Derby D'Italia: Јувентус 2-1 Интер

Победник во Derby D'Italia


  • Вкупно гласачи
    168
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.279
Поени од реакции
41.872
Па добро смешно е на таа дистанца од преку 35 да се прави муабет за еден метар, апсолутно ништо не мења + стандард играчите при изведување било на аут или на слободен од тие големи дистанци да ја мрдаат топката напред.
Мења малце, за поопасен центар шут, ништо повеќе, нејсе тоа, пишав ја што и како за мечот, судијата не смее да се обвини за ниедна од одлуките, пенал за да имаше за една од двете екипи реков и на темата за Интер, мораше нога да биде скршена, смелост за такво нешто едноставно не постоеше кај главниот судија ( оправдано ).

А за црвениот на Мело, гледам дел од вас велеа незаслужено, не зезајте, два намерни удари со лакт очигледно направени најмалку се санкционираат со жолт а Мело веќе имаше еден, остајте тоа што Бало изглуми удар во глава, и да го дувнеа ке беше санкциониран играчот на Јуве во склоп со веќе постоечките правила кои тоа не го дозволуваат, глуп и непотребен потег во една ситуација кога тимот му е пред триумф.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.284
Поени од реакции
4.515
26 секунда чист како солза пенал,топката иде накај самуел овој зел ке му го скине дресот ебати судијата.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
26 секунда чист како солза пенал,топката иде накај самуел овој зел ке му го скине дресот ебати судијата.
aaa ќе мораме со појака терапија за тебе:


Убаво ти вика Syn, за на оваа утакмица да свирне пенал треба некоја коска низ кожа да излезе. Како за Интер - така и за Јуве.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
aaa ќе мораме со појака терапија за тебе:


Убаво ти вика Syn, за на оваа утакмица да свирне пенал треба да излезе некоја коска низ кожа. Како за Интер - така и за Јуве.
Еј сега барав некој што препишува терапии, иди до наш фан-клуб ако сакаш имаме еден гостин од вашите. Ќе да му е потребна терапија и нему хахахахахаха
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Еј сега барав некој што препишува терапии, иди до наш фан-клуб ако сакаш имаме еден гостин од вашите. Ќе да му е потребна терапија и нему хахахахахаха
Имаш мое потполно овластување да му препишеш на секој што му е потребно :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
Па незнам што друго за вакви прилики освен Рициноооо брате хаха
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Па шо ми е на тоа шо те засега и шо не те засега .... Кој ме праша еее ти да видиш кој ме праша и тоа секој ден ме прашува едно исто... :uvo:

Постов на клипчево ме потсети :pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.633
Поени од реакции
10.916
...како неутрален, би сакал да стане поинтересна лигата и настаните со евентуална победа на Јуве,
И победија...ама не се правам зналац, туку друго ми е муабетот.
Интер изиграа чудно, како без осет, буквално. Можеби е и случајност и исклучок, ама Јуве ги пикнаа во шише. Не видов зошто доби Жозе црвен. Како и да е, честито победа иако сите интераши вечерва ми викаа : не бе брат, само за да стане поголема гледаноста изгубија :icon_lol:
ајде со здравје
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Kaков мајмун направи малиот од Самуел, алал да му е. Честито за Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom