Guns 'N' Roses

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
Песните .. според мене.. не се многу во нивен стил.. :nesum: Нели?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
g'n'r ми се една од омилените групи и засекгаш ќе бидат една од најдобрите рок групи во историјата,а што се однесува до новиот албум,мене лично многу ми се свиѓа со оглед на потрошеното време и пари,и имаат многу добри солажи,мислам дека buckethead им е гитарист.
некои добри песни од chinese democracy:
1.chinese democracy
2.better
3.sorry
4.this i love
5.catcher in the rye
 

Мале4ка

Вештерка
Член од
1 ноември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
2
Guns and Roses definitivno se edna od najdobrite grupi vo istorijata na rok muzikata ama GNR ne e GNR bez stariot sostav (spored mene).
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Guns and Roses definitivno se edna od najdobrite grupi vo istorijata na rok muzikata ama GNR ne e GNR bez stariot sostav (spored mene).
Стариот состав е мнооогу подобар од тоа шо се денес, иако не го менува фактот дека се една од многуте добри групи во рок историјата(пак ке наведам стариот состав).Новиот албум не личи на старите G'N'R, не се повеќе kick ass, ги немам преслушано сите песни од новиот албум само неколку (незнам и дали беше доволно мотивирачко и добро за уши да ги побарам и останатите).
 
Член од
31 март 2010
Мислења
7
Поени од реакции
2
Abe pesnva This i love e nesto navisitna prekrasno :smir:

Axl FOREVER.......Bez nego i Slesh GNR e totalen promasok....Ama Axl vlijaese mn na grupata,i na krajot on ja rasturi so toa sto go smeni stilot na pesnite,inaku mnolgu mina mislat deka e totalen promasok. Covekov e totalen pogodok.I mislam deka ke bide podobro da trgne od pocetok , da si gi vrati starite vremina i da si ja popravi svoja kariera od pocetok bez nikoj.
Za peene navisitna go biva,tuka nema comment AXL napred :)))

Em toa Aksl nikoj nema da moze da go zameni...Za maliot prst vo peene nemozat da mu se fatat..Toa go dokazuva vo pesnata This i love..

Sorry no ovaa e moe mislene. I sekako GNR imase drug stil na pesni!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
this i love e fina pesna mi se sviga
 
Член од
31 март 2010
Мислења
7
Поени од реакции
2
Abe Marina da ne go naprai covekov 70 g XD XD XD XD ?
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Има некој информации за концертот на ГнР во Белград?
Пред некој ден проќитав дека ќе дека ќе биде на 22.06 ама предмалку на еден форум прочитав дека е откажан концертот
Има некој повеќе информации околу ова?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Има некој информации за концертот на ГнР во Белград?
Пред некој ден проќитав дека ќе дека ќе биде на 22.06 ама предмалку на еден форум прочитав дека е откажан концертот
Има некој повеќе информации околу ова?
Откажанооооо...за жал...а баш сакав да одам...исто и на Бон Џови ми го откажаа...значи кој баксуз сум!!!
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Откажанооооо...за жал...а баш сакав да одам...исто и на Бон Џови ми го откажаа...значи кој баксуз сум!!!
Не бил откажан презакажан за на есен бил

ПС
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=49001 имало тема за ова сега видов може овде да се продолжи со дискусија околу концертот

Едит: сеа видов дека си пишала на таа тема:tapp:
 
R

Roten 96

Гостин
ги слушам активно бидејќи сум по рокот како стил...и некако ми одговараат вакви песни од стилот на Def Leppard,Aerosmith,Guns roses..
оваа песна ми е најомилена нема ден да не ја слушнам...
инаку др. песни што ги слушам се Sweet child of mine,Don't cry,Novembar rain,welcme to the jungle,Mr. brownstone,Patience и ....
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262

Kajgana Shop

На врв Bottom