Google AdSense (официјална тема)

Milovoe

деЧак со оЗЛОгласен СмешаК
Член од
13 декември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
24
За 289 сигурно не плаќаат 79 евра :) да не си отворил сметка за ти да се рекламираш или си поставил банери на твој сајт? Последен пат кога проверив 1000 клика се 70 евра/100 долари ... или истите за 10,000 импресии.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Кога бев партнер со Јутуб отворив AdSense акаунт , после 2-3 недели на домашна адреса ке ти стигне писмо со пинот внатре , откога ке го внесеш пинот и се снајдеш се како што треба очекувај ЧЕК после 3 месеци ( ако правилно си ги стекнал парите , значи не другарите да ти кликале по 100 -200 пати на рекламата )
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
За 289 сигурно не плаќаат 79 евра :) да не си отворил сметка за ти да се рекламираш или си поставил банери на твој сајт? Последен пат кога проверив 1000 клика се 70 евра/100 долари ... или истите за 10,000 импресии.
Ти кажувам како ми покажува сметката... Кога ставаш поголеми Рекламни линкови на твојот сајт и некој ги отвори автоматски добиваш и повеќе пари...

Кога бев партнер со Јутуб отворив AdSense акаунт , после 2-3 недели на домашна адреса ке ти стигне писмо со пинот внатре , откога ке го внесеш пинот и се снајдеш се како што треба очекувај ЧЕК после 3 месеци ( ако правилно си ги стекнал парите , значи не другарите да ти кликале по 100 -200 пати на рекламата )
Правилно се стекнати, него, ми пиша дека после 10 евра ќе ми пратат писмо со пинот на адреса (Овој дел не го разбирам). Како ќе ми пратат?

Слично како ова е и мојата сметка:
Payee name: Jovko jovkoski
Address : krste misirkov
1050 Skopje
Macedonia

Мојата куќа е на 2 спрата со доградба во задниот простор и на бројот на куќата ми стои буква ''а'' (бидејќи е со доградба :) ), а таа буква ''а'' неможам да ја пишам на google ads сметката.... 2 куќи подоле има ист број како мојата куќа само без буква... Ај сеа најди го чарето :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Ти кажувам како ми покажува сметката... Кога ставаш поголеми Рекламни линкови на твојот сајт и некој ги отвори автоматски добиваш и повеќе пари...


Правилно се стекнати, него, ми пиша дека после 10 евра ќе ми пратат писмо со пинот на адреса (Овој дел не го разбирам). Како ќе ми пратат?

Слично како ова е и мојата сметка:
Payee name: Jovko jovkoski
Address : krste misirkov
1050 Skopje
Macedonia

Мојата куќа е на 2 спрата со доградба во задниот простор и на бројот на куќата ми стои буква ''а'' (бидејќи е со доградба :) ), а таа буква ''а'' неможам да ја пишам на google ads сметката.... 2 куќи подоле има ист број како мојата куќа само без буква... Ај сеа најди го чарето :)
па ваљда ке се снајде поштарот , не е до толку , не се секирај у секој случај :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
па ваљда ке се снајде поштарот , не е до толку , не се секирај у секој случај :)
Значи сега само треба да чекам да ми стигне писмото? (Тешко да стигне... Можда сум утнал нешто.. :) )
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Google ти плаќаат ако некој кликне на линкот. :)
За ова збориме?

Еве извадок:

Pay only for results

You're charged only if someone clicks your ad, not when your ad is displayed.
Не е ова некој сајт каде што со кликање и собирање реферали се "собира" пари. Google се толку богати баш заради овој начин на рекламирање. Многу луѓе ќе стават реклама, па колку ќе им се исплати - од нив зависи.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
шом на акаунтот ти пишува дека имаш заработено тогаш имаш ..
но за толку брзо време 79$ малце потешко ...

белким не си кликаше сам или некој другари да ти кликале ..
ако и некој те има спамирано со кликови ќе ти го банираат акаунтот ..

ако си во ред ... и се е ок ..
тогаш треба во делот за Исплата сам да одбереш на која сума сакаш да те исплатат и на која адреса и на кој начин ..
овие опции се подесуваат во самиот акаунт ..
 
Г

Грејвдигер

Гостин
За ова збориме?

Еве извадок:



Не е ова некој сајт каде што со кликање и собирање реферали се "собира" пари. Google се толку богати баш заради овој начин на рекламирање. Многу луѓе ќе стават реклама, па колку ќе им се исплати - од нив зависи.
Збориме за AdSense рекламите... Се пријавуваш на сервисот, те одобруваат, поставуваш реклама кај тебе на сајтот и ти ги брои кликовите. Во зависност од тоа на која реклама и од која држава ти има кликнато, добиваш различна висина на заработка од клик.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
шом на акаунтот ти пишува дека имаш заработено тогаш имаш ..
но за толку брзо време 79$ малце потешко ...

белким не си кликаше сам или некој другари да ти кликале ..
ако и некој те има спамирано со кликови ќе ти го банираат акаунтот ..

ако си во ред ... и се е ок ..
тогаш треба во делот за Исплата сам да одбереш на која сума сакаш да те исплатат и на која адреса и на кој начин ..
овие опции се подесуваат во самиот акаунт ..
Значи како што велам, све е направено легално... ниту 1 клик немам притиснато самиот... Друго ми беше прашањето. Значи целата сметка ми е пополнета... Име презиме адреса курци палци... Пинот ми го немаат пратено по пошта.... и како прво не верувам дека ќе стигне бидејќи куќата (кај што живеам јас) е со доградба во задниот двор и на бројот на куќата има буква "a". Поентата е што гоогле не ги прифаќа таквите карактери (букви) во внесувањето на адресата....
 
Член од
12 март 2010
Мислења
389
Поени од реакции
42
Значи како што велам, све е направено легално... ниту 1 клик немам притиснато самиот... Друго ми беше прашањето. Значи целата сметка ми е пополнета... Име презиме адреса курци палци... Пинот ми го немаат пратено по пошта.... и како прво не верувам дека ќе стигне бидејќи куќата (кај што живеам јас) е со доградба во задниот двор и на бројот на куќата има буква "a". Поентата е што гоогле не ги прифаќа таквите карактери (букви) во внесувањето на адресата....
ништо тогаш, си немал ксмет. братот 2 куќи подоле ќе си ги лапни парите. или купувај нова куќа или тепај го поштарот.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
ништо тогаш, си немал ксмет. братот 2 куќи подоле ќе си ги лапни парите. или купувај нова куќа или тепај го поштарот.
:) Парите за пари неможе да ги лапне бидејќи не може да се логира на мојата сметка а за поштарот..... Ќе добие Ќутек :)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
:) Парите за пари неможе да ги лапне бидејќи не може да се логира на мојата сметка а за поштарот..... Ќе добие Ќутек :)
а да си појдеш докај комшијата и да му појасниш што е проблемот? и да го добие писмото ке ти го предаде на тебе... па и сам рече дека се 2 куќи подоле... не се 2 града подоле...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
а да си појдеш докај комшијата и да му појасниш што е проблемот? и да го добие писмото ке ти го предаде на тебе... па и сам рече дека се 2 куќи подоле... не се 2 града подоле...
Вчера бев :) ама ни кај него не е стигнато -.- мора да сум утнал нештп
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Вчера бев :) ама ни кај него не е стигнато -.- мора да сум утнал нештп
а сигурен ли си дека воопшто ти се пуштени парите?
затоа шо не ги пуштаат веднаш .. стасуваат можеби после 1 месец ..
и сигурно ли подполни (освен адреса итн) после кој износ да ти ги испраќаат (затоа шо има опција после 10$, 50$, итн) затоа шо самиот треба да одбереш ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom