Guns 'N' Roses

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Се слагам со маарко... мене одсекат тапа ми биле незнам зш... ваљда зашо се тапа х) :tapp:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Е,што кажа сеа биле тапа,ај не заебавај:tapp:
Брат форум е, секој си изјавува свое мислење. Тапа ми се дека не можам да го сварам некако гласот на Аксел, а исто така свирењето некако не е по мој вкус.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Според мене еден од најдобрите бендови во историјата на рок музиката. Слеш најдобар гитарист, Аксел Роуз, одличен вокал. Штета што Слеш се испокара со Аксел па си оформи своја група. Зборам за Велвет револвер се разбира, која што и покрај тоа што е добра, заостанува зад ГНР. ГНР имаат одлични песни, и покрај легендарните Don't cry, Sweet child of mine, November rain, Welcome to the jungle и Paradise city, за кои не верувам дека не му се едни од омилените на некој што слуша навистина добар и квалитетен рок.:music3:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Od GNR samo solazite na Slash mi se svidjaa, Axl go tupese epten na momenti.
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
дефинитивно едни од најдобрите.
don't cry,civil war,ain't it fun,paradise city,sweet child o'mine,wlcome to the jungle,
you could be mine итн.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
[zEUs];1842009 напиша:
Мојата најголе желба е да јго слушнем Аки кој га пее ,,Јесен у мени,, а пак мојот сон е да ги слушнем Гунс анд Росес на чеко со Аксл и Слеш најдобриот гитарис на светот (после Џими Хендрикс) кој ја свират ,,нак нак хевинг дорс,, иако не е нивна ама пак најдобро ја презентираат :vozbud: а и би заплакал на ,,новембер реин,, и ,,донт ју крај,, а и би полудел на ,,парадајс сити,, и ,,велкм ту да џангл,, :vozbud: ама проблемот е што никоаш тој сон нема да ми се оствари сите заедно да бидат и да имаат концерт :nesum:
Слеш најдобар гитарист после Jimi Hendrix.

:pos2::pos2::pos2:
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty
Take me home...

Ne slusam bas mnoogu vakov tip na muzika...ama pesniceto mi e MOST FAVOURITE!!! :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.784
Поени од реакции
10.000
Eww најодвратниот бенд никако не можам да ги сварам. Сум пробал да слушам секаков вид на рок но во нивните песни нема ништо што ми се допаѓа.:nenene:
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
ГНР е супер бенд, кој викат дека неможе да ги поднесе сигурно не слуша рок па и нема шо да бара на темава. А иначе за Слеш сигурно не е најдобар гитарист. Ги има многу подобри и ме мрзи да набројувам
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
25
Поени од реакции
3
abre slash e najdobar gitaris nema sto kaj novembar rain iam najdobrosolo a za pesnote site im gi sakam i axel mn si go sakam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom