Google AdSense (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од TorreNTeR, 10 мај 2008.

 1. TorreNTeR

  TorreNTeR

  Член од:
  21 март 2008
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  1
  www.google.com/adsense
  Ima li nekoj sho go koristi ovoj servis na google?I imam nekolku prasanja
  Dali mozam da stavam isti reklami so isti kodovi na ist sajt no na dve mesta
  Primer na index(primer.com/index.htm) i na forumot (forum.primer.com) na eden sajt
  A jas vise kliknav mislam 2-3 pati na reklamite od eden kompjuter.Znam deka e zabraneto, no moze li od 2-3 pati da mi go supspendiraat akauntot?
   
 2. aL|faaN

  aL|faaN

  Член од:
  22 февруари 2007
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  не мора да секој сајт да имиш посебни реклами, доволни ти се 2-3 и тие да ги користиш за сите сајтаве со ги имиш(па дури и една иста реклама на 2-3 места на сајтут). Забранано е да си кликиш сам(од твоја ип).
   
 3. TorreNTeR

  TorreNTeR

  Член од:
  21 март 2008
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  1
  jas kolku sto znam zabraneto e so ista reklama (ist kod) da ja ima na povishe strani
   
 4. mile_panikaaa

  mile_panikaaa Нормален

  Член од:
  28 април 2008
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  9
  Брат иам една препорака за тебе колку и да се мучиш со адсенсот ѓабе ти е не е сварта до тоа ти ќе напраиш пари и на пола месец ќе ти пишат на е маил дека не сакаат појше да го држиш адсенсот.Овој процес со парите што е иде многу споро треба повеќе време и дури по 1 цент да ваѓаш на ден и тоа да биде кликната само страната преку 50 пати.Усвари да ти кажем не се мучи со ова остај го настрана бркај работа друга.И плус еве ми седа две писма дома од Кодојте на адсенсов таке да нишо.бркај работа.:wink:
   
 5. klikster

  klikster

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  4
  Здраво
  Дали некој од вас на форумот заработува од Google Adsense, и колку. Ако има некој што заработува нека покажи и доказ.
   
 6. Jane

  Jane Кајганџија

  Член од:
  5 февруари 2006
  Мислења:
  3.394
  Допаѓања:
  114
  Кајгана заработува. А за доказ посети ја www.telefoni.com.mk Друг доказ дали ќе ти дадат, неможам тоа да ти кажам.
   
 7. klikster

  klikster

  Член од:
  27 март 2009
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  4
  А каква врска има кајгана со телефони. Сакаш да кажеш дека телефони е во сопственост на кајгана?
   
 8. Jane

  Jane Кајганџија

  Член од:
  5 февруари 2006
  Мислења:
  3.394
  Допаѓања:
  114
  Да, тоа сакам да кажам.
   
 9. Kir4e

  Kir4e OdPrilep Ebago

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  4
  Dali Seuste nekoj go Koristi Google adsense SAKAM Da prasam Nesto :)
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth One-winged angel

  Член од:
  28 април 2006
  Мислења:
  4.034
  Допаѓања:
  128
 11. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.458
  Допаѓања:
  255
  Ne se zezaj da klikas a dali si baniran ce vidis samiot ako ne ti se racuna zarabotka toa e toa ):
   
 12. Kir4e

  Kir4e OdPrilep Ebago

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  4
  Google adsense mi go odobri PIN kodot ... no sega ne znam kako ke mi gi isplajkaat parite i za kolku vreme sto gi imam zaraboteno na adsense ... Dali ima nekoj iskustvo so Ovaa rabota ?
   
 13. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.458
  Допаѓања:
  255

  imas privatna poraka
   
 14. Hackeristika

  Hackeristika

  Член од:
  27 јануари 2010
  Мислења:
  346
  Допаѓања:
  145
  Пред некоја недела отворив google ads акоунт на моја сметка.... До сега имам околу 289 клика и 76 €... Слушнав дека после 10 € треба да ти испратат некаков ПИН код за да докажеш дека можеш да добиваш чекови... Може ли некој да ми го објасни тоа убаво?

  Со почит,
  Виктор


  П.С. Ако темава не припаѓа тука слободно да се премести.
   
 15. old_School_mk

  old_School_mk Информатичар, гејмер, psy-trance слушател

  Член од:
  11 август 2009
  Мислења:
  5.146
  Допаѓања:
  3.083
  Ја колку што знам, ТИ плаќаш ако некој ти кликне на рекламата, а не обратно.
   

Сподели преку: