Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од viktordojran, 24 октомври 2009.

 1. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.209
  Ми треба апликација за андроид за број на пораки со некого. Мауф беше одлична ама не работи веќе. Знае некој алтернатива?
   
 2. Girl345

  Girl345

  Член од:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Дали некој знае како да исклучам да не ми стигаат нотификации од фб на емаил?
   
 3. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.209
  https://www.facebook.com/settings?tab=notifications
  избери Only notifications about your account, security and privacy
  другите turn off.
   
 4. Girl345

  Girl345

  Член од:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  Фала ти многу. А и од месенџер да не знаеш како да ги исклучам?
   
 5. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.209
  Нотификациите на телефон горе или оние chat heads кругчињата?
   
 6. Girl345

  Girl345

  Член од:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  6
  На емаил исто ми стигаат нотификации од месенџер кој ми пишал односно кој ми пратил порака, ептен се досадни цел емаил ми е од такви нотификации :mad:
   
 7. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.209
  Е тоа не знам. Види на меиловите дали има долу некаде unsubscribe копче.. Или евентуално ако нема да напраиш rule на меилот автоматски да ти брише такви меилови..
   
 8. Sunrise.

  Sunrise.

  Член од:
  9 мај 2009
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  399
  Како да вратам назад хакиран профил?

  Сменет е освен пасворд и е-маил и мобилен телефон немам пристап до ниту една од понудените опции за враќање. Кога ќе притиснам дека немам пристап до ниту една од опциите на фб ми дава решение да се вклучам пак на профилот јас стварно не знам како може да се толку глупи кога не можам никако да се вклучам решение им е логирај се на акаунтот и смени го мејлот.
  Знам дека има опција за праќање на документ за идентификација ама и таму ми бараат да напишам маил за логирање кој ми е, па не знам дали кога ќе испратам барање пак ќе стигне до оној кој го хакирал.
   
 9. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.837
  Допаѓања:
  1.209
  Прати документ за идентификација со стариот меил и објасни ја ситуацијата, тоа ти е единствен начин
   
 10. Riki94

  Riki94

  Член од:
  1 април 2018
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  65
  Zosto ne mozam da smenam ime na strana, ne me pustaat od Facebook?
   
 11. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  426
  Допаѓања:
  228
  Изнајмувам пејџови за аплицирање за instant articles. Доколку имате веќе постоечки веб сајт, може да ви аплицираме.
   
 12. Миле Точката

  Миле Точката

  Член од:
  25 февруари 2014
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  5
  Здраво
  Дали може некој да ми каже како да го поправам fb? На news feed ми прикажва стории не по редослед како се постираат. Излегваат некој пред неколку минути па некој пред 2 саати некој пред еден ден?
   
 13. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.429
  https://www.ben-evans.com/benedictevans/2018/4/2/the-death-of-the-newsfeed
  https://www.howtogeek.com/fyi/why-the-chronological-facebook-feed-is-never-coming-back/
   
 14. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.324
  Допаѓања:
  10.623
 15. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  10.338
  Допаѓања:
  4.571
  еве сега, не е можно да се отворат известувањата а не е можен ни логаут... дали е светски проблем или тука кај нас некоја локална ујдурма, а можно и цензура?
  .. а вчера може да ми се јавува од Завод за статистика и да ми праи анкета :mad:
   

Сподели преку: