Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. memento

  memento

  Член од:
  19 мај 2018
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  2
  На вториот акаунт на фејсбук за покер кога се логирав пиши Help us confirm your identity и ми бара број, ако не неможам да го уклучам фејсбукот.
  Направив нов фејсбук и пак истото ми го пиши, зошто?
  Има начин без број? зошто не сакам да внесам мој број.
   
 2. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.870
  Допаѓања:
  4.073
  запиши број од баба ти , ништо страшно
   
 3. memento

  memento

  Член од:
  19 мај 2018
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  2
  Ново ниво на идиотизам, ајде дали ќе можеш да го надминеш тоа ниво со нова досетка.
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.429
  upload_2018-10-26_18-8-30.png

  ооо здраво редит?
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.901
  Допаѓања:
  25.540
 6. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.715
  Допаѓања:
  1.761
  3 пати до сега ми го затвораат профилот на фејсбук па потоа треба да докажам дека сум јас (иако имам над 3.000 слики на профилот) и треба да го променам пасвордот. Причина било дека сум лајкнал некој сајт што бил сличен на фејсбук. 3 пати ме затвораат за истата причина демек.
  Не пишувам ништо навредливо на фејсбук општо, само тоа што сум поактивен во групите.

  Дали и на некој друг му се има случено ова?
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  1.756
  мене исто бидејќи сум коментирал во многу фб групи. против community standars им било.
  јебеш им комјунити стандардс.
   
  На ivop му/ѝ се допаѓа ова.
 8. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.209
  Ми треба помош од некој што има работено со ads на фејсбук.

  Претходно имам ставано реклами и завршила промоцијата платено било се како што треба, меѓутоа пред пола саат ми стигна порака дека ми наплатиле 25$ fb ads, се зачудив ама реков може сум имал заостанати неплатени претходнит реклами, отварам ад менаџер и гледам дека се појавила магично некоја реклама за палто, за некоја си шкљ страница чиј што линк ставен на рекламата не го отвара, ставена со буџет 15 долари на ден?! Одма сменив пасворд и на пејпал и на фејсбук и на све, ја паузирав промоцијата, направив на пејпал dispute на трансакцијата се со цел да некако ми се вратат парите. Му се десило на некој нешто слично на ова и што може да е? Ептен се чудам. А да немав смс пораки при трансакција којзнае колку пари ќе се истрошеле.
   
 9. UniqueThing

  UniqueThing

  Член од:
  7 ноември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, ве молам за одговор на едно прашање ако знаете: Сакам да направам custom audience со Facebook App User ID. Пробувам и ми јавува грешка: This data isn't mapped. If you choose not to map a data type, it won't be uploaded and used. Дали знаете што може да е проблемот?
   
 10. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.513
  Допаѓања:
  3.151
  Dali reklamata na fb moze da ja adresiram striktno za Makedonija, potocno da dobijam pregledi (lajkovi) striktno od makednija ?
   
 11. линлин

  линлин

  Член од:
  9 ноември 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  19
  да, има опција каде можеш да одбереш каде точно сакаш да се промовираш
   
 12. Neznaeshkojsum

  Neznaeshkojsum

  Член од:
  2 октомври 2018
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  kaj da gi najdam lugjeto na koi imam isprateno friend request
   
 13. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  1.756
  Одиш кај тебе на профил и во Activity log лево имаш филтери, прво одбираш на more за да ти ги излиста сите, а потоа ќе го најдеш во листата.

  upload_2018-11-12_18-34-22.png
   

Сподели преку: