Guns 'N' Roses

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
најдобар бенд дефинитивно најубави песни и прекрасна музика don`t cry совршенство како и novembr rain:):):) стварно многу ги сакам особено аксел :drk:
Makes you cum, doesn't he?

Инаку, да. Ги слушав до пред година две, ко навлегував во рок музиката и ко не знаев да проценам индивидуални способности на член во група. Сега сфаќам дека се уште еден тинејџерски бенд на кој полудуваат тинејџерките:)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
111
Поени од реакции
14
Мој омилен рок бенд незаменливи беа и мислам дека секогаш ке се слушаат нивните песни...слеш според мене е дефинитивно најдобариот гитарист!!!
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Едни од подобрите бендови, песни шо ми се допаѓат November Rain, Paradice City, Knocking On Heaven's Door ..
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Пред две години нон стоп ги слушав денес малку поретко ама сепак ќе остане како еден од моите најомилени бендови немаат лоша песна омилена песна од нив ми е Estranged .
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Мојата најголе желба е да јго слушнем Аки кој га пее ,,Јесен у мени,, а пак мојот сон е да ги слушнем Гунс анд Росес на чеко со Аксл и Слеш најдобриот гитарис на светот (после Џими Хендрикс) кој ја свират ,,нак нак хевинг дорс,, иако не е нивна ама пак најдобро ја презентираат :vozbud: а и би заплакал на ,,новембер реин,, и ,,донт ју крај,, а и би полудел на ,,парадајс сити,, и ,,велкм ту да џангл,, :vozbud: ама проблемот е што никоаш тој сон нема да ми се оствари сите заедно да бидат и да имаат концерт :nesum:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Абе гнр многу јаки песне и албуми имаја ама све тоа траеше додека Слеш и останативе од првата постава не го напуштија бендот заради глупото понашање од страна на Аксел. Инаку албум шо највише ми се свиѓа од дискографијата на гнр е Appetite for destruction ама и другите им са добри. А сеа гнр (или Axl Rose band) со новава постава ми са смо еден (под)просечен бенд и нишо појќе.
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
За ГНР ќе кажам дека беа најдобар бенд на 90тите. За сега не го имам слушнато албумот за да коментирам а иначе за тоа што аксел го прави со ГНР немам ништо против заради тоа што и слеш почна да свири во Velvet. Иначе колку што знам бендот оргинално е собран од Аксел и Изи а после од страна на менагерите е додаден слеш. Барем така имам разбрано, не мора да сум во право. Сакам да кажам дека никој не може да му го земе правото на аксел да настапува како ГНР. А за то дали вреди тоа што го прави ќе почекам да го слушнам албумот
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
1
нов албум oд GnR...

Епа луге...после мн време GnR со нов албум...
Страшно разочарување...
GnR без Slash се тапа...
Не е веке GnR тоа шо биле...:tapp:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Некој екцес на Роуз?:tapp::tapp::tapp:

Chinese Democracy
:pos2:

Едно време излезе албум со типци кои носеа кофи на главата да го имитираат Слеш.

Абе изгубија контакт со реалност.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
golem fan sum na GNR ali ovoj posledniov album sucks iskreno...
edino madagascar pesnata im vredi pozzzz
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
GnR од секогаш биле тапа тешка и тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom