Guns 'N' Roses

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
За мене Слеш е фаца...:свиркам:
Фаца е зошто си има свој препознатлив стил, тоа е пропагандата што ја пласира он и неговата издавачка куќа и менаџерот.. А да каже некој дека е најдобар гитарист тогаш е истиот би бил мноогу далеку од вистината. :) Али како и да е поштовање за Слеш зошто направил добри рифчиња што се памтат и си има свој стил. Тоа е тоа :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Овие сегашниве ГНР, најискрено, неможам ич да ги поднесам. Ама пак подобро некако свират од Велвет. Axl имаше лош период, но колку што видов од некои понови клипчиња од 2013, гласот му е скоро ист како 1980/90. Не ми стои дека некогаш ќе се обединат повторно...
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
ГНР колку само ги слушав далечната 2002ра. Тогаш ги слушаше и Марко, а Марко беше фраериште ипол. :icon_lol:Настапов колку само се радував кога го гледав.
Години покасно се потсетив на настапов ради батево на аватар што ми е... и интересно беше. :)
Сега многу работи се сменија, Марко веќе не е фраер, а јас освен 2-3 песни, уопште не ги ни пуштам.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
ГНР колку само ги слушав далечната 2002ра. Тогаш ги слушаше и Марко, а Марко беше фраериште ипол. :icon_lol:Настапов колку само се радував кога го гледав.

Години покасно се потсетив на настапов ради батево на аватар што ми е... и интересно беше. :)
Сега многу работи се сменија, Марко веќе не е фраер, а јас освен 2-3 песни, уопште не ги ни пуштам.
И јас одамна ги слушав, али сеа нешто пак ми влезе чивијата :D. Да се потсетам на нивните песни.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Еден од похејтаните бендови на форумот, а бенд на кој сум фан. Никој жив не веруваше дека говедава ќе успеат да се договорат и повторно да свират во добар дел од старата постава, пред се Слеш, Аксел и Даф. Од како отпукаа една турнеја во Америка, сега има најави дека ќе снимат нов албум. Аналогно на тоа, веројатно турнејата ќе продолжи и наредна година. Многу се надевам да има нешто во Европа во близина, тоа ќе биде ретка шанса да ги видам во живо и нема да ја пропуштам. Слушав нешто од нивните настапи Аксел звучи солидно, веројатно мн пари ги плаќаат па си ги прибрал срањата и веројатно се уозбилил за турнејава.
Сметам дека нивното реформирање е еден од најголемите вакви моменти во рок историјата.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Една од најјаките рок песни во историјата, вклучително со спотот (еден од најјаките филмови) и цел факинг пакет. Ќе терам монолог дур некој не пише било што, макар и да ме тера во депонија. ГнР бре ало!

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Gi gledav vo calder park na pista pred 150 000 vo 90tite... Ja gledav i bedotijata so samo Axl pred nekoja godina vo rod laver arena... Ke gi gledam vo feb 2017 na mcg eden od najgolemite stadioni vo svetot. Edvaj cekam
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Оо па кај била темава. Минатата година на големо ги слушав ГНР, цела дискографија, особено Apetite for Destruction и Use your Illusion двата. Почнав нормално со Welome to the jungle и Sweet Child, ама набрзо ептен ми легнаа и како најврвни ствари од нив ми останаа Coma, Breakdown, Estranged и секако Think About You, ден не можеше да почне без песнава. А и Don't Damn Me морам да ја издвојам. Стварно имаат некој ептен дип ствари, што не им се толку познати.

Пример ова ви е од Брејкдаун
Quotation-Guns-N-Roses-despair-time-Meetville-Quotes-51408.jpg

Fun how ev'rything was Roses
When we held on to the Guns :pistoldz:
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Никој гледам ја нема постирано,чудно мн добра е, вкрај gnr vibe:X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom