Што играте во моментов

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.936
Поени од реакции
8.826
Е ова многу ми беше проблем. Нема опција да го прекинеш комбото да избегаш и често јадев ќотек. Купив еден potion за reduced damage да пробам така, ама не ми смени ништо баш ради ова.

Сепак вчера ја почнав, има ли опција да се вратам назад покасно да ги довршам босовите?

Фала за советите и на тебе и Донев.
Џабе ти се поушани освен ако не се за босови.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.972
Е ова многу ми беше проблем. Нема опција да го прекинеш комбото да избегаш и често јадев ќотек. Купив еден potion за reduced damage да пробам така, ама не ми смени ништо баш ради ова.
Да, затоа напишав бидејќи откако ја разбрав физиката, дилеј и тајмингот па поради тоа и стагерот - почна да бидува лесна играта. Истотака има опција да ти покажува во бројки секој напад во сетингс кој е под дефучт исклучен. Пушти го, многу помага ако гледаш дали си мавнал критикал или слаб удар.

Сепак вчера ја почнав, има ли опција да се вратам назад покасно да ги довршам босовите?
Да, да. Може многу да скокнеш и да се вратиш подоцна. Големата глава на почеток го скокнав одма па му се вратив подоцна. Всушност така и функционира играта, ќе мора да се враќаш бидејќи има скриени квестови кои водат до скриени босови. Сега сакаш да ги скокнеш но подоцна ќе гуглаш само да не испуштиш некој.

Џабе ти се поушани освен ако не се за босови.
Точно, и јас ретко користам но крафтинг скоро во секоја игра го скокам. Има една фора со гоурдот за лечење, треба него да го појачаш плус има елден ринг tear момент со тоа што лечењетo може да ти појача и атак после лечење, дефенс итн. Се комбимира.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.713
Поени од реакции
52.646
@Комита Ултрас повеќето од споредните босови може да ги прескокнеш. Главните обично мора да ги тепаш за да можеш да продолжиш понатаму по патеката. Е за споредните, некои ќе бидат на исто место и откако ќе ја завршиш играта, ама некои исчезнуваат после одреден момент. На пример тој на кој си заглавил можеш да го прескокнеш, ама после некој бос во прв чептер исчезнува. А неговиот спирит мислам дека е најдобар во играта, јас само него го користам.
Секако имаш и босови кои се појавуваат само ако направиш некој квест или збориш со некој. Јас лично отворив листа со сите босови затоа што сакам сите да ги поминам и можеби да одам до платинум на крај. Некои не се лесни за наоѓање.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.258
Поени од реакции
12.745
Uncharted 4 почнувам вечерва
Успеав да ја завршам. Предобра игра! Можам да ја дтавам одма после RDR2 и The Last of Us. Одлична приказна, филмска акција и интересни мисии. Единствено ми сметаше шо е непотребно толку долга, малку го завлекоа со богатството.
Не знам, ама после RDR2 тешко наоѓам веќе игра шо ќе ме задоволи како неа. Зимото најверојатно ќе ја репризирам.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.972
А неговиот спирит мислам дека е најдобар во играта, јас само него го користам.
Исто и јас, но сега кога млатам све живо ги пробувам и другите. Ти препорачувам ако се осеќаш сигурно да ги пробаш и некои од другите, знаат да бидат интересни, и не се така лоши ако ги апгрејднаш.

Ја сврте? Јас сум на hundred eyes daois master, мислам последен бос на чаптерот но не сум сигурен. Занемав време да ја затепам до свртување.

Излезе и Warhammer, не сум читал ништо уште, ја проба?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.713
Поени од реакции
52.646
Исто и јас, но сега кога млатам све живо ги пробувам и другите. Ти препорачувам ако се осеќаш сигурно да ги пробаш и некои од другите, знаат да бидат интересни, и не се така лоши ако ги апгрејднаш.

Ја сврте? Јас сум на hundred eyes daois master, мислам последен бос на чаптерот но не сум сигурен. Занемав време да ја затепам до свртување.

Излезе и Warhammer, не сум читал ништо уште, ја проба?
Јас зад тебе сум, последно заглавив на тој што во последната фаза е дива свиња. Ги поминувам сите босови по ред, до сега само два имам оставено за понатаму. Не форсирам, сигурно уште долго време ќе ја играм. Секако многу помалце играм, годинава ми се само ова и Елден Ринг. Ќе ја земам и Астро деновиве за чилање.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
God of War: Ragnarok ја играм. Ја позајмив од другар, му реков „Имам време и брзо ќе ја изиграм“. Тоа беше пред 2 месеци. Пред некој ден конечно ја пуштив. Засега ми изгледа како DLC но се надевам дека ќе ми се отвори после неколку часа.

Па уште гаслајтинг му правам на другаров „Што ќе ти е да ти ја вратам кога ја немаш играно претходната, изиграј ја таа па после замарај ме да ти ја вратам“. Ко да должам пари на лихвар се осеќам.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
1726078493543.png

Многу игри долго ги имав на листа за чекање, па мора некако да ги чистам.
Досега немам играно ништо од оваа франшиза, па ајде реков да ја пробам оваа. Сакав да одам прво со TNO и TNB али немам толку време и пасија да чистам цели франшизи, а има и уште две после оваа кои евентуално ќе ги пробам.

Сега имам мал проблем...
Поминав само 2 часа, а штом треба следно да ја пуштам некако како да немам волја :unsure:
Ми се дешава со многу игри за жал. А штом еднаш се деси, мислам дека знам како ќе завшри. Али ќе пробам да ја финиширам.

До некни играв Mortal Shell. Мислам играта не е ништо спектакуларно како соулс-лајк креација, али е сосем солидна.
Поентата ми беше дека секој ден во тие недела-две додека ја играв имав страст и возбуда да продолжам од кај што сум застанал, а со оваа тоа го немам.

Сакам FPS, ги сакам како комбинации на survival или horror FPS. Ама овдека ништо не ме хајпна, барем досега.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.134
Поени од реакции
25.108
Прегледај го приврзокот 428958

Многу игри долго ги имав на листа за чекање, па мора некако да ги чистам.
Досега немам играно ништо од оваа франшиза, па ајде реков да ја пробам оваа. Сакав да одам прво со TNO и TNB али немам толку време и пасија да чистам цели франшизи, а има и уште две после оваа кои евентуално ќе ги пробам.

Сега имам мал проблем...
Поминав само 2 часа, а штом треба следно да ја пуштам некако како да немам волја :unsure:
Ми се дешава со многу игри за жал. А штом еднаш се деси, мислам дека знам како ќе завшри. Али ќе пробам да ја финиширам.

До некни играв Mortal Shell. Мислам играта не е ништо спектакуларно како соулс-лајк креација, али е сосем солидна.
Поентата ми беше дека секој ден во тие недела-две додека ја играв имав страст и возбуда да продолжам од кај што сум застанал, а со оваа тоа го немам.

Сакам FPS, ги сакам како комбинации на survival или horror FPS. Ама овдека ништо не ме хајпна, барем досега.
Ги имаш играно овие две ? Графиката и гејмплејот се супер за времето кога се извадени, причата им е многу јака особено на првата.
Се осеќа аура на пуцачина од ВСВ а се осеќа и аура на ниво на теории на заговор и окултизам .
Мене ове 2 ми се у тесен круг омилени со ХЛ, Сириус Сем, Дум.

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.765
Поени од реакции
22.739
Прегледај го приврзокот 428958

Многу игри долго ги имав на листа за чекање, па мора некако да ги чистам.
Досега немам играно ништо од оваа франшиза, па ајде реков да ја пробам оваа. Сакав да одам прво со TNO и TNB али немам толку време и пасија да чистам цели франшизи, а има и уште две после оваа кои евентуално ќе ги пробам.

Сега имам мал проблем...
Поминав само 2 часа, а штом треба следно да ја пуштам некако како да немам волја :unsure:
Ми се дешава со многу игри за жал. А штом еднаш се деси, мислам дека знам како ќе завшри. Али ќе пробам да ја финиширам.

Божеее, ко ја да сум го пишувал коментаров. :D

1726321244215.png


Ај викам малце да сменам, да не биде само Тотал Вор последниве 30 дена, ја инсталирав - ете, ниту 2 часа не успеав да изиграм.
Многу досадна во споредба со The New Order (играј ја оваа првин). Па и тие 1.2 часа дали 10-15 минути пукав. Ко да изгледав една епизода од некоја sci-fi серија.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Ги имаш играно овие две ? Графиката и гејмплејот се супер за времето кога се извадени, причата им е многу јака особено на првата.
Се осеќа аура на пуцачина од ВСВ а се осеќа и аура на ниво на теории на заговор и окултизам .
Мене ове 2 ми се у тесен круг омилени со ХЛ, Сириус Сем, Дум.

Не, немав ништо играно од франшизава, оваа беше прва. Овие се баѓи постари, не знам дали ќе можам. Мислам ќе можам оти да не, претпоставувам и графички се солидни и нема да ми бодат очи иако се старички, само што имам уште доста наслови за играње и немам време.
Повеќето на листа ми се пуцачини (Doom Eternal, неколку серијали од Resident Evil, The Callisto Protocol), а имам и од моите соулс-лајк за играње - Star Wars Jedi и евентуално ќе ја купам Leis of P.
Божеее, ко ја да сум го пишувал коментаров. :D

Прегледај го приврзокот 429215


Ај викам малце да сменам, да не биде само Тотал Вор последниве 30 дена, ја инсталирав - ете, ниту 2 часа не успеав да изиграм.
Многу досадна во споредба со The New Order (играј ја оваа првин). Па и тие 1.2 часа дали 10-15 минути пукав. Ко да изгледав една епизода од некоја sci-fi серија.
Јас продолжив да ја играм и ме хукна отпосле. Не знаев дека има фенси оружја, али после некое време ставив раце на некои ласери и одма гејмплејот стана поатрактивен :cool:
А исто така имаш и некои мини босови кои задаваат малку тешкотија, така да не е гејмплејот не е црно-бел како што мислев првично.
Мислам дека ќе ја завршам без проблем :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.713
Поени од реакции
52.646
hundred eyes daois master
Денес го поминав и почнав со петти чептер. Исто како со последниот бос од вториот, има ајтем кој доста помага во последната фаза.


Астробот е перфекција. Нема да ме чуди и GOTY да земе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom