Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

P

Patience

Гостин
Секогаш кога ќе се вклучам на ФВ на мобилен ми покажува дека имам 1 непрочитана порака. Листав многу надолу ама не најдов таква.
На компјутер не ми дава дека имам непрочитана. (n)
И мене така ми правеше цела недела. Mark all as read направено и пак на мобилен покажува непрочитана една порака.
Земи на месинџерот на мобилниот отвори ги последните 5 прочитани разговори што си ги правел и напрај им Mark as unread. Ќе ти покажува црвено 5 unread, земи отвори ги повторно истите и нема да имаш ништо, ќе се изгуби. Глупа ствар знам, мене единствено така ми успеа. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Има некој проблем со фејсбуков? Ми пишуваат луѓе ме гледаат онлајн а ја одјавен, ми се љутат не им враќам а врска си нема, што може да е проблемов? У логин сесии од сите места го одјавив профилот и пак ме дава онлајн
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Има некој проблем со фејсбуков? Ми пишуваат луѓе ме гледаат онлајн а ја одјавен, ми се љутат не им враќам а врска си нема, што може да е проблемов? У логин сесии од сите места го одјавив профилот и пак ме дава онлајн
И јас го приметив истото. До нив е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Има некој проблем со фејсбуков? Ми пишуваат луѓе ме гледаат онлајн а ја одјавен, ми се љутат не им враќам а врска си нема, што може да е проблемов? У логин сесии од сите места го одјавив профилот и пак ме дава онлајн
Ako nekoj ti se ljuti ljuti mu se i ti
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Знам дека може да се заработува од продажба на страницте но ме интересираше дали може слично како на Youtube што се заработува од рекламите, од прегледи ? Така да се заработува од страници на Facebook.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Синоќа прв пат приметив нешто чудно на чат. Во понеделникот завршив еден разговор и стоеше дека соговорникот видел (seen) што сум пишал последно таа вечер во 23:30. Синоќа случајно видов дека времето на seen е сменето и дава дека е прочитано во среда во 01:35.

Има некој друг приметено вакво нешто? Знае некој зошто е сменето времето?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кај мене во последно време има проблем со нотификациите. Секогаш не ги покажува најновите или каснат или последни се оние пред една недела, а другите ги нема.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Зук конечно го дозаеба фб на десктоп, уште делот со контакти фалеше да го тргне ццц
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Има ли на фејсбук некоја опција да направам одреден пријател да не може да ме означува во коментари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom