Guns 'N' Roses

Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Го немам преслушано албумот, ама отприлика знам каков би можел да биде. ГНР со само еден член од стариот состав не е веќе ГНР. Штета што го нагрдуваат името на бендот. Подобро никој да не го користи (освен кога би се собрала групата во стариот состав).
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Sranje u boja. Koa ke go slusnam glason na Aksel mi se sere toj i koa bese mlad bese zanigde a sea pa da ne zborime. Se na se albumov e sranje nemojte voopsto da se macite i da trosite pari ili megabajti na nego ke se razocarate.:toe:

Kupete go noviot album na ACDC-Black Ice stopati e podobar
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Се разочарав кога го слушав... Не се Ганси тоа што беа...:tapp:
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Слушнав неколку песни, ништо посебно дури страшно.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Одамна го даунлоадирав албумот и искрено не ми прави ќејф некако.Новите песни не ја содржат генијалноста на Слеш или пак нема некое негово соло во кое ќе уживам.Се на се албумот е добар, но очекував нешто подобро со оглед на тоа дека 10 години ги чекав да издадат албум.
Се надевам дека Слеш ќе се врати во ГНР и заедно со Ексл ќе ги вратат ГНР на старите патеки.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
не дека е лош . али не сум навикнат на таков звук од ганси,доста употреба на клавијатури, налик на денешните инди бендови ,солажи недостасуват ..
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
песните се ок.. но.. ако заприметите фулл се со студио ефекти.. shackler's revenge e мн добра али во живо ке биде како брканје страчки од нанива.. ! тоа се знае ! така да АКСЛ- FAIL! old gnr was rockin but now... NOT
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
аксел е болји и е далеку поубав :wink:
 
D

Daftie

Гостин
Err...UnholY? UnholY? Damn, where is he when I need him!

Гнр - комерцијално срање од кое нема спас. Клитовлажначки вокали(note: not for me) и солажи ко женски полови органи на пораѓај. Ли-га-во!

И повторно, се бара UnholY на рапорт со неговиот софистициран речник, став и смисол за иронија и сарказам.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Err...UnholY? UnholY? Damn, where is he when I need him!

Гнр - комерцијално срање од кое нема спас. Клитовлажначки вокали(note: not for me) и солажи ко женски полови органи на пораѓај. Ли-га-во!

И повторно, се бара UnholY на рапорт со неговиот софистициран речник, став и смисол за иронија и сарказам.
aa da...gnr grupa so se slusala i ce se slusa uste mn mn mnnnn....da toa e sranje take?? a rihana, shakira i uste ne znam koi sa muzika sto vredi da se slusa?? hmmmm...malku nerealno...:baeh: pesnite so gi snimuva bijonsi se zaboravaat do nejzinata naredna snimena pesna, dodeka november rain ce se zaboravi vo rok od kolku? 50 godini??

toa sto go zboruvas e bezvrska....navistina:toe:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
aa da...gnr grupa so se slusala i ce se slusa uste mn mn mnnnn....da toa e sranje take?? a rihana, shakira i uste ne znam koi sa muzika sto vredi da se slusa?? hmmmm...malku nerealno...:baeh: pesnite so gi snimuva bijonsi se zaboravaat do nejzinata naredna snimena pesna, dodeka november rain ce se zaboravi vo rok od kolku? 50 godini??

toa sto go zboruvas e bezvrska....navistina:toe:
Веруј ми не и беше тоа поентата на цитираната.

Он ди одр хенд,многу несакам вреѓање на бенд кој што некои поединки го слушале до вчера.

ГНР,иако одамна ги немам слушано,кој колку сака нека (кака :)) збори дека Аксел бил клитовлажнач,Слеш немал везе од свирење само пи*ки што му се лепеле,членовите на бендот немале везе од музика,за мене секогаш ќе бидат на некој начин богови у нивно поле,одличен бенд кој што за жал моментално е далеку од тоа што беше на почетокот.
Ганс се легенди у музиката.Аксел спаѓа у еден од најдобрите фронтмени,со тоа што внесува енергија во секој настап,едноставно човекот си ја знае(л) работата,а и покрај тоа има одлични гласовни способности,може да се “издере“ на микрофонот,а одличен е и во ниско,длабоко пеење.
Слеш,иако не се искажува доволно во солата е одличен гитарист,зошто нели секој знае дека гитарист не се цени по брзина на прсти,туку по креативност и складност на свиреното.Свит чајлд,особено почетокот е неверојатен,легендарен,и не може секој да направи песна која што ќе се најде на плејлиста на повеќе “типови“ на луѓе,и тоа не мислам на розевите среќни поп и глам обожувачи,туку и кај по тврдокорните.
И Даф љубовта на мојот живот не го коментирам,зошто ќе треба 20 страни да пишувам :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom