Google AdSense (официјална тема)

Член од
21 март 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
www.google.com/adsense
Ima li nekoj sho go koristi ovoj servis na google?I imam nekolku prasanja
Dali mozam da stavam isti reklami so isti kodovi na ist sajt no na dve mesta
Primer na index(primer.com/index.htm) i na forumot (forum.primer.com) na eden sajt
A jas vise kliknav mislam 2-3 pati na reklamite od eden kompjuter.Znam deka e zabraneto, no moze li od 2-3 pati da mi go supspendiraat akauntot?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
не мора да секој сајт да имиш посебни реклами, доволни ти се 2-3 и тие да ги користиш за сите сајтаве со ги имиш(па дури и една иста реклама на 2-3 места на сајтут). Забранано е да си кликиш сам(од твоја ип).
 
Член од
21 март 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
jas kolku sto znam zabraneto e so ista reklama (ist kod) da ja ima na povishe strani
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
www.google.com/adsense
Ima li nekoj sho go koristi ovoj servis na google?I imam nekolku prasanja
Dali mozam da stavam isti reklami so isti kodovi na ist sajt no na dve mesta
Primer na index(primer.com/index.htm) i na forumot (forum.primer.com) na eden sajt
A jas vise kliknav mislam 2-3 pati na reklamite od eden kompjuter.Znam deka e zabraneto, no moze li od 2-3 pati da mi go supspendiraat akauntot?
Брат иам една препорака за тебе колку и да се мучиш со адсенсот ѓабе ти е не е сварта до тоа ти ќе напраиш пари и на пола месец ќе ти пишат на е маил дека не сакаат појше да го држиш адсенсот.Овој процес со парите што е иде многу споро треба повеќе време и дури по 1 цент да ваѓаш на ден и тоа да биде кликната само страната преку 50 пати.Усвари да ти кажем не се мучи со ова остај го настрана бркај работа друга.И плус еве ми седа две писма дома од Кодојте на адсенсов таке да нишо.бркај работа.:wink:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Здраво
Дали некој од вас на форумот заработува од Google Adsense, и колку. Ако има некој што заработува нека покажи и доказ.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Кајгана заработува. А за доказ посети ја www.telefoni.com.mk Друг доказ дали ќе ти дадат, неможам тоа да ти кажам.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
А каква врска има кајгана со телефони. Сакаш да кажеш дека телефони е во сопственост на кајгана?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Да, тоа сакам да кажам.
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Dali Seuste nekoj go Koristi Google adsense SAKAM Da prasam Nesto :)
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Google adsense mi go odobri PIN kodot ... no sega ne znam kako ke mi gi isplajkaat parite i za kolku vreme sto gi imam zaraboteno na adsense ... Dali ima nekoj iskustvo so Ovaa rabota ?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
145
Пред некоја недела отворив google ads акоунт на моја сметка.... До сега имам околу 289 клика и 76 €... Слушнав дека после 10 € треба да ти испратат некаков ПИН код за да докажеш дека можеш да добиваш чекови... Може ли некој да ми го објасни тоа убаво?

Со почит,
Виктор


П.С. Ако темава не припаѓа тука слободно да се премести.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.838
Ја колку што знам, ТИ плаќаш ако некој ти кликне на рекламата, а не обратно.
 
На врв Bottom