NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Јефто, 1 декември 2015.

 1. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.532
  Допаѓања:
  1.163
  Не се, во основниот пакет се сите канали.
  Само неколку посебни пакети има, Балкан, Бокс и тие рамковните.
   
 2. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Сите во пакет ги ставаат само овие во основен.
   
  На Јефто му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Тhinker

  Тhinker

  Член од:
  19 мај 2008
  Мислења:
  1.817
  Допаѓања:
  259
  Има некој од Тетово што користи пакет од НеоТел - оптички интернет и телевизија?
  Ме интересира како сте задоволни од стабилноста и брзината. И каде имаат преставништво во Те?
   
 4. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.648
  Допаѓања:
  1.004
  Јас имам тетка во Тетово ги користи и немало никаков проблем. Дечките за 3 дена и наместија и немаа никаков проблем. Мислам дека Неон системи ги нудеа во тетово ама подобро јави се на Неотел контакт бројот и ќе те спроведат 02 5511155
   
  На Тhinker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  И на Neotel ќе ги има РТС 1, РТС 2, РТС 3. Денес гледам ги регистрирале.
   
  На hare му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Дали Neotel ја има ставено Nova S ? Завчера видов на АААВМУ ја имаат регистрирано.

  Безвезе е што без разлика дали имаш телевизор со Аndroid OS мора да ти дадат ресивер/бокс уред со Android OS.

  Друго околу програма пак ќе пишам иако имам тука пишано еднаш, Neotel имаат доста солидна понуда тв канали и балкански и европски тв канали, уште само да можат да стават HBO, Cinemax, Cinestar да направат некоја видеотека, да направат повеќе достапност низ градовиве бидејќи повеќето луѓе ни не знаат кој им се партнери што нудат нивни услуги освен ако не се информираат од сајт.
  Ете јас од поодамна не ни знаев дека постои некоја фирма Neon system во Тетово што нудат Neotel услуги. Гледам само во Битола имаат Neotel најверојатно тоа е салон.

  И да имаат Аrena Sport што засега тоа е невозмоно можеби и би се одлучил некогаш за да се префрлам на Neotel.
   
  Последно уредено: 15 јуни 2019
 7. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  499
  Допаѓања:
  93
  jas bev nivni korisnik i se otkazav od nivniot partner sto im e vo kicevo im ukazav na problemite kako nivni trigodisen korisnik i ne prevzemaat nisto kako voopsto da ne se zainteresirani a vo kicevo nemaat nikakva usluga i kvalitet od strana na partnerot ako se odlucis da pravis dogovor kako prvo nema da mozis da go najdis bidejki postojano e zaklucena kancelarijata, a ako imas sreka da go najdis treba da odvois eden cel den za da napravis dogovor bidejki covekot ima 60 godini i edvaj gi pravi dogovorite,a za serviserot voopsto i da ne pravam muabet
   

Сподели преку: