Derby D'Italia: Јувентус 2-1 Интер

Победник во Derby D'Italia


  • Вкупно гласачи
    168
Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Па Мело кај и да е ке ја добие престижната награда оваа сезона...

Диего на кој толку се палевте цело лето, сакате ли сам да го носи цел тим?

Поулсен, Молинаро, Маркисио и компанија не им се достижен конкурент на погоре споменатите, каде што не си ги напишал ни Мота и Снајдер кои повеке вредат отколку цел среден ред на Јуве засега.

Погледни и гол разлика и запримети кој е лидер по дадени и најмалку примени голови.

Стварно се катастрофа овие Интер. :tv:
А горе споманатите се Мота,Станкович:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што убаво ќе си излезам расположен а што шинтераш ќе сретнам душата ќе му ја извадам :haha::haha:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Голема работа, тепал Јувентус, а 4-5 бода разлика си има Интер уште :pusk: :baeh: Се израдуваа миланезиве и јувенташиве што му се приближија на Интер :pos2: :pos2: Трчаат по нас цела сезона да не стигнат :pos2:
:pos:
Патетики. Секаков изговор се наоѓа, па сеедно и тој да е безврска.
Дечко сепак гледано од неутрална страна ГОЛЕМА РАБОТА е победата на Јуве во едно дерби, а воедно кога го победува шампионот и првопласираниот на табелата, каде секако опаѓа бодовната разлика и 3-4 бода се ништо!

Честитки на победата Јуве, искрено ептен ми е мило. Честитки бјанконери.
Се гледаме за 1 месец :)
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Честитки за победата на Јувентус.
Ова е една од ретките исклучителни момети на радост за бјанконерите последиве неколку години (со исклучок на шампионската титула во серија Б и титулата во ТИМ купот кој се игра пред почеток на сезоната), така да имаат секакво право на енормна радост. Сепак е успех да се победи Шампионот на Италија.
Мило ми е што можам да забележам дека фановите на Јувентус се убедени во нивната надмоќ, супериорност, доминација во играта и екстремен квалитет. Јас сум сигурен ќе бидам убеден во спротивното на крајот од сезоната:smir:

Пофалби за голот на Маркизио, секоја чест.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.389
Поени од реакции
58.231
Честитки за победата на Јувентус.
Ова е една од ретките исклучителни момети на радост за бјанконерите последиве неколку години (со исклучок на шампионската титула во серија Б и титулата во ТИМ купот кој се игра пред почеток на сезоната), така да имаат секакво право на енормна радост. Сепак е успех да се победи Шампионот на Италија.
Мило ми е што можам да забележам дека фановите на Јувентус се убедени во нивната надмоќ, супериорност, доминација во играта и екстремен квалитет. Јас сум сигурен ќе бидам убеден во спротивното на крајот од сезоната:smir:

Пофалби за голот на Маркизио, секоја чест.
А да заборавив, навистина голот беше многу добар, покажа знаење дечкото!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^Једини интериста кој се појави после утакмицава..тоа е навивач,што не се плаши од пораз и признава,за разлика од пријателињата што ги снема...Браво Интериста :smir:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
:pos:
Патетики. Секаков изговор се наоѓа, па сеедно и тој да е безврска.
E мори шќо е безвезе, си имет Интер предност или немет? :baeh: Јави ми се коа ќе немет.Жени и фудбал...:pos2:

Па тоа е... Слепата кокошка се снашла, па колку толку се најала.
И црно-белата се снашла па наместила титули додека не ја открија...:kesa:
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
E мори шќо е безвезе, си имет Интер предност или немет? :baeh: Јави ми се коа ќе немет.Жени и фудбал...:pos2:


И црно-белата се снашла па наместила титули додека не ја открија...:kesa:
ајде ајде доста плачете, второто место зад јуве ви е загарантирано...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
E мори шќо е безвезе, си имет Интер предност или немет? :baeh: Јави ми се коа ќе немет.Жени и фудбал...:pos2:
Да да. Пссс без врска се мешаат кај што не треба. Нели?

А и алал да ти е на културата. МОРИ!

Ај оди гушни го мечето и легни си. Доста тресеш зелени за вечерва. :tv:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ајде ајде доста плачете, второто место зад јуве ви е загарантирано...
Зашо да плачеме бе кажи ми лепи ???

Интер сеуште е прв на табела,бега 5 бода од вас,вие сте тие кој сте под притисок,а не Интер.На Интер поважна му е утакмицата со Рубин Казан отколку со вас пошо се знае кој ке крене титула на крај :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.366
Поени од реакции
46.689
На интер скроз им се растури атмосферата и ритамот кога мурињо го избркаа, црвен картон на дерби е фатална работа, 90% значи пораз, Милан секое дерби кога пие црвен го јаде на крај.

Иначе не да беа нешто посебно лоши, ако се земе у обзир и дека беа без Маикон и без Снајдер добро се држеа.
Јуве покажаа поише муда и решителност, оној Касерес и оној Маркизио мама ебаа денес. Дел Пиеро треба да го преселат на клупа и да не стои на“патот на напредокот’’
жими све ептен ќеф ќе ми се напраеше Балотели да дадеше гол, ќе гледавме циркузи по терен :icon_lol:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Да да. Пссс без врска се мешаат кај што не треба. Нели?

А и алал да ти е на културата. МОРИ!

Ај оди гушни го мечето и легни си. Доста тресеш зелени за вечерва. :tv:
види колку години има бтв...:toe:
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
Зашо да плачеме бе кажи ми лепи ???

Интер сеуште е прв на табела,бега 5 бода од вас,вие сте тие кој сте под притисок,а не Интер.На Интер поважна му е утакмицата со Рубин Казан отколку со вас пошо се знае кој ке крене титула на крај :)
се знае дека Јуве ќе ја крене...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom