Game of Thrones

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Што знам, кога ги гледам вака во цртанов цели фамилии од сребренокоси ептен кул изгледа. Ние во ГОТ имавме само 2ца, дани и братот. Замисли го дејството со цели фамилии? Чиста драма со оглед на тоа колку се fucked up.
Плус инспирирани се од Римската република, што значи тури римска мегаломанска архитектура над вулкани и реки од лава и дејството е уште по кул.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Сега ги читам новиве мислења и сфаќам дека повеќе кур ме боли за серијава и за сите привели и сиквели, воопшто не сум хајпнат, а на времето ми беше омилена серијава.

Таа 8 сезона не само што беше лоша, туку го уништи целиот legacy на серијалот и никој не зборува повеќе за неа, иако требаше да биде модерен класик.

Верувам дека не сум само јас со тоа мислење :toe:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Сега ги читам новиве мислења и сфаќам дека повеќе кур ме боли за серијава и за сите привели и сиквели, воопшто не сум хајпнат, а на времето ми беше омилена серијава.

Таа 8 сезона не само што беше лоша, туку го уништи целиот legacy на серијалот и никој не зборува повеќе за неа, иако требаше да биде модерен класик.

Верувам дека не сум само јас со тоа мислење :toe:
Во човечката природа е да ги памти само лошите работи ;)
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Во човечката природа е да ги памти само лошите работи ;)
Кога целата приказна е направена само да се надоврзува и да се билда за финалето, нормално е сите да очекуваат добар крај.

Не е ова серија како Супернатурал или Менталист или слично каде секоја епизода и сезона се приказна сама по себе, па може сега ревач само на добрите сезони да правиш.

ГОТ имаше супер моменти, нормално ги памтиме сите, ама без солиден крај, испаѓа дека се било без причина и целата приказна паѓа во вода.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Јас ја репризирав и сега мислам дека тек после битката со мртвите стана срање последната сезона, дотогаш беше добра. Се на се, прејака серија, после неа кога се префрлив на викингс беше ко од научна емисија на селска чешма муабети, не се опишува разликата во квалитет.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
па да реално наеднаш се случи колапс, тоа не беше 3та епизода? Кога заврши таа епизода, јас во наредната очекував објаснување за смрзнатите, ама место тоа добив денерис што нагло го изгуби умот онака во една епизода и го запали градот полн со некој од најодвратните битија (памтите валк оф шејм), за кои сега требаше да ни биде жал.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Најдобрата битка снимена до сега. Уф колку ми фалат овие моменти кога со огромен хајп ја очекувавме секоја епизода и цело време вртеа теории по нетот..


 
Член од
7 септември 2016
Мислења
279
Поени од реакции
442
Најдобрата битка снимена до сега. Уф колку ми фалат овие моменти кога со огромен хајп ја очекувавме секоја епизода и цело време вртеа теории по нетот..


И на крај упропастија се. Толку популарна серија на сите да им се одмили
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Се надевам си ги научиле грешките од претходно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Сите ќе ти бидат сеоски вичери, пошто све Таргаријени ќе бидат.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Последните 6-7 минути од 3тата епизода од битката со мртвите ќе останат засекогаш ненадјебливи во историјата на сериите. Се е обработено до перфекција.

Музиката, собрани скоро сите ликови шо се тепаа преку цел серијал, цела атмосфера на безнадежност умираат сите во различни агли од замокот, Најт Кинг со сите команданти позади него чекори победносно накај Бран, смртта на Теон, и таман дигна рака овој БАМ, Арја Старк. :cuc:

Оргазмични неколку минути. Огромна преогромна штета шо ја усраа така на крајот. Да завршеше серијата на 3та епизода и да останеше се недоречено ќе беше подобар крај, отколку ова шо се дешаваше последните 4 епизоди.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Мехх, ниту така немаше да е совршено. Мене пример најмногу ми сметаше, а верувам и на повеќето гледачи што цел серијал се билда сторија баш за таа битка, за на крај целосната битка да е прикажана во една епизпда. Премалку е. Не велам да трај една цела сезона, ама сепак можеше барем да биди опфатена во неколку епизоди. Во глобала целата сезона беше избрзана, не само со таа битка туку и со Daenerys губеќи го разумот, без никакво backstory. Можеа макар да одвојат 5минути да ја стават Deanerys каде што слуша Кеба, така можеби ќе имаше некаква логика во сето тоа што се случи. Тогаш ќе велевме барам, оваа ептен буквалиста да ти била. Како и да е, ќе остани запаметена како една од најдобрите серии што не си го оствари потенцијалот за да биде баш at the tippity top.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom