NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
RTL хрватските ги ставиле.

RTL
RTL 2
RTL LIVING
RTL Kockica

Не знам зошто не се нудат кај операториве и уште двете канала RTL Passion, RTL Crime и да се комплетира цел пакет.


Тука е и РТРС, Jugoton Elta 2 и уште некој беше небитен канал да пополнува место.
Vo osnovniot paket na tv kanali se ovie RTL ili vo dopolnitelen paket ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Vo osnovniot paket na tv kanali se ovie RTL ili vo dopolnitelen paket ?
Не знам немам Неотв ова случајно на Фејсбук ми излезе реклама. На Телеком и Vip се во дополнителен пакет.

И Viasat Epic Drama ja имаат и тој би требало да не е во дополнителен пакет.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
413
Поени од реакции
170
Дали е пуштена нова хрватската
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
413
Поени од реакции
170
Odredena e cenata na Balkan paketot 99 den
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Зошто мора во вака примамлив пакет да лупнат и некој крш канали. Кај ги најдоја овие Otv valentino, Tv music.

Истото е и на Телеком па таму во ваков пакет ставен е Slon extra, канал кој не верувам дека некој се задржал на него.

Добро барем NeoTv ставиле BH 1, Nova Hr.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Зошто мора во вака примамлив пакет да лупнат и некој крш канали. Кај ги најдоја овие Otv valentino, Tv music.

Истото е и на Телеком па таму во ваков пакет ставен е Slon extra, канал кој не верувам дека некој се задржал на него.

Добро барем NeoTv ставиле BH 1, Nova Hr.
da ti kazam novatv hr ne e bas nesto naj nema nis za gledanje porano imase podobra programska sema
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
da ti kazam novatv hr ne e bas nesto naj nema nis za gledanje porano imase podobra programska sema
Е да сега е доста програмски со турски серии ама се наоѓа нешто што може да те задржи колку толку.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
ova ti se vika korektnost kon korisnicite imase vikendot mal tehnicki problem niti prigovori ni nisto sami od neotel gi izvestuvaat korisnicite deka smetkata za toj mesec ke bide namalena a ne kako telekom prigovor da podnesis pa da vidat dali ke ti go vazat pa kolku ke namalat I golemo prasanje e dali ke namalat :) a neotel sami namaluvaat
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Прашање до корисниците на Нео ТВ:

Дали може рачно да се подесува распоредот на ТВ каналите на IPTV рисиверите за Нео ТВ ?

Односно, дали може рачно да се подесува било кој ТВ канал да биде број 1, или број 2, или број 3 или било кој број на листата на ТВ канали, или распоредот на ТВ каналите е фиксен и не може да се промени ?

Забележав за листата на Омилени канали, но како што забележав, кај нејзе не може да се подесува кој ТВ канал на кој број ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom