Guns 'N' Roses

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Аксел Роуз изјавува дека се враќа на музичката сцена

Аксел Роуз, фронтменот на групата Ганс енд Роузис повторно се враќа на сцената најавувајќи нов албум ''CHINESE DEMOCRATY''. Пишеше за ова во минатиот број на Тин Шема. Што мислете вие за ова?
Ова е моето мислење, извинете шо е на латиница, ама го ископирав од друг форум кај шо имам коментирано на иста ваква тема.

Ma koj go ebit (so izvinenie) nego.. ic ne go sakam, i cim gi nemat starite dobri Slash, Mat, Duff, Izzy, Gilby, Steven ne sum nesho posebno zainteresirana za povtornoto vrakjanje na Axl Rose. Imashe mnogu specificen, moram da priznaam super glas, ama i to se izgubi so tekot na vremeto, alkoholot, drogata i starosta. Sega e mnogu zdebelen, pretpostavuvam poradi rehabilitacijata od zavisnosta od droga, so tie pletenkite.. shoznam, vistina ne lichit na sebe. Ne mi e mnogu po kejf vrakjanjeto na Axl na scenata, cisto poradi starite dobri (navistina dobri) vreminja (krajot na 80tite) koga Guns n roses ja dozhiveaja svojata kulminacija vo muzicki plan. Neka ovaa navistina legendarna glrupa ostanit vo spomenite i sekjavanjata na site rokeri kako neshto sho bilo PORANO, i shto go cenele PORANO, bez da e potrebno povtorno "obnovuvanje". Go napishav ova vo navodnici zato sho od starite clenovi ostanat e SAMO Axl. Ednostavno covek treba da znae koga da prestane.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
10 години се лечел од депресија

и потрошил 30 милиони на неговиот албум :)))))) најскап албум во историјата
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
MaRiNa`Oh напиша:
Аксел Роуз, фронтменот на групата Ганс енд Роузис повторно се враќа на сцената најавувајќи нов албум ''CHINESE DEMOCRATY''. Пишеше за ова во минатиот број на Тин Шема. Што мислете вие за ова?
Ова е моето мислење, извинете шо е на латиница, ама го ископирав од друг форум кај шо имам коментирано на иста ваква тема.

Ma koj go ebit (so izvinenie) nego.. ic ne go sakam, i cim gi nemat starite dobri Slash, Mat, Duff, Izzy, Gilby, Steven ne sum nesho posebno zainteresirana za povtornoto vrakjanje na Axl Rose. Imashe mnogu specificen, moram da priznaam super glas, ama i to se izgubi so tekot na vremeto, alkoholot, drogata i starosta. Sega e mnogu zdebelen, pretpostavuvam poradi rehabilitacijata od zavisnosta od droga, so tie pletenkite.. shoznam, vistina ne lichit na sebe. Ne mi e mnogu po kejf vrakjanjeto na Axl na scenata, cisto poradi starite dobri (navistina dobri) vreminja (krajot na 80tite) koga Guns n roses ja dozhiveaja svojata kulminacija vo muzicki plan. Neka ovaa navistina legendarna glrupa ostanit vo spomenite i sekjavanjata na site rokeri kako neshto sho bilo PORANO, i shto go cenele PORANO, bez da e potrebno povtorno "obnovuvanje". Go napishav ova vo navodnici zato sho od starite clenovi ostanat e SAMO Axl. Ednostavno covek treba da znae koga da prestane.
закон!!!!!!!!!!!!!!!...и јас читав и баш ми е мило...ма чоекот е феномен...имат...односно имаше гласиште пух...а баш ми е да не речам преубав вака...остарен...со плетенкине...многу добро му стоет...сите ме сметет за луда...али сеа ми е 1000 поубав отколку во младоста...бонбона...
 
Член од
23 мај 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Sto mislite za G'N'R?

jas mislam deka se edna od najboljeto grupi
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Ja msilam deka na Axl ne mu trebashe pojavuenjeto na MTV Awards so dres i so pletenki
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
JAS MISLA DEKA SE SUPER...gledav dokumentarec za niv i go snimav...super se a mnogu ja sakam nivnata pesna Don't cry...
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
slusnete gi samo pesnite i se e jasno:je:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
GnR se najboli bend u istorijata a tie go spasija rockot vo vreme koa vladeese Bon Jovi i Motley Crue
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Дечките беа супер т.е. уште му се закон песните само жалосно што се распаднаа. А и сега на Axel што му е групата Velvet Revolver е многу јака :))
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
ne mu e grupata na axel na slash e axel sega izgleda kao strasilo ne mu treba grupa verujte mi
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ako prodolzete so ova gnr.....ke pocnam da gi mrazam kao nirvana.....
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
GNR se legendi vo muzickata istorija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom