50 евра за плукање на улица!

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Нај добар закон..озбилно..требаше од дамна да се изгласи..
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
У врска со законот , и не е нешто посебно .

Вчера се шетам по улицата и еден човек плујна и цајкано му вика 50 евра и тај човеко му дава 100 и цајканот му вика плујни уште еднч немам да ти врнам .:back:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
У врска со законот , и не е нешто посебно .

Вчера се шетам по улицата и еден човек плујна и цајкано му вика 50 евра и тај човеко му дава 100 и цајканот му вика плујни уште еднч немам да ти врнам .:back:
да бе јак е мајтапот и татко ми го кажа!

АМА ! признај не го виде на улица ова :smir:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
za malce ke me kazanea zs grickav soncoled pred vlez
opomena mi dadao mnogu e los zakonov nemozes u mallo so drusvo ni semki da grickas
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
46
Поени од реакции
3
Достате со тоа: "се е средено, па ова требаше". За некои работи и навики, едино стап треба за нас, бидејќи со арно не се разбираме. И се ќе се средува, на сите полиња, паралелно и со години, бидејќи за сите крупни промени (како промена на свест, навика или рестартирање на фабрика) треба време.

Офтопик: треба подточки да има барем, бидејќи не смее исто да се казнува обична плунка, со балгам собран од петици, или па плунка која доаѓа како резултат на искашлување при настинка со што единката е во небрано па мора дел од содржината на својот желудник да истури на јавно место.

Плус, со ваков закон сме на чекор до ЕУ. :smir:
абе тоа и јас си викам баш. дали со вагичка ке мерат кој колку извадил од плуќа? ама и вага да треба пак ние сами ке си ја купиме!!
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe ako si nastinat i te tera da pluknes, slajm i sl. Kaj ce plukas, pa ce rece nekoj u maramce, pa taka treba be da zemam top hartija so mene, pa plukaj u maramce. Toa treba za plukanjeto da bide nekoj ako od onaka, bez potreba pluknal, a ne sega bolniov :tapp:. Ako pluknam nekade u zemja, na strana ne znam dalli e kaznivo, nema na trotoar barem da bide :raz:

P.S. kaznivo bilo i u treva da mu e**m zakonot :jaj:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Abe ako si nastinat i te tera da pluknes, slajm i sl. Kaj ce plukas, pa ce rece nekoj u maramce, pa taka treba be da zemam top hartija so mene, pa plukaj u maramce. Toa treba za plukanjeto da bide nekoj ako od onaka, bez potreba pluknal, a ne sega bolniov :tapp:. Ako pluknam nekade u zemja, na strana ne znam dalli e kaznivo, nema na trotoar barem da bide :raz:

P.S. kaznivo bilo i u treva da mu e**m zakonot :jaj:

а од кај ке знај некој дека сум плукнал од шлајм или пак настинат сум...ке ме застани полицијата и ке му речам јас настинат сум не ме казнувајте...или треба да напрат нови направи за мерење...шлајмометар или нз како и да ја мерат плунката шо е да откријат а?нема плукање и готово ти шо сакаш прај...убав си е законо...малце култура....
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Законов лошо ќе се одрази за еден тип од кај мене од маало,кој р'ka на секои 1 до 2 секунди.Ако го фатат ќе лежи доживотна робија.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Mi tekna nesto za plukanjevo, pa me interesira vase mislenje :) ?

Na fudbalska utakmica fudbalerive plukaat pred kameri po koj znae kolku pati. Sto so niv, ke gi kazni nekoj ili ne podlezat na zakon. Ja mislam deka zakon i niv gi faka. Barem po moe. I toa e javna povrsina

Pa cekam mislenja, osobeno od pravnicite :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom