Google AdSense (официјална тема)

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Брат почекај , ке стигне како и да е ... јас писмото го добив отворено ( ама сепак стигна ) ... :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
а сигурен ли си дека воопшто ти се пуштени парите?
затоа шо не ги пуштаат веднаш .. стасуваат можеби после 1 месец ..
и сигурно ли подполни (освен адреса итн) после кој износ да ти ги испраќаат (затоа шо има опција после 10$, 50$, итн) затоа шо самиот треба да одбереш ..
Не ме сфати... прво треба ПИН кодот они да ми го пратат за да ја верифицирам адресата на која што живеам, па после тоа ќе почнат да ми испраќаат пари... Али едноставно не верувам дека ќе стигнат пари од кај нив... Кога ќе видам ќе верувам... :)

Брат почекај , ке стигне како и да е ... јас писмото го добив отворено ( ама сепак стигна ) ... :D
Прашав еден пријател кој има искуство со тоа... Мојата грешка била што не сум го пишал бројот на куќата и според него мора адресата да е на латиница напишана... А исто така ми кажа дека наместо домашната адреса истотака можам да отворам поштенски Фах (Не Факс!) и во делот за адреса (во google ads) да го вметнам тој Фах :)

Благодарам на сите... Модераторот може ова решение да го вметне во првиот пост (не е 100% сигурно) и во моментот кога ќе ми стигне ПИН-от ќе ве известам :)
 
Член од
31 март 2011
Мислења
71
Поени од реакции
207
aaaaje топло чоколадо да частиш Мила :baeh:
 
Член од
31 март 2011
Мислења
71
Поени од реакции
207
јас мислам имав направено околу 50$ и ми стигна писмо од Гугл со некој пасворди за да си ги подигнам парите. требаше мислам да се направат 100$ за да ми исплатат (пред 2 год беше, не ми текнуваат точно износите). Во мегувреме дур си гледав реклами, по грешка се уклучив на акаунтот од Гугл и the end. ме блокираа одма :-(
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ako znaes kako, moze da zarabotis mnogu poveke od kolku da zimas sredna plata vo MK

poz
 

Attachments

Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Јас имам блог со Адс од Google на него, ако се има посетеност може и да се извади нешто. Ако има некој расположен за размена на кликови на Ads нека пиша порака, ке се договориме. Не би било лошо да формираме еден круг каде што би довеле до каква таква заработка од тоа, но сето тоа треба да се прави внимателно, да не дојде до банирање на нечија сметка. Може за некој предлогот звучи неморален, но знаејќи дека тоа го плаќаат обично богати фирми кои најверојатно вршат тортура врз своите вработени, зашто па да не :)
Чекам на вашите предлози.
Поздрав
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
jас имав ми затворија два профила :S
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Јас имав колку за проба и некако слаба одеше заработката па баталив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom