Black Mirror

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Look how they massacred my boy...

Pola epiozda od tretava bev iznerviram poso mislev ja kradaat na trent pesnata

Losa epizoda, detinesta, neseriozna... a ubavo pocna. Tuka nekade mi se so vtorata seuste.
Vo ovaa probuvaat, sto e trade mark kolku tolku za black mirror, kolku i losa da bese egzekucijata.
U vtora odlicna egzekucija, ama niso content, ne mi se veruvase sto probuvaa da narecat BM epizoda.

Se na se, konecno da se soglasam deka e usrana. U denial bev so pretposlednata sezona.
Najdobro da ja prekinat. Ne mozat plus da si dozvolat 3 epizodi, tuku mora nad 6 poso ne se sposobni ko englezive, mora da ima prostor za hit and miss.

No i da e taka, ne sakam da izgledam 5 sranje epizodi za edna da pogodat kako sto mozea samo oni.
Batali.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.763
лошо, лошо, лошо.
Ја гледам на ова како обид да се омекне серијата и да се симне границата на гледаност на истата.
Да не се лажеме, до претходните сезони, серијава беше многу тешка за некој под 22 години (би рекол и повеќе ама нема везе). А таа публика е најголема и најбитна за Нетфликс.
Делумно бидејќи е темна серија, делумно бидејќи темите се тешки за сфаќање на некои млади деца.
Со ова они пробаа да ја симнат границата на публиката а и да се вклопат во левичарството (а и доминантната тинејџерска гледаност) на Нетфликс.
Дури и оваа сезона е океј ако глеаме изолирано и компарираме со други серии кои кружат и кружеа на нетфликс. Споредено со претходните е катастрофа.
Генерално, многу сум разочаран, бидејќи ете и со бандерснач уште толку ми ги кренаа очекувањата за новата сезона. Али знаев дека ќе се посерат нештата со Сајрус.
 
B

Beginner

Гостин
Пред 10 дена ја почнав серијата и денес ја догледав 4та сезона. Серијата е врв :cuc::cuc: после секоја епизода ти треба одмор да се соземеш прејака серија. Од 4те сезони само Metalhead ми беше дно дна 40 минути потрошени за ништо. Епизода без никаква поента и крајот се знаеше после првите 5 минути. Искрено мислев на моменти дека е грешка нешто со торентот или дека некој на заебанција ја ставил. Ама после тоа видов на имдб дека таа е стварно... И на тв тајм во коментари интересно како ја оправдуваат епизодата како демек мајката го направила сето тоа за да го направи детето среќно. А верувам детето ке беше ептен посреќно со мајка му жива покрај него а не да умре заради некоја си глупа играчка. Затоа ми е тешка глупост епизодата далеку од Black Mirror квалитет и да сега ми остана уште последната сезона верувам дека ке се добри бидејки се само 3 епизоди.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.615
Поени од реакции
18.068
Ја завршив трета сезона, брилијантна е. Знам дека има уште две сезони плус и филм и една божиќна, али трета сезона е оган. Нема промашена епизода. Дилемата е само измеѓу Hated in the nation и San Junipero која е подобра.
 
B

Beginner

Гостин
Искрено 5та сезона разочара малку далеку од БМ квалитет. Се навикнавме на плот твистови и трагичен крај.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.615
Поени од реакции
18.068
Пред 10 дена ја почнав серијата и денес ја догледав 4та сезона. Серијата е врв :cuc::cuc: после секоја епизода ти треба одмор да се соземеш прејака серија. Од 4те сезони само Metalhead ми беше дно дна 40 минути потрошени за ништо. Епизода без никаква поента и крајот се знаеше после првите 5 минути. Искрено мислев на моменти дека е грешка нешто со торентот или дека некој на заебанција ја ставил. Ама после тоа видов на имдб дека таа е стварно... И на тв тајм во коментари интересно како ја оправдуваат епизодата како демек мајката го направила сето тоа за да го направи детето среќно. А верувам детето ке беше ептен посреќно со мајка му жива покрај него а не да умре заради некоја си глупа играчка. Затоа ми е тешка глупост епизодата далеку од Black Mirror квалитет и да сега ми остана уште последната сезона верувам дека ке се добри бидејки се само 3 епизоди.
:confused: Не заебавај. Дистописка, црно-бела, напната, без одолговлекувања и дијалози, само адреналин. A Quiet Place ја покрал епизодава. Мене ми е една од најдобрите.
 
B

Beginner

Гостин
:confused: Не заебавај. Дистописка, црно-бела, напната, без одолговлекувања и дијалози, само адреналин. A Quiet Place ја покрал епизодава. Мене ми е една од најдобрите.
Незнам кој како ама после 5-10 минути знаев дека ке умре на крајта бидејки е БМ и ја гледав лабаво. Може не е толку лоша ама заради претходните очекував премногу па затоа оваа ми беше досадна.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.426

Shut Up and Dance! Реков јас, ние веќе го живееме Black Mirror.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom