше Скопје >.< Некој да не знае колку е повратна автобуска карта до Берово?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Јави се автобуска и прашај :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Блах, таман се договорив со еден за PS3, после ми вика од Берово бил, а во огласот пишуваше Скопје >.< Некој да не знае колку е повратна автобуска карта до Берово?
Абе земи Xbox остај ги овие. Ќе играте со Џои онлајн!
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Сефир, што игри планираш да купиш на ПС3ката? Повеќе ти е за онлајн? За Сингл? Строго Ексклузиви?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Сефир, што игри планираш да купиш на ПС3ката? Повеќе ти е за онлајн? За Сингл? Строго Ексклузиви?
Абе барам постара верзија 20/60GB за си играм PS2 игрици со Open PS2 Loader, а после ќе почнам да си купувам ексклузиви и многу јасно онлајн да играм, и еден Х360 за мултиплатформ пиратерија. Пишав на 5-6 души на пазар3 што имаа 60GB верзија дали ќе ги даат за 100 евра без додатна опрема или игри (повеќето се шит со фифа или need for speed ебаго), сеуште никој не ми јавил. Немаат нотификатори за нов мејл јебига, ќе ги чекам.

Ако знаете некој да продава, кажете ми.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Абе барам постара верзија 20/60GB за си играм PS2 игрици со Open PS2 Loader, а после ќе почнам да си купувам ексклузиви и многу јасно онлајн да играм, и еден Х360 за мултиплатформ пиратерија. Пишав на 5-6 души на пазар3 што имаа 60GB верзија дали ќе ги даат за 100 евра без додатна опрема или игри (повеќето се шит со фифа или need for speed ебаго), сеуште никој не ми јавил. Немаат нотификатори за нов мејл јебига, ќе ги чекам.

Ако знаете некој да продава, кажете ми.
Не ти го препорачувам да го земеш тој модел....не дека не е добар....туку дека е стар и е познат по тоа да знае да ти се прегрее........ова ти го говорам од лично искуство...така да ако земеш 60ГБ модел постои 97% шанса претходно да бил сервисиран.....и пак ке ти кажам одлично искуство мојот го носев на сервис секој 2-3 месеци па ми скурчи и го шитнав и си земав ново PS3 250GB............за на крај...ако се одлучиш да земеш 60ГБ модел гледај да не бил отваран така барем ке знаеш дека не е поправан.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
мојот го носев на сервис секој 2-3 месеци
кај си го носел на сервис???
цел град го превртев нема никој сервисер... и ја иам 60ка и ја ти потврдувам дека лесно се заебува, а ми се чини дека и од Сони изјавија дека имале проблеми со 60ките.

туку кажете што ќе биде со игрите на Мув, дали ќе може овие стариве да се играат или ќе има специјални?
и кога официјално излага.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
кај си го носел на сервис???
цел град го превртев нема никој сервисер... и ја иам 60ка и ја ти потврдувам дека лесно се заебува, а ми се чини дека и од Сони изјавија дека имале проблеми со 60ките.

туку кажете што ќе биде со игрите на Мув, дали ќе може овие стариве да се играат или ќе има специјални?
и кога официјално излага.
Старите нема да може да се играат, можеби некои ако направат апдејт. Очекувајго некаде од крајот на септември
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
кај си го носел на сервис???
цел град го превртев нема никој сервисер... и ја иам 60ка и ја ти потврдувам дека лесно се заебува, а ми се чини дека и од Сони изјавија дека имале проблеми со 60ките.

туку кажете што ќе биде со игрите на Мув, дали ќе може овие стариве да се играат или ќе има специјални?
и кога официјално излага.

"psxgameshop" мислам дека се викаше во буњаковец трговскиот од задната страна горе на кат одма карши новиот Гоблин.(ако се разбираш од електроника и имаш добар алат дома имаш на youtube инструкции како да го поправиш и трае околу 30-60 минути)


Сега за Move колку што знам јас незнам дали сите но ке може да се користи и со постарите игри нај веројатно ке избацат цел тон апдејти за нив знам дека го ипробуваа со REvil5,Eyepet,LBPlanet и уште некој само не ми текнува кој.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А само 60GB верзијата се заебува, или сите дебелки? И што точно е кварот? И како се приметува дали е отварано, има некоја пломба или она стандардното - излижани штрафови, гребаници околу нив итн? И колку ти зимаа за сервис?
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
А само 60GB верзијата се заебува, или сите дебелки? И што точно е кварот? И како се приметува дали е отварано, има некоја пломба или она стандардното - излижани штрафови, гребаници околу нив итн? И колку ти зимаа за сервис?
Eве ова видео ке ти објасни од прилика за што се работи...................а за цената на сервисот треба да си ги прашаш (зш на мене ми го поправаа безпари)

 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ме заинтересиравте со YLOD па се расчитав по нет. Испаѓа дека е истиот проблем ко кај Х360-ката, односно процесорот и графичката прегреваат и од огромната топлина се одлепуваат од плоча.

Но исто така пишува дека само 1% од 20/40/60/80GB го развиваат овој проблем, и тоа најчесто 40-ката. Споредено со 30%+ шансата да се случи истото со Х360, мислам дека џабе ме плашите да не зимам старо PS3 :smir:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ме заинтересиравте со YLOD па се расчитав по нет. Испаѓа дека е истиот проблем ко кај Х360-ката, односно процесорот и графичката прегреваат и од огромната топлина се одлепуваат од плоча.

Но исто така пишува дека само 1% од 20/40/60/80GB го развиваат овој проблем, и тоа најчесто 40-ката. Споредено со 30%+ шансата да се случи истото со Х360, мислам дека џабе ме плашите да не зимам старо PS3 :smir:
Јас имам 3 60ки од Launch Date во Европа. Март или Април 2007 како беше. Засега не сум имал никакви проблеми (да чукнам на дрво).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom