50 евра за плукање на улица!

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од Robbie, 15 август 2008.

 1. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.467
  Допаѓања:
  2.393
  За плукање не сум слушнал. За фрлен отпушок пред некоја година му пишаа казна на еден другар. Ама како што пиша Иреал го казнија со општокорисна работа. Е сега тука доаѓа она македонското. Фати тој врски со некој во Водовод и само на хартија ја изработи казната. :)
   
  На Ultracasual му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: