50 евра за плукање на улица!

Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.268
Поени од реакции
4.266
Дали до сега воопшто казниле некој за ова? :)
За плукање не сум слушнал. За фрлен отпушок пред некоја година му пишаа казна на еден другар. Ама како што пиша Иреал го казнија со општокорисна работа. Е сега тука доаѓа она македонското. Фати тој врски со некој во Водовод и само на хартија ја изработи казната. :)
 
На врв Bottom