Google AdSense (официјална тема)

Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
не кликав од дома од мојата ип, тоа знам е забрането, кликав од кај другари :)
Значи преку IP адреса они следат "се"
Друга работа, ако си од Mакедонија и имаш google ads на твојата страна, сите што ќе ти кликаат од Mакедонија (поготово ако сте од ист град) за 1 клик ќе добиваш од 0,01 до 0.05

Така да, не ти се исплати :)
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
плус и на македонски/кирилични сајтови не одобруваат да ставаш n/a
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
плус и на македонски/кирилични сајтови не одобруваат да ставаш n/a
Пххх.....Кај нас во Македонија не ни даваат на македонски да пишуваме, а не па на друго место....
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Сигурно... Кликаше како луд од дома а ? :)
Btw, еве доказ
Сумиве не изгледаат лошо, претпоставувам дека страната или страните ти се на друг јазик а не на македонски, јас имам исто ама уште сум ептен на почеток некаде околу 2 3 месеци ја имам страната, досега имам 9 евра, се надевам дека ќе почне да се множи. Дај некој совет, одприлика каква страна да се фокусирам да креирам, мојава е за Туристички дестинации, и најчесто посетите ми се преку гугл имејџ.
А тоа дека од Македонија од ист град дека давало по 0,01 цент што рече некој погоре нема врска, јас сум тестирал на почетокот 2 3 пати, дава по 12 13 и повеќе центи. Се зависи што реклами ти идат на блогот.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Имам Блог со поставени Adsense и сакав да прашам дали ако некој од друга земја ми клика на рекламите секој ден може да бидам баниран?
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Нормално, без разлика од која земја ти клика, ако тоа го прави намерно (не мора да е секој ден, пак ќе те фатат тие, по IP адресата) ќе бидеш баниран.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
A дали е нормално акаунтот да ти е ON HOLD? дали на сите преба да му стигни пин и да го внесат?
 

ElindHost

ElindHost
Член од
27 јуни 2011
Мислења
30
Поени од реакции
15
Здраво не е нормално да е Accountot на ON HOLD, треба да ти стигне писмо за верификација од Google, ина4е досега имам заработено 13 евра али слабо оди мора да имаш посети многу на страница иначе џабе се мачиш :)
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
иам јас irc chanal каде што прават размена на кликови од adsense само немам adsense.
Може и со блог?Xd ај ако има некој guide тука нека ми даде линк или нека напише некој за креирање adsense acc и се што е потребно
 

outTake

Psychonautic
Член од
2 септември 2009
Мислења
140
Поени од реакции
118
иам јас irc chanal каде што прават размена на кликови од adsense само немам adsense.
Може и со блог?Xd ај ако има некој guide тука нека ми даде линк или нека напише некој за креирање adsense acc и се што е потребно
Потребно е да имаш блог на англиски и тогаш пополни апликација овде: http://bit.ly/8Yq7aV Откако ќе ти одобрат, ќе ти кажат што како да правиш :) Патем, како се вика каналот на мирц?

Иначе, темава ја побарав за да предложам да се здружиме и да си кликаме меѓусебно, би требало да има една таква посебна тема, кој е За, нека се изјасни, па може да направиме група :)

http://outthinks.blogspot.com/
 

outTake

Psychonautic
Член од
2 септември 2009
Мислења
140
Поени од реакции
118
иначе користам скрипта за игнорирање на вакви линкови
Зошто де, моеш да се придружиш и ти еве :) Јас откако стаив реклами, почнав да кликам на секој сајт каде ќе ги видам.. као посолидарен станав некако :D
 

Zaqmjua

Part-time nerd , Full-time awesome :)
Член од
4 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Ај некој ако има земено нека ми каже. Благодарам однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom