50 евра за плукање на улица!

Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
не постои ЕУ сфатете....... Англија, Франција, Германија, и уште некој Х фактор, се собрале и сами си ја решаваат европската криза...... Европа се фура со Еу да направи пандан на САД, ама нема шанси, ради милион причини........ Една од нив е историјата:kesa::kesa:

Знам дека знаеш ама морам да те поправам..ЕУ ја сочинуваат тие земји што ги набројуваш ти..Меѓутоа ти очигледно сакаш да кажеш дека ним никој не им се меша во домашната политика :smir: Во секој случај ЕУ нема ,,муда'' да оди против САД така да само лае..Може ова не е темата меѓутоа една мала лекција за мојот пријател :smir:


Е ај да те видам плукни пред џандар, ако си МАНГУП ко што сите зборат за тебе дека си...:smir::smir::smir::smir:
Не зборев за себе ама ако инсистираш знаеш дека не ми е проблем :pos2: пс.i love my father :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Знам дека знаеш ама морам да те поправам..ЕУ ја сочинуваат тие земји што ги набројуваш ти..Меѓутоа ти очигледно сакаш да кажеш дека ним никој не им се меша во домашната политика :smir: Во секој случај ЕУ нема ,,муда'' да оди против САД така да само лае..Може ова не е темата меѓутоа една мала лекција за мојот пријател :smir:


Не зборев за себе ама ако инсистираш знаеш дека не ми е проблем :pos2: пс.i love my father :pos2: :pos2: :pos2:
Ај да ти одржам една лекција по политички теории.... Како прво никој не се плаши од САД.... Поентата е дека во Сад никој не вика јас сум Шпанец, јас сум Македонец, Јас сум Австриец, туку сите Американци имаат заедничка историја и се Американци....А Германија колку пати водела војни против другите европски, држави, па европските држави меѓу себе, па европските држави за колонии-тоа ни ја ни ти не знаме....Значи моментот е чуството на национална припадност, затоа нема шанси да постојат Обединети Европски Држави....... Што доаѓа до фактот дека големите земји (Германија, Велика Британија, ИТН) си гледаат за свој интерес, и ги боли цеф ЗА ЕУ (во кои спаѓаат Романија-земја со највисок степен на проституција, Бугарија-каде што мафијата има своја држава).....

п.с не ти пишуе на чело чив син си, и дека и најмоќните луѓе (знаеш кој) бараат услуги од тебе :baeh::baeh::kesa::kesa:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Ај да ти одржам една лекција по политички теории.... Како прво никој не се плаши од САД.... Поентата е дека во Сад никој не вика јас сум Шпанец, јас сум Македонец, Јас сум Австриец, туку сите Американци имаат заедничка историја и се Американци....А Германија колку пати водела војни против другите европски, држави, па европските држави меѓу себе, па европските држави за колонии-тоа ни ја ни ти не знаме....Значи моментот е чуството на национална припадност, затоа нема шанси да постојат Обединети Европски Држави....... Што доаѓа до фактот дека големите земји (Германија, Велика Британија, ИТН) си гледаат за свој интерес, и ги боли цеф ЗА ЕУ (во кои спаѓаат Романија-земја со највисок степен на проституција, Бугарија-каде што мафијата има своја држава).....

п.с не ти пишуе на чело чив син си, и дека и најмоќните луѓе (знаеш кој) бараат услуги од тебе :baeh::baeh::kesa::kesa:

Никој не се плаши од САД?! Сигурен си?! Епа зошто по нивна музика игра цела Европа?! Целата финта со Обединетите Европски Држави е што сите се чувствуваат како европјани (помалку битно е националното чувство) . Јас не демантирам дека главни во тое друштво се Германија,Франција,Велика Британија,но не можеш да кажеш дека тие не се замараат со Европа!Тие и диригираат и на една Романија,Бугарија коишто ти ги споменуваш..Тоа не значи дека не се замараат! :smir: Да било така тие немало да го тргнат визниот режим кон сите земји членки..Еве ќе ти кажам нешто..Дали знаеш зошто Македонија сака да биде членка на ЕУ? Од 2 прости причина..Едната е ВИЗНИОТ РЕЖИМ,а другата е ЕКОНОМИЈАТА..А овие закони и норми кои ги практикува Европа се далеку од нас..Ти можеш до сабајле да постираш како ние мораме да го подобриме однесувањето на јавни места ,како мора да ја чуваме околината чиста меѓутоа кога ке ти се појави сликата на нашиот народ и народот на Германија,па кога ќе направиш компарација ќе сфатиш што сакам да кажам..За балканскиот менталитет :smir: СЕ ИЗВИНУВАМ НА СИТЕ ШТО СЕ ОДДАЛЕЧИВ ОД ТЕМАТА МЕЃУТОА МОРАВ ДА МУ ОБЈАСНАМ НЕКОИ РАБОТИ НА МОЈОТ МААЛСКИ ДРУГАР :pipi:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Никој не се плаши од САД?! Сигурен си?! Епа зошто по нивна музика игра цела Европа?! Целата финта со Обединетите Европски Држави е што сите се чувствуваат како европјани (помалку битно е националното чувство) . Јас не демантирам дека главни во тое друштво се Германија,Франција,Велика Британија,но не можеш да кажеш дека тие не се замараат со Европа!
Вака мој маалски другару.... Има разлика помеѓу Европа И Европска Унија...... Мешаш многу битни поими......Друго кој ја пронашол Европа и која е причината за настанокот на САД?? Ова ти ќе објасниш за да го видиме твоето знаење.....

Тие и диригираат и на една Романија,Бугарија коишто ти ги споменуваш..Тоа не значи дека не се замараат!
Си се запрашал зашто баш овие две членки ги спомнав?? Зашто до пред некое време, беа комуњарски и земји марионети на Големата Русија, од која ЕУ се плашела...... Кина е земјата од која се плаши целиот свет

Дали знаеш зошто Македонија сака да биде членка на ЕУ? Од 2 прости причина..Едната е ВИЗНИОТ РЕЖИМ,а другата е ЕКОНОМИЈАТА..А овие закони и норми кои ги практикува Европа се далеку од нас..
Фаул..... Ќе влеземе во Еу и со мислиш одма ќе ти дадат 50000 евра за да ти биде поубаво на душичката..... Визниот режим од 2009 ќе биде тргнат, ако поминат изборите во најдобар ред........ ТОА ШТО ТИ НЕ ГО ЗНАЕШ Е МАКЕДОНИЈА САКА ДА ВЛЕЗЕ ЕУ, ЗА ДА СЕ ОБЕДИНИ ЦЕЛА.....
Пиринска Македонија И Егејска Македонија се веке во ЕУ, нема граници мегу Грција И Бугарија и нашите веке од таму преземаат иницијатива, во вид на венчавки разни собири и што се не...

Ти можеш до сабајле да постираш како ние мораме да го подобриме однесувањето на јавни места ,како мора да ја чуваме околината чиста меѓутоа кога ке ти се појави сликата на нашиот народ и народот на Германија,па кога ќе направиш компарација ќе сфатиш што сакам да кажам..За балканскиот менталитет :smir: СЕ ИЗВИНУВАМ НА СИТЕ ШТО СЕ ОДДАЛЕЧИВ ОД ТЕМАТА МЕЃУТОА МОРАВ ДА МУ ОБЈАСНАМ НЕКОИ РАБОТИ НА МОЈОТ МААЛСКИ ДРУГАР :pipi:
Ние мораме да ја зачуваме околината, не само за да влеземе во ЕУ туку за поубава Македонија
Мерак ми е што од маало можам со некој да подебатирам иако се уште си недоизграден млад ум:baeh::baeh:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Вака мој маалски другару.... Има разлика помеѓу Европа И Европска Унија...... Мешаш многу битни поими......Друго кој ја пронашол Европа и која е причината за настанокот на САД?? Ова ти ќе објасниш за да го видиме твоето знаење.....

Ме насмеа со постот :smir: Кажуваш работи кои не ги очекував од тебе..Европа се нарекува географски овој континент..Европа во денешниот македонски жанр е симбол за Европската Унија и за перфекција..Европа,другар не ја пронашол никој..На овој континент од секогаш имало луѓе..Ова е ликот на првиот жител на Европа




Си се запрашал зашто баш овие две членки ги спомнав?? Зашто до пред некое време, беа комуњарски и земји марионети на Големата Русија, од која ЕУ се плашела...... Кина е земјата од која се плаши целиот свет

Тие две земји во понавата историја се улично кажано ,,потрчковци'' на класичниот комунизам кој до пред одреден период беше главно општествено уредување на Русија..Дојде период и тие пополека почнаа да се оттргнуваат од комунизмот,префрлајќи се на европската(ова е тој жанр:smir:) демократија која е гледана како многу поквалитна,нормално за населението, од комунизмот..Е сега за Кина..Можеме само да се натпреваруваме во постови и никогаш нема да дознаеме кој е најслината земја во светот,дали Русија,дали САД,дали Кина..Знаеш дека е така..Затоа дополнителни коментари во врска со ова се излишни :smir: Кој како си мисли..


Фаул..... Ќе влеземе во Еу и со мислиш одма ќе ти дадат 50000 евра за да ти биде поубаво на душичката..... Визниот режим од 2009 ќе биде тргнат, ако поминат изборите во најдобар ред........ ТОА ШТО ТИ НЕ ГО ЗНАЕШ Е МАКЕДОНИЈА САКА ДА ВЛЕЗЕ ЕУ, ЗА ДА СЕ ОБЕДИНИ ЦЕЛА.....
Пиринска Македонија И Егејска Македонија се веке во ЕУ, нема граници мегу Грција И Бугарија и нашите веке од таму преземаат иницијатива, во вид на венчавки разни собири и што се не...

Да,баш тоа го велам и мислам!Па нормално дека финансиски за многу краток период ќе се засилиме..Тоа не знам како можеш да го оспоруваш.Друга работа..Изборите како ќе поминат-ќе поминат,тоа ќе видиме ама тука одма не доаѓа делот каде Македонија ја добива наградата наречена ,,Прекин на визниот режим''..Ако (дај боже) изборите поминат во добра атмосфера,тек тогаш може да зборуваме за ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ.Не е толку едноставно како што си мислиш ти..За жал.. Твојот став околу идеата за обединување на Македонија ме разочара...Премногу патриотски влегуваш во овој контекст..Малку имаш залутано во историјата..Македонија била на времето обединета а сега (ако влеземе во ЕУ) тие територии се во склоп на други републики како што нагласи сам..Македонскиот народ сака да ја прошета Европа..На него не му треба нити Пиринска,нити Егејска..Тие предели се само болна тема за овој народ кои едвај ги преболел одземените делови ! :smir:


Ние мораме да ја зачуваме околината, не само за да влеземе во ЕУ туку за поубава Македонија
Мерак ми е што од маало можам со некој да подебатирам иако се уште си недоизграден млад ум:baeh::baeh:

Се согласувам потполно за околината секако за поубава Македонија,така е...И мене ми е мило што дебатирам со тебе Даворче :kesa: Меѓутоа знаеш какво правило постои во спортот: ,,Не го потценувај противникот'' :smir: Изгледа си го подзаборавил ова :pipi:
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
малце забегавте од темата :/
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Ме насмеа со постот :smir: Кажуваш работи кои не ги очекував од тебе..Европа се нарекува географски овој континент..Европа во денешниот македонски жанр е симбол за Европската Унија и за перфекција..Европа,другар не ја пронашол никој..На овој континент од секогаш имало луѓе..Ова е ликот на првиот жител на Европа
Мислев кој ја пронашол Америка:uvo: Доста се служиш со интернет изнеси твое мислење


Тие две земји во понавата историја се улично кажано ,,потрчковци'' на класичниот комунизам кој до пред одреден период беше главно општествено уредување на Русија..
Ако Бугарија и Романија се потрчковци што ќе бидеме ние??


Да,баш тоа го велам и мислам!Па нормално дека финансиски за многу краток период ќе се засилиме..Тоа не знам како можеш да го оспоруваш.Друга работа..Изборите како ќе поминат-ќе поминат,тоа ќе видиме ама тука одма не доаѓа делот каде Македонија ја добива наградата наречена ,,Прекин на визниот режим''..Ако (дај боже) изборите поминат во добра атмосфера,тек тогаш може да зборуваме за ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ.Не е толку едноставно како што си мислиш ти..За жал.. Твојот став околу идеата за обединување на Македонија ме разочара...Премногу патриотски влегуваш во овој контекст..Малку имаш залутано во историјата..Македонија била на времето обединета а сега (ако влеземе во ЕУ) тие територии се во склоп на други републики како што нагласи сам..Македонскиот народ сака да ја прошета Европа..На него не му треба нити Пиринска,нити Егејска..Тие предели се само болна тема за овој народ кои едвај ги преболел одземените делови ! :smir:

Е со ова веќе ме изнасмеа..... Ако влеземе во ЕУ нема веќе граници, палиш кола и идеш во Холандија со Гого и екипата без да те сопираат никаде....Патриотски?? Иначе Визниот Режим ќе прекине ако поминат добро изборите, какви преговори...И шо сега што пола Македонија има роднини во Егејска и Пиринска.... Што да ги заборавиме? Имоти? да ги заборавиме... Ти не можеш една женска да преболиш, па територија да преболи македонскиот народ:???



Се согласувам потполно за околината секако за поубава Македонија,така е...И мене ми е мило што дебатирам со тебе Даворче :kesa: Меѓутоа знаеш какво правило постои во спортот: ,,Не го потценувај противникот'' :smir: Изгледа си го подзаборавил ова :pipi:
Излгеда сум те преценил:kesa:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Мислев кој ја пронашол Америка:uvo: Доста се служиш со интернет изнеси твое мислење




Ако Бугарија и Романија се потрчковци што ќе бидеме ние??





Е со ова веќе ме изнасмеа..... Ако влеземе во ЕУ нема веќе граници, палиш кола и идеш во Холандија со Гого и екипата без да те сопираат никаде....Патриотски?? Иначе Визниот Режим ќе прекине ако поминат добро изборите, какви преговори...И шо сега што пола Македонија има роднини во Егејска и Пиринска.... Што да ги заборавиме? Имоти? да ги заборавиме... Ти не можеш една женска да преболиш, па територија да преболи македонскиот народ:???








Излгеда сум те преценил:kesa:

Мешаш баби и жаби.. :pos2: Смешен си само..Јас реков ли дека треба да ја заборавиме?! реков дека не е наша таа територија веќе..Какво заборавање на имоти?! Тука е македонската борба,Даворе..Ние ќе бидеме играчи на западноевропската музика уште добри 15 години.. Изглеада сакаш да ја добиеш дебатава заради тоа што ми се спие.. :pos2: Ако ама ти си знаеш кој е кој..

пс.Смеша Америка и Европа,па не си достоен противник :smir: Добра ноќ TO BE CONTINUED
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
пс.Смеша Америка и Европа,па не си достоен противник :smir: Добра ноќ TO BE CONTINUED
Ајххх сега на што го сведе муабетот..... иако си хамбургер од МцДоналдс, мерак ми направи
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ќе има значителен пораст на побарувачката на палома, она е поефтина.:pipi: Плукање, во глобала-не! Сељачки ми е, гнасно, не знам... Зарази, чуда... Арен е законов, веројатно ќе не натера да ја подигнеме свеста за нашата лична и општествена култура. Оти, кај нас нема свест. Само кога се млати некој по џеб, само тогаш се освестуваме.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Си плукам редовно мака немам
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
не бе супер се дечките не забегаја ...... ЈАС МИСЛАМ ДЕКА РУСИТЕ АКО СЕ СТЕПАТ СО АМЕРИКА КЕ ПОБЕДАТ!....

... за плукањето на улица супер е законот , ама јас да би го составил би направил казна од 100 денари на лице место ем сите ке има да ја платат ем нема да е до толку ударен законот полабаво ке се примени а сепак ке има ефект со текот на времето , секоја казна психолошки влиае... како сте се навикнале , така ке се одвикните.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Covek kade da plukame ako ne smeeme na ulica lele Ama mislam deka za gubre zakonot vrlanje e dobar ama za plukanje:nenene:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Covek kade da plukame ako ne smeeme na ulica lele Ama mislam deka za gubre zakonot vrlanje e dobar ama za plukanje:nenene:
а зошто бе да плукаш ? свесен си дека на пример то тие лоша навика во 99% од случаите ?

стварно некогаш е неопходно ама ке одиш во ВЦ , плукни во канта за ѓубре било како.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom