Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. Patience

  Patience Гостин

  И мене така ми правеше цела недела. Mark all as read направено и пак на мобилен покажува непрочитана една порака.
  Земи на месинџерот на мобилниот отвори ги последните 5 прочитани разговори што си ги правел и напрај им Mark as unread. Ќе ти покажува црвено 5 unread, земи отвори ги повторно истите и нема да имаш ништо, ќе се изгуби. Глупа ствар знам, мене единствено така ми успеа. :)
   
 2. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.806
  Допаѓања:
  8.911
  Има некој проблем со фејсбуков? Ми пишуваат луѓе ме гледаат онлајн а ја одјавен, ми се љутат не им враќам а врска си нема, што може да е проблемов? У логин сесии од сите места го одјавив профилот и пак ме дава онлајн
   
 3. Dani

  Dani 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  19.667
  Допаѓања:
  40.528
  И јас го приметив истото. До нив е.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  17.234
  Допаѓања:
  26.662
  Ako nekoj ti se ljuti ljuti mu se i ti
   
  На Ron Burgundy и Anon им се допаѓа ова.
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.609
  Допаѓања:
  4.146
  Знам дека може да се заработува од продажба на страницте но ме интересираше дали може слично како на Youtube што се заработува од рекламите, од прегледи ? Така да се заработува од страници на Facebook.
   
 6. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.405
  Допаѓања:
  2.266
  Синоќа прв пат приметив нешто чудно на чат. Во понеделникот завршив еден разговор и стоеше дека соговорникот видел (seen) што сум пишал последно таа вечер во 23:30. Синоќа случајно видов дека времето на seen е сменето и дава дека е прочитано во среда во 01:35.

  Има некој друг приметено вакво нешто? Знае некој зошто е сменето времето?
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.804
  Кај мене во последно време има проблем со нотификациите. Секогаш не ги покажува најновите или каснат или последни се оние пред една недела, а другите ги нема.

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.806
  Допаѓања:
  8.911
  Зук конечно го дозаеба фб на десктоп, уште делот со контакти фалеше да го тргне ццц
   
 9. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.804
  Кај сите нема опција за бришење?

  Screenshot_20190201-190053.png
   
 10. Utopia123

  Utopia123 Психо

  Член од:
  27 јануари 2018
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  405
 11. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  64
  Има ли на фејсбук некоја опција да направам одреден пријател да не може да ме означува во коментари?
   
 12. Turk

  Turk

  Член од:
  16 август 2015
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Ne.
   
 13. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  413
  Допаѓања:
  474
  Ima se vika unfriend and block.
   
  На ivop му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.804
  Зошто? Овде да не те означи? :icon_mrgr:
   
 15. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.760
  Допаѓања:
  2.188
  Има таква опција.
   

Сподели преку: