Google AdSense (официјална тема)

Zaqmjua

Part-time nerd , Full-time awesome :)
Член од
4 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
повеќе од 2 недели
Имаш добиено чек до сега ? Дека гледам по интернет се жалат и повеќе од месе дена им треба на некои да им стигне . Иначе фала за информацијата.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Потребни се околу три недели за да стигне чекот, сепак во некои случаи се случило да стигне после еден месец(4 недели).Чекот ке стигне без проблеми, немој да мислиш на него и ке стигне побрзо отколку што чекаш.
П.с дали би сакал да ми пратиш пп со линк до сајтот каде што ги заработи парите?Би сакал да го видам.
:)
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Дали ако ти е на ON HOLD акаунтот ке те банираат или нема врска?треба да чекам писмо со пинот и кога кеми стигни се си е нормално?
 
Член од
11 јануари 2011
Мислења
72
Поени од реакции
12
Може некој по пп да ме информира повеќе за ова, што - како иде работава, како да се регистрирам и слично, благодарам однапред.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Вака сега .. сакам да направам 2 вебсајта
првиот да е за онлајн игри нешто како миниклип
вториот да е за рекламирање на хотели во македонија
Да прашам сега за ова адсенс разбрав дека плаќале ако ти е на англиски страната ако може да ме упати некој нешто повеќе да објасни може ли со вакви сајтови да се прават пари преку адсенс ?
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Вака сега .. сакам да направам 2 вебсајта
првиот да е за онлајн игри нешто како миниклип
вториот да е за рекламирање на хотели во македонија
Да прашам сега за ова адсенс разбрав дека плаќале ако ти е на англиски страната ако може да ме упати некој нешто повеќе да објасни може ли со вакви сајтови да се прават пари преку адсенс ?
Ништо другар на македонски ако имаш веднаш те блокираат од таму и не работи апликација за реклами, ако ти е на англиски немаш никаков проблем...
Еве ти одговор на поддржани јазици
http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=en&answer=9727
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ништо другар на македонски ако имаш веднаш те блокираат од таму и не работи апликација за реклами, ако ти е на англиски немаш никаков проблем...
не не немам уште направено ама во план сум да правам .. на англиски ке се секако .. него ова со игриве дан не го признаваат ... бтв може и со блогер да се заработува така видов некаде ?
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
не не немам уште направено ама во план сум да правам .. на англиски ке се секако .. него ова со игриве дан не го признаваат ... бтв може и со блогер да се заработува така видов некаде ?
Ех тоа со игрите незнам треба да видиш некој поупатен во таа работа со игрите и рекламите зависи се од правилата и на тоа посетите и рекламите во суштина најбитни им се две работи во тие рекламите што појак спонзор во рекламите толку голема добивка во тоа, но за македонија тешко немаме јаки компании кои би давале за кликање...

може со блогер да направиш реклами и тој е од google сервис.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Вака, од неодамна имам сајт, и сакам од мојот сајт да заработувам пари. Како и дали можам да поставам GoogleAds на мојот сајт и дали од тоа се разаботува пари ? Доколку се заработува од овие реклами, колку добивам? И најважното, дали треба да платам некој данок кон Управата за јавни приходи, и колку проценти ?
Ако знаете некој друг начин на заработка пишете, и да, и дали и за тој начин треба да платам данок кон УЈП?
Благодарам однапред!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Вака, од неодамна имам сајт, и сакам од мојот сајт да заработувам пари. Како и дали можам да поставам GoogleAds на мојот сајт и дали од тоа се разаботува пари ? Доколку се заработува од овие реклами, колку добивам? И најважното, дали треба да платам некој данок кон Управата за јавни приходи, и колку проценти ?
Ако знаете некој друг начин на заработка пишете, и да, и дали и за тој начин треба да платам данок кон УЈП?
Благодарам однапред!
Темава постоеше, провери на страните наназад дали го има твојот одговор. Ги споив двете теми.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Како да го најдам adsense-publisher id ? Знај некој ?
 
Член од
20 јануари 2006
Мислења
55
Поени од реакции
11
vaka izgleda Publisher ID: pub-7076349321XXXXXX se naoga desno gore
--- надополнето: 30 јули 2012 во 19:04 ---
Google adsense e super samo ako imas makedonski sajt so mk fontovi mk tekstovi nema da ti go odobrat.. Statisticki ako imas sajt od 2000 unikatni poseti mozis da zarabotuvas 5 - 10 evra dnevno sto e solidna mk plata...
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
vaka izgleda Publisher ID: pub-7076349321XXXXXX se naoga desno gore
--- надополнето: 30 јули 2012 во 19:04 ---
Google adsense e super samo ako imas makedonski sajt so mk fontovi mk tekstovi nema da ti go odobrat.. Statisticki ako imas sajt od 2000 unikatni poseti mozis da zarabotuvas 5 - 10 evra dnevno sto e solidna mk plata...
... 2000 посети месечно мислеш !?
ај ако сакаш остави ми контакт во ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom