NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Прашање до корисниците на Нео ТВ:

Дали може рачно да се подесува распоредот на ТВ каналите на IPTV рисиверите за Нео ТВ ?

Односно, дали може рачно да се подесува било кој ТВ канал да биде број 1, или број 2, или број 3 или било кој број на листата на ТВ канали, или распоредот на ТВ каналите е фиксен и не може да се промени ?

Забележав за листата на Омилени канали, но како што забележав, кај нејзе не може да се подесува кој ТВ канал на кој број ќе биде.
nemoze da menuvas broj na kanal moze samo da si stavis omileni kanali
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
nemoze da menuvas broj na kanal moze samo da si stavis omileni kanali
Значи ништо од бизнисот.

А баш ми понудија одлична месечна претплата за Нео Трио 100 со многу добар попуст.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Значи ништо од бизнисот.

А баш ми понудија одлична месечна претплата за Нео Трио 100 со многу добар попуст.
a oti toa tolku mn ti pravi problem hahaha[DOUBLEPOST=1527168203][/DOUBLEPOST]
Значи ништо од бизнисот.

А баш ми понудија одлична месечна претплата за Нео Трио 100 со многу добар попуст.
bas ubavo im se sredeni kanalite vo, grupi I ako ima takva opcija na primer ako eurosport od broj 40 ja stavis na broj 3 togas se pojavuva problem koga ke vlezis vo makedonski kanali tamu ke stpi eurosport a kanal 5 na pr ke ti bide vo sportski
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
a oti toa tolku mn ti pravi problem hahaha

bas ubavo im se sredeni kanalite vo, grupi I ako ima takva opcija na primer ako eurosport od broj 40 ja stavis na broj 3 togas se pojavuva problem koga ke vlezis vo makedonski kanali tamu ke stpi eurosport a kanal 5 na pr ke ti bide vo sportski
Не ми е проблем да се измешаат групите, јас наједноставно ќе ја отворам листата на Сите канали и преку нејзе ќе се водам.

Проблемот е во тоа што ти го велиш - дека не може да се подесува распоредот на ТВ каналите.

Стара навика ми е подесувањето на распоредот на ТВ каналите, тоа го има кај MaxTV на Македонски Телеком, го има кај дигиталната кабелска телевизија на Вип ТВ и на Телекабел, па по логика на нештата треба да го има и кај Нео ТВ на Неотел, ама ете, го нема.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Не ми е проблем да се измешаат групите, јас наједноставно ќе ја отворам листата на Сите канали и преку нејзе ќе се водам.

Проблемот е во тоа што ти го велиш - дека не може да се подесува распоредот на ТВ каналите.

Стара навика ми е подесувањето на распоредот на ТВ каналите, тоа го има кај MaxTV на Македонски Телеком, го има кај дигиталната кабелска телевизија на Вип ТВ и на Телекабел, па по логика на нештата треба да го има и кај Нео ТВ на Неотел, ама ете, го нема.
abe vidi negledam vo toa kako nekoj golem problem ama toa e
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
abe vidi negledam vo toa kako nekoj golem problem ama toa e
Ти реков, стара навика е`, со кабелската телевизија, со MaxTV, секогаш имаме домашен распоред на ТВ каналите.

Со Вип ТВ, односно поранешен Близо, имавме проблем со тој кабелскиот рисивер Gospell, кај него можеше да се подесува распоредот на ТВ каналите, но веднаш го забораваше и повторно ќе ги измешаше. Но и тој проблем беше решен неодамна кога исфрлија нова верзија на софтверот за кабелскиот рисивер и сега и на него имаме домашен распоред на ТВ каналите.

Можеби Неотел ќе го решат овој проблем и кај нивните рисивери за Нео ТВ, но засега мислам дека ќе мораме да се задоволиме само со оптички Интернет од Неотел, а Нео ТВ да го оставиме за во иднина.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Значи ништо од бизнисот.

А баш ми понудија одлична месечна претплата за Нео Трио 100 со многу добар попуст.
Колку ти го оставија пакетот? Мене 999 денари

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Колку ти го оставија пакетот? Мене 999 денари

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Поевтино ти понудиле на тебе, тоа што ми го понудија на мене беше помеѓу 1.600 и 1.900 денари месечна претплата со обврзувачки договор на 2 години.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
73
Поени од реакции
4
Ima li android aplikacija sto funkcionira kako dalecinski upravuvac i so toa da upravuvam so neotel box-ot.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Каде да најдам тема за дискусии која Кабелска/сателитска е најдобра? Поточно дали поубаво е да се приклучам на кабелска или сателитска? И кои фирми за сателитска се кај нас
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
ajde da vidime do utre im e dogovorot na neotel so discovery I eurosport sega za sega nema nikakva najava da vidime utre dali ke go prodolzat dogovorot ili I tie ke gi zamenat so drugi kanali.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
vo AVMU nema prodolzuvanje na pravata za reemituvanje na eurosport I discovery za neotv no tie si terat si gi emitivaat a pravata se isteceni na 31.10.2018 malku cudno :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Дали се во посебен пакет Sport klub каналите на NeoTV ? Гледам на сајтот не се пишани во пакет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom