Game of Thrones

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.072
Поени од реакции
40.496
It's like... као да сакаат да не гледа никој :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.467
Поени од реакции
54.817
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.778
Во човечката природа е да ги памти само лошите работи ;)
Така е. Како и да се завршеше ќе најдеа 100 маани. Јас си ја изгледав пред месец, два пофторно овај пат у 4K и немам никаква маана. The fucking best serial ever од оваа бранша. :roker:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.440
Поени од реакции
1.029
Овој може само да е од Летните Острови. Само на Summer Islands има црна раса.

Се надевам дека не им текнало Таргариените да се црни.
Corlys Velaryon

Многу сум среќем што барем Господар на прстените се снимени кога се снимени. Сите знаеме дека евентуалниот римејк ќе биде со Елфови од колор и трансџендер хобити.

Буквално се остварува Дејли Гондор.

Daily Gondor – Kafka In Amadora669 × 900
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.438
Кој е проблемот со сликата уствари? :confused:
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.012
Поени од реакции
1.539
Овој може само да е од Летните Острови. Само на Summer Islands има црна раса.

Се надевам дека не им текнало Таргариените да се црни.
Е изглеа им текнало...
Screenshot_4.png 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.440
Поени од реакции
1.029
Кој е проблемот со сликата уствари? :confused:

House Velaryon is of Valyrian descent, and its members often have Valyrian features, such as silver hair, purple eyes, and pale skin
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.438

House Velaryon is of Valyrian descent, and its members often have Valyrian features, such as silver hair, purple eyes, and pale skin
Влијае врз тоа дали ќе има јака приказна и добра глума? Ако тоа е на ниво, апсолутно небитно ми е каква им била бојата на кожата.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.440
Поени од реакции
1.029
Влијае врз тоа дали ќе има јака приказна и добра глума? Ако тоа е на ниво, апсолутно небитно ми е каква им била бојата на кожата.
Малку потешко да се внесе човек во приказната, секако дека не смета ако е одработено добро со добар глумец (Семјуел Л. Џексон како Фјури) но ова е троа безвезе. Валиријанците се бледи во книгата.

Но добро, откажаниот приквел наводно бил уште по блесав.

THE Game of Thrones prequel starring Naomi Watts was axed after HBO decided the £30million pilot was “too woke”.
It was to feature the first White Walker as black, put lesbian characters at the heart of the plot and make one of Ned Stark’s ancestors mixed race.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom