Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
https://www.theverge.com/2019/6/4/18642976/android-101-how-to-download-share-google-photos-album


Со тоа што имај на ум дека Гугл ги компресира сликите (провери колку mb ти е некоја слика на телефон и на cloud) што значи тие од телефон ти се со подобар квалитет така да најпаметно е да направиш back up од телефон. Toa што не ти го чита телефонот не знам точно зошто е но мислам дека требаше да штиклираш некаде во опции USB debugging и да одбереш file transfer. Изгуглај Android phone not recognized. Сликите ти се најверојатно во DCIM фолдер
И телефонот нешто не е како што треба. Еднаш има паднато во вода. Не ја чита мемориската, не работаат некој работи. Така да ќе се зема нов телефон од Телеком, битно ми да ги зачувам сликите на компјутер.

Некој од сликите ги имам и на други телефони бидејќи се праќани во група на Вибер но некој се само на тој телефон. Се надевам не ги компресира многу да се расипе квалитетот на сликата.

Ќе пробам да видам деновиве ако успеам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
J6 definitivno poveke ja troši baterijata na Android 10, a istoto mi se žaleše i eden drugar koj ima Samsung A7

Mislam deka i kaj me e na A51 poveke ja troši baterijata....no na 9-kata se zadrzav mnogu kratko, taka da nemam so sto da sporeduvam
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Јас чекам 10ка за Ј6ка. Сега ме замисли... Дали да инсталирам ко ќе стигни надградбата.
Што направи? Ние дома го апдејтиравме и зажаливме....телефонот почна да му замрзнува екранот со логото на Самсунг, и така додека не се истроши батеријата

после тоа пак прави проблеми
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Што направи? Ние дома го апдејтиравме и зажаливме....телефонот почна да му замрзнува екранот со логото на Самсунг, и така додека не се истроши батеријата

после тоа пак прави проблеми
Кај мене е супер. Презадоволен сум. Уште побрз е, "помазно" работи, поиздржлива батерија... А какви проблеми прави кај вас?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Прво ја трошеше батеријата побрзо него порано, а после тоа замрзна екранот. не реагираше на ништо. Кога се испразни батеријата, ја наполнивме до 30-40 % , го стартиравме телефонот , го наполнивме до крај и после половина саат работа повторно замрзна. Ноќеска повторно го направивме истото, со тоа што ги избришавме непотребните апликации(ќерката е тнејџерка....па има еден куп на апликации), и денес засега е ОК

Ако го повтори ова , во вторник го носам во Мобимак....има гаранција
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Прво ја трошеше батеријата побрзо него порано, а после тоа замрзна екранот. не реагираше на ништо. Кога се испразни батеријата, ја наполнивме до 30-40 % , го стартиравме телефонот , го наполнивме до крај и после половина саат работа повторно замрзна. Ноќеска повторно го направивме истото, со тоа што ги избришавме непотребните апликации(ќерката е тнејџерка....па има еден куп на апликации), и денес засега е ОК

Ако го повтори ова , во вторник го носам во Мобимак....има гаранција
Проба со фабричко ресетирање?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Проба со фабричко ресетирање?
Nemavme sansa do denes...bidejki odma posle nekoe vreme zaglavuvase telefonot.
Denes go startuvavme....i izbriisavme nepotrebnite aplikacii( tinejdžer e...), pa ako izdrzi denes...utre pravam hard reset so kombinacija na dugminja....ne so toa vo menito
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
и јас мислам...ако не во вторник лета во Телеком....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Што направи?
Kako što veke kažav....pri prvo uspešno startiranje na telefonot, nabrzina izbrišav nekolku aplikacii( tinejdžerski).... go ostaviv taka...ne praveše problem i koga dojde negde na 60% batetijata, go isklučiv i mu napraviv hard reset so kombinacija na dugminjata

Sega e OK

Inače od site možni načini na startuvanje na telefonot.....mi uspea so drženje na site 3 dugminja odednaš. Samo so power dugmeto ne sakaše da se startuva

Čudno no vistinito
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Samsung A5 2017
Заборавен е пинот за отклучување,а wifi i data се исклучени и преку гугл не можам да го отклучам,а не ми дава опција на телефонот-заборавена шифра...
Пишува остануваат неколку обиди и потоа ќе се избришат податоците....
Дали има начин да се отклучи без губење на податоци слики итд?
Сервис некој?

имам кутија договор итд од телефон имеи ова она нешто ако значи..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.701
Samsung A5 2017
Заборавен е пинот за отклучување,а wifi i data се исклучени и преку гугл не можам да го отклучам,а не ми дава опција на телефонот-заборавена шифра...
Пишува остануваат неколку обиди и потоа ќе се избришат податоците....
Дали има начин да се отклучи без губење на податоци слики итд?
Сервис некој?

имам кутија договор итд од телефон имеи ова она нешто ако значи..
Пиши му на Торте Мобиле
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Тука има профил. Барај го.
Автоматски споено мислење:

Тука има профил. Барај го.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom