NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали се во посебен пакет Sport klub каналите на NeoTV ? Гледам на сајтот не се пишани во пакет.
Не се, во основниот пакет се сите канали.
Само неколку посебни пакети има, Балкан, Бокс и тие рамковните.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Има некој од Тетово што користи пакет од НеоТел - оптички интернет и телевизија?
Ме интересира како сте задоволни од стабилноста и брзината. И каде имаат преставништво во Те?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Има некој од Тетово што користи пакет од НеоТел - оптички интернет и телевизија?
Ме интересира како сте задоволни од стабилноста и брзината. И каде имаат преставништво во Те?
Јас имам тетка во Тетово ги користи и немало никаков проблем. Дечките за 3 дена и наместија и немаа никаков проблем. Мислам дека Неон системи ги нудеа во тетово ама подобро јави се на Неотел контакт бројот и ќе те спроведат 02 5511155
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
И на Neotel ќе ги има РТС 1, РТС 2, РТС 3. Денес гледам ги регистрирале.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Дали Neotel ја има ставено Nova S ? Завчера видов на АААВМУ ја имаат регистрирано.

Безвезе е што без разлика дали имаш телевизор со Аndroid OS мора да ти дадат ресивер/бокс уред со Android OS.

Друго околу програма пак ќе пишам иако имам тука пишано еднаш, Neotel имаат доста солидна понуда тв канали и балкански и европски тв канали, уште само да можат да стават HBO, Cinemax, Cinestar да направат некоја видеотека, да направат повеќе достапност низ градовиве бидејќи повеќето луѓе ни не знаат кој им се партнери што нудат нивни услуги освен ако не се информираат од сајт.
Ете јас од поодамна не ни знаев дека постои некоја фирма Neon system во Тетово што нудат Neotel услуги. Гледам само во Битола имаат Neotel најверојатно тоа е салон.

И да имаат Аrena Sport што засега тоа е невозмоно можеби и би се одлучил некогаш за да се префрлам на Neotel.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Дали Neotel ја има ставено Nova S ? Завчера видов на АААВМУ ја имаат регистрирано.

Безвезе е што без разлика дали имаш телевизор со Аndroid OS мора да ти дадат ресивер/бокс уред со Android OS.

Друго околу програма пак ќе пишам иако имам тука пишано еднаш, Neotel имаат доста солидна понуда тв канали и балкански и европски тв канали, уште само да можат да стават HBO, Cinemax, Cinestar да направат некоја видеотека, да направат повеќе достапност низ градовиве бидејќи повеќето луѓе ни не знаат кој им се партнери што нудат нивни услуги освен ако не се информираат од сајт.
Ете јас од поодамна не ни знаев дека постои некоја фирма Neon system во Тетово што нудат Neotel услуги. Гледам само во Битола имаат Neotel најверојатно тоа е салон.

И да имаат Аrena Sport што засега тоа е невозмоно можеби и би се одлучил некогаш за да се префрлам на Neotel.
jas bev nivni korisnik i se otkazav od nivniot partner sto im e vo kicevo im ukazav na problemite kako nivni trigodisen korisnik i ne prevzemaat nisto kako voopsto da ne se zainteresirani a vo kicevo nemaat nikakva usluga i kvalitet od strana na partnerot ako se odlucis da pravis dogovor kako prvo nema da mozis da go najdis bidejki postojano e zaklucena kancelarijata, a ako imas sreka da go najdis treba da odvois eden cel den za da napravis dogovor bidejki covekot ima 60 godini i edvaj gi pravi dogovorite,a za serviserot voopsto i da ne pravam muabet
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Neotel имаат некој роденденски понуди на пакети

Сајтот малку го освежиле со нов дизајн.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
утнато имаат нешто, ја имаа и ртс2, која заедно со кецот им е во ХД.
Немаат нешто регулирано со договорот околу правата за реемисија.
Не смеат да реемитуваат додека со провајдерот не регулираат што смее, а што не смее да се реемитува и покрај склучениот договор со авму.
Вака од легален оператор изгледа кога не е регулирано, нема логика да реемитуваат ваква слика :).
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Убав новитет во ТВ понудата на Неотел: од минатата недела, ЕуроСпорт и ЕуроСпорт 2 конечно достапни и во висока (High Definition) резолуција и за корисниците на НеоТВ.

Уште да ги додадат и Фокс каналите и ТВ 1000 во HD резолуција и дефинитивно ќе станат сериозен конкурент на ТВ понудата на Тотал ТВ.
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
44
Поени од реакции
34
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Без укинување на SK каналите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom