Derby D'Italia: Јувентус 2-1 Интер

Победник во Derby D'Italia


  • Вкупно гласачи
    168
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.285
Поени од реакции
4.519
Еве ви глејте дека е офсајд убаво се глеа на клипчево:toe:.пратете убаво 46 секунда коа амаури ја дава топката кон мело!!!!
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482



...напиј се, дремни - ќе ти помине.
:coffee:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.285
Поени од реакции
4.519
Боли вистината ети ти доказ чист офсај 46 секунда глеј убаво!!!!!!!!!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Добро де батали, офсајд бил не бил, за 5 минути дадовме гол. Клучниот момент беше кога промашивме шанса и од контрата примивме гол. Првиот гол ништо не решаваше и рака на срце, гужва пред голот е, ни од камерите не се виде дали Мело го даде голот или некој од нашите помогна во тоа...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
...глуп агол, не се гледа ништо, а и да е офсајд пасивен e -така да судиска проценка....


Не помага лекот а? ДУПЛА ДОЗА!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Види, не може да е пасивен ако Мело го даде голот. Само битно е дека е небитно, резултатот се израмни брзо така да ништо страшно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.285
Поени од реакции
41.891
Ко прво Мело не ја допре таа топка него ( незнам зашо голот него му го препишаа ) у флипер акција удри у Лусио и делуваше ко три мравки да ја движат во голот, очигледно е дека Цезар најмногу тука кумува мада незнаеме и ние како делувало тоа одбивање од играч у играч на метар пред него.

п.с. Да, да удреше во Мело ондак чист офсајд, вака џабе тролање .
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Види, не може да е пасивен ако Мело го даде голот. Само битно е дека е небитно, резултатот се израмни брзо така да ништо страшно.
Не знам дали го даде Мело, на Sky гледав, му го пишаа автогол на Lucio.
Нема везе како и да е, малку важно...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Па и јас тоа се чудам, на кого му е запишан голот уствари? Изгледа како Лусио да ја удри...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
Sky вика Lucio
Livescore вика Melo



Sky се порелевантни.
До утре ќе се расчисти ваљда. Ама без разлика, не можам да го нападнам судијата за одлука која не можат 10 камери и успорена снимка да ја расчистат.

Замерки само на начинот на кој беше изведен слободниот кој предходеше на голот. Но резултатски, се беше решено во второто полувреме.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.285
Поени од реакции
4.519
Не е вазно кој го дал голот вазно е дека мело е пред играчот на интер и е во офсајд, тука едноставно судијата мора да крене а не да глеа дали е автогол
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Беше направен на аут линија а метро понапред го изведоа, мислам дека Мурињо затоа и негодуваше, не за фаулот.

Па добро смешно е на таа дистанца од преку 35 метри да се прави муабет за еден метар, апсолутно ништо не мења + стандард играчите при изведување било на аут или на слободен од тие големи дистанци знаат да одат понапред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom