Inside No. 9

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
upload_2019-6-29_17-57-43.png
Inside No. 9 е Британска серија со 4 сезони досега.
Секоја епизода е приказна сама за себе.
Искрено, ме потсетува многу на Black Mirror но не ми е подобра иако досега само прва сезона ја имам изгледано.
Епизодите траат 30 минути.
Истите се многу интересни, имаат доза на неизвесност, (благ) хорор, (black) хумор, мајндфак, одлични дијалози и се друго што е потребно за да бидат неверојатно интересни.
Двајцава на сликава глумат во повеќето епизоди и го прават тоа феноменално а исто така се и сценаристи. Секоја им чест.

Да го цитирам другарот што ми ја предложи:

„Патем, кога сме веќе кај Philomena Cunk и Charlie Brooker: како и "Cunk on...", "Fleabag" е предобра серија, а речиси сите модерни американски серии со високи оценки и многу гласови се многукратно извикани и инфериорни во споредба со имагинативноста на сценариските решенија на "Inside No. 9". Речиси секоја епизода е свежа и многу мудро обмислена, а барем три се ремек-дела. А уште сум до втора сезона!“
 
Последно уредено од модератор:

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
може да се погледне делува занимливо
 
B

Beginner

Гостин
Ја изгледав цела прејака серија особено после 1вата сезона какви плот твистови имаше...Најмногу хорор има во последната епизода од секоја сезона.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
За сите што планираат да ја гледаат препорачувам да се воздржат од бинџање и да ја мезат :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Хајп за сезона 5!
1580680662240.png

Гледајте ја серијава бе мизерии едни. Ќе ви стане јасен аватарот мој. Ќе ви стане јасно едно од најгенијалните парчиња некогаш снимено.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Odlicna serija iako imase nekolku slabi epizodi (predvidlivi twistoj) i horor epizodite mi bea epten bezveze...
Spored mene ovie 5 se must-watch
The 12 days of Christine
The Riddle of the Sphinx
Tom & Gerri
The Bill
Once Removed


Vredi da se gledaat The League of Gentleman i Psychoville od istive kreatori ako gi gledal nekoj? @Anon
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Јас ги немам гледано тие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom