Google AdSense (официјална тема)

Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
а има некои други сервиси што ја вршат истата работа како Google adsense?
и дали се добри
 
Член од
20 јануари 2006
Мислења
55
Поени од реакции
11
а има некои други сервиси што ја вршат истата работа како Google adsense?
и дали се добри
Ima no ne se dobri kako Google ads sense . No sepak se dobiva po nekoja para . eve ti primer .. Jas gi koristam . Criteo.com , smowtion.com i adsgadget.com , Ne se zarabotuva koznae kolku ama sepak se dobri za mk sajtovi . Primer mozete da gi koristite Criteo vo kombinacija so drugite dve, posto Criteo zema samo impresii koj sto toj gi saka ako mu odgovara samo usa , eu i od aus poseti . Vo vasiot Criteo profil ima mesto za kod od drug publisher za ostanatite impresii eve ti primer,

Na 15 000 impresii dnevno bi zarabotil nekade 4-6 evra od Criteo + 2-5 dolari od Smowtion na primer..
--- надополнето: 20 август 2012 во 15:42 ---
... 2000 посети месечно мислеш !?
ај ако сакаш остави ми контакт во ПП.

dnevno 2000 poseti .. megu koj najpoveke plateni se usa , eu i aus klikovi ....
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Сакам да прашам дали некој има добиено пари од гугл до сеа? Како работат чековите? Можам да се заангажирам за ова но незнам дали ги примаат нивните чекови овде и дали можеш да си ги подигнеш парите..

Само ми треба одговор од некој кој што се занимава со оваа работа.. поздрав
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Лошо чим работава е таква што даваат многу малку ако кликне некој со мкд IP адреса. И можам ли на пример на фанпејџ страна на фејсбук да рекламирам видеа, не мои видеа туку на некој што има над 1 милион посетители ? Секако страната да носи име на нешто Американско за да кликаат повеќе луѓе надвор од мкд...
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Сакам да прашам дали некој има добиено пари од гугл до сеа? Како работат чековите? Можам да се заангажирам за ова но незнам дали ги примаат нивните чекови овде и дали можеш да си ги подигнеш парите..

Само ми треба одговор од некој кој што се занимава со оваа работа.. поздрав
Можеш да си ги подигнеш само се чека едно 30 дена за да ти легнат парите на сметка. Тутунска Банка
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Дали може банката (конкретно Тутунска) да ти ги одземе парите откако ти се веќе стигнати на сметката???
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Дали може банката (конкретно Тутунска) да ти ги одземе парите откако ти се веќе стигнати на сметката???
Не ми се случило такво нешто ама затоа се чека толку време да проверат дали е валиден чекот и да ти ги пуштат парите на сметка со тоа се осигуруваат дека нема проблеми со твојот акаунт.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Не ми се случило такво нешто ама затоа се чека толку време да проверат дали е валиден чекот и да ти ги пуштат парите на сметка со тоа се осигуруваат дека нема проблеми со твојот акаунт.
Ако е баниран акаунтот, а парите од претходно си стојат на сметката, дали може да си ги повлечат - банката или адсенсе .(значи за тој чек е чекано цел месец и е одобрено и се пуштени пари на сметка,а отпосле е баниран акаунтот)
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Ако е баниран акаунтот, а парите од претходно си стојат на сметката, дали може да си ги повлечат - банката или адсенсе .(значи за тој чек е чекано цел месец и е одобрено и се пуштени пари на сметка,а отпосле е баниран акаунтот)
Ако ти е баниран акаунтот отпосле не знам дали ќе ти легнат на сметка парите ти викам за тоа се чека 21ден за проверка.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Собрав 100 евра и ми го банираа акаунтот :tapp: дајте предложете нешто слично на ова, ваљда не е само овој сервис. Споделете го вашето искуство.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Ми стигна чекот, може да ми кажете што треба да направам сега, имам сметка во Тутунска банка.. ми требаат некој документи освен лична карта?
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Ми стигна чекот, може да ми кажете што треба да направам сега, имам сметка во Тутунска банка.. ми требаат некој документи освен лична карта?
не само лична карта е доволна
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дали освен тутунска менуваат и други банки пошто не стојам баш убаво со тутунска.:)
Денес ми стигна првиот чек 80 еур. па сега барам банка која најбргу ќе ми го смени и најмалку провизија би ми земе. Ако има некој со вакво искуство нека пише.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Дали освен тутунска менуваат и други банки пошто не стојам баш убаво со тутунска.:)
Денес ми стигна првиот чек 80 еур. па сега барам банка која најбргу ќе ми го смени и најмалку провизија би ми земе. Ако има некој со вакво искуство нека пише.
mozes i vo komercijalna okolu 400den e provizijata
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Денес успешно го променив чекот од адсенс во Охридска банка. За провизија од неверојатни 35 денари. Само им испратив скениран чек по мејл за да го проверат и потоа од кога ми го одобрија отидов и ми го исплатат.:)

Немојте да си го губите времето со Стопанска Банка ми бараа неверојатни 3000 ден. услуга + 3% провизија.
Комерцијална 400 ден. за проверка 15 дена да одлежат кај нив парите + 1,5% провизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom