Android корисници (проблеми, прашања, совети)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Здраво, чудово ми прави апдејт неколку пати на ден, поим немам од која апликација е. Може да ми помогне некој? Сакам да ја избришам апликацијата што ми прави вакви непотребни апдејти.Прегледај го приврзокот 270461
Свајпни надесно и кликни на тоа иконата.

Еве вака:
Screenshot_20201014-174612_Samsung Internet.jpg

Имаш сигурно некоја сумљива апликација, провери си го телефонот убаво, и избриши ако имаш глупости симнувано.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.758
Поени од реакции
20.466
Здраво, чудово ми прави апдејт неколку пати на ден, поим немам од која апликација е. Може да ми помогне некој? Сакам да ја избришам апликацијата што ми прави вакви непотребни апдејти.Прегледај го приврзокот 270461
Инсталирај и напрај еден скен, имаш 30 дена бесплатен премиум.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Xiaomi што телефони се?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Има некое решение за ова?
Во последно време ми ја празни ненормално батеријата. Screenshot_20201018_100758_com.huawei.systemmanager.jpg
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Redmi 9, ми го нудат за нов договор на А1.
Зимај и не му ја мисли.
Ако можеш, подобро ќе ти е со Pro моделот да одиш, ама сеедно оти и обете модели не се лоши.

После кога ќе купиш чичо @Psyside ќе ти прати, или упати како да симнеш gcam, и од тоа подобро здравје.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Зимај и не му ја мисли.
Ако можеш, подобро ќе ти е со Pro моделот да одиш, ама сеедно оти и обете модели не се лоши.

После кога ќе купиш чичо @Psyside ќе ти прати, или упати како да симнеш gcam, и од тоа подобро здравје.
Моментално користам Хонор 8х, дали овај ќе биде upgrade на моменталниотв?

Сепак ќе треба да го користам 2 години.

И после овај кинез, сакав да менам за Самсунг ама ете, ништо асално не ми даваат, а не ми се плаќа 1700 претплата со рата за мобилен.
Автоматски споено мислење:

Зимај и не му ја мисли.
Ако можеш, подобро ќе ти е со Pro моделот да одиш, ама сеедно оти и обете модели не се лоши.

После кога ќе купиш чичо @Psyside ќе ти прати, или упати како да симнеш gcam, и од тоа подобро здравје.
Неможам крајот да му го најдам на овие Шаоми.

Сите имаат слично име.

Можам и овие да си ги дозволам.




Кој е подобар?

Како што реков, би сакал да е подобар од овај што го имам и да ме служи без проблем барем две години.
Фала.
 
Последно уредено:

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
Моментално користам Хонор 8х, дали овај ќе биде upgrade на моменталниотв?

Сепак ќе треба да го користам 2 години.

И после овај кинез, сакав да менам за Самсунг ама ете, ништо асално не ми даваат, а не ми се плаќа 1700 претплата со рата за мобилен.
Автоматски споено мислење:


Неможам крајот да му го најдам на овие Шаоми.

Сите имаат слично име.

Можам и овие да си ги дозволам.




Кој е подобар?

Како што реков, би сакал да е подобар од овај што го имам и да ме служи без проблем барем две години.
Фала.
Note 9 Pro е подобар, ама и малку поскап.


Плус имаш и Snapdragon процесор, што е доста одличен и има добра поддршка за Gcam.

Зимај ако можеш и не му ја мисли. Секако од Honor 8X ти е голем апгрејд.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Портирана камера од Гугл, софтверски можда најдобрата камера. Со таја апликација (gcam) ќе ваѓаш многу поубај слики него со било која друга сток апликација.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Портирана камера од Гугл, софтверски можда најдобрата камера. Со таја апликација (gcam) ќе ваѓаш многу поубај слики него со било која друга сток апликација.
Постои верзија од оваа камера за Хонор 8х, да ја пробаме пред да стигне другиот телефон.

Пробав неколку ама крашираат.

Бара камера2 апи да е овозможено, ама гледам треба да се рутира мобилниот, а овај неможе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom