Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
kako moze da se najdat luge od drugi zemji na facebook.znaci ako sakam da pobarav luge od germanija da mi gi otvori site luge od germanija.Mene strikno mi trebat site luge od grcija.imam adresa no ne napisana dobro pa taka da ke baram po slikite ako mozam da ja poznaam.Blagodaram vo napred
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Facebook

Вака сеа имам еден проблем со фејсбуков. Вчера аднав може преку 15 луѓе, и ме прифатија скоро сите ми дојде известување. Арно ама тоа што ќе го објават тие не ми се појавува кај мене кога ќе одам на HOME(Почетна), а одам кај нив на профил и гледам дека имаат објавено се нешто Пред 1 минута, Пред 1 час, Пред 5 часа итн...

Проверив буквално кај сите што ги додадов за пријатели вчера, и сите имаа нешто објавено, и ништо од тоа го немаше на HOME (Почетна) .

Ако знае некој што е работава да ми каже, ќе му бидам благодарен. :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Вака сеа имам еден проблем со фејсбуков. Вчера аднав може преку 15 луѓе, и ме прифатија скоро сите ми дојде известување. Арно ама тоа што ќе го објават тие не ми се појавува кај мене кога ќе одам на HOME(Почетна), а одам кај нив на профил и гледам дека имаат објавено се нешто Пред 1 минута, Пред 1 час, Пред 5 часа итн...

Проверив буквално кај сите што ги додадов за пријатели вчера, и сите имаа нешто објавено, и ништо од тоа го немаше на HOME (Почетна) .

Ако знае некој што е работава да ми каже, ќе му бидам благодарен. :)
имаш New Feed и Live Feed .... кликни на Live Feed ќе ти покаже што се правеле пријателите....
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Увек си седам на Live Feed :toe:
пробај со друг прелистувач...на Live Feed автоматски се рефрешира страната и ги покажува постовите...некогаш не рефрешира автоматски кај мене па кликам на тоа New Feed ( после него следуваат Pages, Photos, Links)...
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
пробај со друг прелистувач...на Live Feed автоматски се рефрешира страната и ги покажува постовите...некогаш не рефрешира автоматски кај мене па кликам на тоа New Feed ( после него следуваат Pages, Photos, Links)...

Пробав со друг прелистувач и пак истите фаци од порано, од овие новиве ни глас ни абер. :S
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.689
Поени од реакции
4.825
We apologize. There was a minor issue while processing your request. Click the Okay button below and please try again.

До кога со овие багови ... работи ли некој во фејсбук на ова ,никако асално да го средат..:око:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Незнаат што уште да стават за да го расипат:tapp: Сега кочи нека си ебе мајката:nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Направија карамбол со фејсбуков,стискаш почетна страна е ама кој да знае дека ти имало New Feed и Live Feed или у превод New Feed-новости и Live Feed-пренос во живо.Е ако сакате да си гледате на почетната како и до сеа ќе стиснете Live Feed-пренос во живо,а доколку сакате да видете нешто како во смисол што е најинтересно или најкоментирано стискате New Feed-новости.Мене ми беше еднашка на New Feed-новости и се утепав од чудење зашто никој ништо не пишува од пријателите на почетна страна.Се надевам на некој ќе му користи ова.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
ај види ги опциите, најдолу на хоум пејџ. мислам дека самиот фејсбук хајд праи. :toe:

Како мислиш најдолу на хоум пејџот ? Дан мислиш на тие „за нас“ , „помош“ „услови“ ... ?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.621
Поени од реакции
2.733
Iam eden problem nemam animacii i drugi pokazeteli koa mi pisal nekoj i kolku notifiction iam toa mis e sluci od koga stisnav desen klik na smajlito i potoa mi se otvori prozorec so poveke opcii od koja nesakajki stisnav blok i mi se promeni fbto epa sea ako moze nekoj da pomogne kako da go vratam ko sto mi bese
 

Kajgana Shop

На врв Bottom