Guns 'N' Roses

Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Познавачите на добра музика неможе да не ги сакаат.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
[zEUs];1842009 напиша:
Мојата најголе желба е да јго слушнем Аки кој га пее ,,Јесен у мени,, а пак мојот сон е да ги слушнем Гунс анд Росес на чеко со Аксл и Слеш најдобриот гитарис на светот (после Џими Хендрикс) кој ја свират ,,нак нак хевинг дорс,, иако не е нивна ама пак најдобро ја презентираат :vozbud: а и би заплакал на ,,новембер реин,, и ,,донт ју крај,, а и би полудел на ,,парадајс сити,, и ,,велкм ту да џангл,, :vozbud: ама проблемот е што никоаш тој сон нема да ми се оствари сите заедно да бидат и да имаат концерт :nesum:



ахахахахахахахахахааххааахахахахахахахаххахахааххахахахахахахахахахахахахахаха


Најсмешен пост на неделата :pos2::vozbud::pos2::vozbud:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Не е :)

Jimi Hendrix па Tony Iommi па Eddie Van Halen па Rhandy Roads па Dimebag па Zakk Wylde. Толку :)

E ова е многу јако ххахахаха, ова е најсмешниот пост не на неделата туку на годинава :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
E ова е многу јако ххахахаха, ова е најсмешниот пост не на неделата туку на годинава :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
А шо слеш да не е подобар од овие што ги набројав?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
ова последново албумче некако не ми праи мерак.. не.
али ги поштуем. ма да без слеш, даф и изи (и некИ други) не е тоа тоа..
да да. =)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Искрено мене ми се свиѓа новиот албум, има доста добри песни како Schackler's revenge, Better, Madagascar, This i love, Prostitutе и други на кои не ми текнува во моментов.
Не се старите GNR али не се воопшто лоши, искрено ме изненадија позитивно и размислувам да го купам оригинал албумот.
Како и да е звукот ќе им мигрираше на нешто вака слично и да беа заедно, тоа беа други времиња и беа помлади и публиката бараше различен звук, сега се постари, по созреани и нормално друг звук ќе вадат.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Аксел е крајно неталентиран "пеач".Најдобрата одлука на Слеш му е тоа шо си замина од ГНР, си зеде подобар вокал и ја оформи Велвет Револвер
одлуката на слеш, нема врска со пеењето на аксел. о боже..
а, иначе новиов албум не е нешо посебно.. :)
 

Kojgode

Бесна Зодбојка
Член од
23 јуни 2007
Мислења
113
Поени од реакции
8
ГНР со само еден оргинален член нејќам ни да го слушнам тој албум. Нула.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Многу ми се свиѓа албумов, и е мој втор најомилен албум од ганс после ,,лајс,, , ама пак не се како старите ганс и се гледа дека многу фали Слеш, ама пак и не се нешо лоши :) , мој фаворит од овој албум е песната ,,Тис ај лав,, ...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom