House of the Dragon

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.386
Периките се најмалиот проблем во серијава.
Мене не ми е лоша серијата. Можеби дека очекував ептен срање па вака е ОК.

Него сега ми текна, се сеќавате кога Престон го тргна шлемот и веднаш принцезата и Алисент приметиа дека е од Дорн (има тен од сонцето ваљда) ама нигери се чиста валиријанска крв....................
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Очекував на свадбата да се случи нешто јако ама па ова испадна... Прво мислев тие на Алисент роднините ќе направат нешто или после со Дејмон и принцезава. Ама многу глупо испадна ова со борбата. Од нигде никаде се испотепаа, а дури ни претходно педеров кога му збореше, не кажа кој знае што лошо за да го испровоцира.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ја гледав некни ама не ја приметив грешката, преги ја даваа на HBO и ја приметив... крајов, која аматерска грешка :facepalm: Кралицата во истовреме ја има на два настани, кај Сер Кристон и на венчавката :pos::pos::pos:

House.of.the.Dragon.S01E05.1080p.WEB.h264-TRUFFLE.mkv_20220922_001805.348.png

House.of.the.Dragon.S01E05.1080p.WEB.h264-TRUFFLE.mkv_20220922_002026.060.png
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Ја гледав некни ама не ја приметив грешката, преги ја даваа на HBO и ја приметив... крајов, која аматерска грешка :facepalm: Кралицата во истовреме ја има на два настани, кај Сер Кристон и на венчавката :pos::pos::pos:

И јас го приметив ова, ама претпоставував дека се различни периоди, само спојуваат сцени.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.750
Во еден момент помислив дека ќе ја убијат принцезата и кралот ќе умре од отров (наеднаш го даваа како јаде како луд, а кога стана му се лошеше).

Нејсе, немаше логика тоа што се случи, освен овој педеров да го удрило љубомора во главата и да сакаше да ја убие принцезата, па Сер Кристон да ја одбранеше. Ме збуни и потегот на новиот hand of the king, којшто даде еден знак со главата до еден од неговите луѓе, кој лесно може да се прочита како "оди заврши ја работата". Мора да има нешто сомнително околу овој, претходникот Ото го сменија со завера (тој даде сосема точна информација, а му ја извртеа како клевета), а и син му изгледа како некој тежок кретен. Кога ќе се сетам тој ја извести кралицата дека оној стариот (претходник на Пајсел :pos: ) и однесе напиток за контрацепција на принцезата, ноќта кога ја ебеше Кристон, а сите мислеа дека тоа го направил Дејмон.

На слична линија сум со @Io Sono Interista за серијата, едноставно ми е мех. Секако ќе ја гледам, исто како што и друго да излезе како дел од Game of thrones, ама очекував многу повеќе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Јас мислам дека параноја го спука Кристон да не пукни муабет за него и принцезата и затоа го нападна портокаловиот, на крај тргна и да се самоубие. Во наредна епизода би требало да се разјасни шо како.
Оваа епизода беше подосадна од другите ама не беше лоша, мене ми се допадна.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.750
Јадеме говна и наоѓаме маани како да плаќаме хбо пакети, а не како да дереме муфте на замунда. :icon_lol:
Да не излезе дека се фалам ама...

... јас плаќам :coffee:
Веројатно тоа ми дава повеќе право да мрчам :icon_lol:
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Eve 6 epizodi pominaa, nesto fali, ne znam sto.
I da, crncive pocnaa da mi smetaat,ne e prirodno da gi ima vo ovakov tip na serii/filmovi,isto vazi I za prstenite.

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
лол, за Ји Ти ќе прават серија.
:lolzz:

За Ји Ти има три реченици вкупно у сите книги.

Јадеме говна и наоѓаме маани како да плаќаме хбо пакети, а не како да дереме муфте на замунда. :icon_lol:
Колку од филмовите и сериите за кои се пишува тука на овој подфорум, се купени?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Глупости, кристон кол убива човек среде свадба, си остануе на работа. Овој Харвин му здрви 2 бокса на кристон го бркаат.

Најде Талиранд убијци и силувачи од затворот и овие станаа професионалци да се пикнат во туѓ дворец да се инфилтрираат и да ја запалат главната соба на Харвин.

Алисент му одвраќа на кралот како сака, Рајнира со зацврстена позиција, со деца(црно на бело легитимни и наследници), со маж од Валирија потекло што има, остава кралицата после пораѓај да ја вика да оди пешки до кај неа...

Многу нелогичности во серијава, да не фанаа дибидус вајс и бениоф пак да режираат....
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.286
Поени од реакции
6.574
Завршува предходна епизода со свадба, оваа почиња 15 години после. Огромна дупка и наеднаш сите со по неколку деца, тотално разочарување. Ако продужат вака, до крај на сезона и до Мед Кинг ќе дојдат. Разлика во ликовите од предходната и оваа епизода, после 15-тина госини, небо и земја, без притоа да имаш претстава што се дешавало во тој период. Ко за 15 минути да ги поврзале оваа и предходната епизода. Поприлично лошо и без везе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom