rossonerka
Последна активност:
22 февруари 2015
Член од:
8 октомври 2007
Мислења:
6.081
Допаѓања:
884
Поени од трофеи:
205

Сподели преку:

rossonerka

too good to be true

Последна активност:
22 февруари 2015
  1. Apokalipto
   Apokalipto
   Ki Ka :D како си?
   1. rossonerka
    rossonerka
    Апо супер, ти како си. Што има старо ново :P
    10 октомври 2011
   2. Apokalipto
    Apokalipto
    глобално - ништо ново мислам - големо, ама кај да е ќе има промена хехе :P
    11 октомври 2011
  2. Tonchie
   Tonchie
   Еј браво за фотографиите од Катарина. Кај ги најде?
   1. rossonerka
    rossonerka
    27 септември 2011
   2. Tonchie
    Tonchie
    Фала за линкот, си ги симнав сите фотки :)
    27 септември 2011
   3. rossonerka
    rossonerka
    Имаше 2 фотосесии, ова е првата тест сесија во долна облека, а вајда деновиве ќе ја има и онаа за потребите на есенскиот каталог за есенска облека на ВС ;)
    27 септември 2011
  3. vmx
   vmx
   Хеи момиче и ти ли си живо овдека :D
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. vmx
    vmx
    Ма супер сум, после толку време решив кајгана да упалам, да видам шо се дешава, и наоѓам некој од стариве фацки, интересна работа, мислев сите се изгубиле, само нови фаци се врткаат.
    А за старо ново има и старо има и ново :)))
    23 септември 2011
   3. rossonerka
    rossonerka
    најново што е :D А тука повеќето нови се, не ги познавам децава :D Али има и стара гарда чат пат, јас со кошаркава пак почнав да читкам што пишуваат. Некои стари членови и после 6-7 години не се двојат од кајганава :)
    23 септември 2011
   4. vmx
    vmx
    Хахах најново излежавање по дома, кулирање, џаболебарење :))) Пензија...
    Почнав да ја разгледуем кајганава со надеж ќе се најдат старите фацки... а и многу фејсбукерски напраена со лајкови ова она :))) То е технологија напредуе хаха
    23 септември 2011
  4. naumdb
   naumdb
   Хеј, како си, уште ли си во истата фирма, не се фалиш ништо. Ме интересира нешто околу тарифите :)
  5. POWER-MKD
   POWER-MKD
   Во образование. Ме прашаа што барам да се пријавам на конкурсот, кога на факултет не сум имал допирна точка со образованието (администрација на министерството), туку со кривично право, ја и викам, шо има везе, правник сум и ме глеаше 2 сек. као теле. После ја праша колешката дали ќе ме испрашуван ешто, таа и вика не, ај касно е да си идеме веќе. :tv: И толку беше :).
  6. POWER-MKD
   POWER-MKD
   Лајнари :) се тоа во право си, ја денес чекав 4 саати, и буквално ме прашуваа 30 секунди :).
  7. POWER-MKD
   POWER-MKD
   Колешке, видов нешо у темата за вработување- интервјуа во државна администрација. Сакам да прашам да не знаеш што уствари те прашуваат таму? :)
  8. ФорцаМилан
   ФорцаМилан
   Среќен 8ми марти росонерке :)

   [IMG]
  9. Yugo
  10. naumdb
   naumdb
   Со мало задоцнување (мн. обврски) среќна Нова Година + придружните празници :pos:
   Во 2011 да ти се остварат сите желби, многу пари, среќа, љубов... и најбитно, вработување! :)
  11. Ibracadabra
   Ibracadabra
   Среќна Нова и на тебе, Среќни празници.
   Не ни треба вашиот, и онака сме пресилни за вас.. :)
  12. Олимпија
   Олимпија
   [IMG]

   За многу години Божиќ!
   Здравје, среќа, мир, љубов, спокој, слога во годината што претстои :back:
  13. Види Фотос
   Види Фотос
   Kaj по темите рекламираш(спамираш :)), дури и на профил ми изрекламира, океј знам дека ти е најубава и елката а и климата :) :P
  14. Apokalipto
   Apokalipto
   Среќна нова година, и се најубаво!
  15. AtoM-AnT
   AtoM-AnT
   Среќна Нова 2011 и се најдобро во неа!
 • Вчитување...
 • Вчитување...