Derby D'Italia: Јувентус 2-1 Интер

Победник во Derby D'Italia


  • Вкупно гласачи
    168
Статус
Затворена за нови мислења.

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
Aхаха, трето место сте бе а ми збориш за прво...:tapp: Зш да плачам кога сум 1. место ? :toe:


сега сте прво место, и додека сте, радувајте се, но на крај Јуве се први...сакаш тоа да го прифатиш или не
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
сега сте прво место, и додека сте, радувајте се, но на крај Јуве се први...сакаш тоа да го прифатиш или не
Како бе ???

-Ке ја наместиш титулата заедно со Моџи :pos::pos::pos:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Да да. Пссс без врска се мешаат кај што не треба. Нели?

А и алал да ти е на културата. МОРИ!

Ај оди гушни го мечето и легни си. Доста тресеш зелени за вечерва. :tv:
Зш МОРИ да го гушнам мечето, ја си кулирам, имам предност, ти ќе сањаш вечер како Милан е на 1. место :pos2: А ова за култура - пун градов лицемери :wink:!
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
абе шо ти е тебе бе верувај во нашите играчи можат да ги стигнат буљашите
Za da bides sampion ne ti e dovolen samo igrackiot kadar... ali ajde za toa vo druga prilika ke zboruvame dolga e sezonata

barem vecerva imame pricina za radost...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Закон еј :pos:

Јубе да тепа, а нема, пак ќе биде -5 од Интер...
ок...

Глеам опседнати сте со Супер Марио а ?? Тоа е страв у коски од 19 годишен момак , па тешко на вас бе , овој сигурно уште едно 4-5 години ќе игра у Интер и до тогаш шо праиме . Ај не се секирајте постојат бајачки , ќе завршиме работа
страв у коски!

Па добро, така би било поинтересно во преостанатиот дел на првенството.

И јас би сакал Јуве да победи, барем да има надеж малце. :wink:

Зошто ти не сакаш да биде поинтересно? :vozbud:
ОСТВАРУВАМЕ! (ова ко владава :pos:)


Крејзи Појол напиша:
Јуве ке тепа:pos2::pos2:
...Поулсен, Молинаро, Маркисио и компанија не им се достижен конкурент на погоре споменатите, каде што не си ги напишал ни Мота и Снајдер кои повеке вредат отколку цел среден ред на Јуве засега.

Погледни и гол разлика и запримети кој е лидер по дадени и најмалку примени голови.

Стварно се катастрофа овие Интер. :tv:
Доста бе , со десеткуван тим идеме , и пак ке ве тепаме на сред Комунале , комуналци едни !
да... :tv:





Фала на сите за честитките :smir:


п.с. најлегендарен пост на форумов:
Na Interasive popametno ke im bese da go gledaa Roki na A1.

Toj barem pobedi !!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

п.п.с


:pusk:ДA ГO ПУШИШ!!!:pusk:​
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Зашо да плачеме бе кажи ми лепи ???

Интер сеуште е прв на табела,бега 5 бода од вас,вие сте тие кој сте под притисок,а не Интер.На Интер поважна му е утакмицата со Рубин Казан отколку со вас пошо се знае кој ке крене титула на крај :)
А дека ти не си ги вртиш работите како што ти одговараат. Минатата недела Партизан ја победи Звезда, ја ти викам кој е прв? Ти што викаш? Комплекси... А ова што е, не е комплекс?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А дека ти не си ги вртиш работите како што ти одговараат. Минатата недела Партизан ја победи Звезда, ја ти викам кој е прв? Ти што викаш? Комплекси... А ова што е, не е комплекс?
Ako не знаеш зашо реков комплекс боље не го пишувај тоа :wink:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Ako не знаеш зашо реков комплекс боље не го пишувај тоа :wink:
Не е тамава за тоа ама ајде ќе ти одговорам. Звезда не може никогаш да има комплекс од Партизан затоа што е потрофејна, има повеќе победи во меѓусебните дуели и најважно од се има и европска титула. Ист е и случајот со Јуве и Шинтер така да биди ми поздравен и сонувај го мечов можеби ќе утврдиш каде згрешивте.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
ЈУВЕНТУС - ИНТЕР - 2-1 Има ли нешто посвето, има ли нешто помило, од Интер да го избањаш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom