Што играте во моментов

Член од
12 август 2024
Мислења
107
Поени од реакции
154
Дали Steam Deck е стрикно закључен на Steam или може да се користат и од Epic Games,Amazon Prime?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.904
Дали Steam Deck е стрикно закључен на Steam или може да се користат и од Epic Games,Amazon Prime?
Во десктоп мод можеш да инсталираш Heroic Game Launcher, со кој можеш да инсталираш и играш игри од Epic, GOG и Amazon. Лично го немам пробано ова.

Можеш да инсталираш Battle.net и да го додадеш како non-Steam игра. Во него без проблем се симнува и игра било која игра од Близард.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.037
Поени од реакции
22.391
Space Marine би препорачал кецот да ја изиграш колку да се запознаеш со ликот. Приказната не знам колку ќе биде поврзана. Мислам и дека е солидна игра да се запознаеш со WH40K универзумот, покрај Inquisitor: Martyr. Јас скоро почнав да навлегувам во овој универзум, земав и 2-3 книги да прочитам, а земав и минијатури и се спремам да ги фарбам.

Steam Deck OLED земав во декември. Од тогаш наваму PS5, XBOX и Switch фаќаат прашина. Лаптопот го палам само кога рејдам во WoW или играм други ММОа што не можат да се играат на Steam Deck.

За игри, покрај купување на Steam Sale, препорачувам и Humble Bundle. Претплатен сум на месечниот бандл 7 години, а од време на време зимам и други бандлс ако некој ми фати око. Имам околу 1000 игри на Steam, од кои 400-500 се Steam Deck verified. Во секој момент имам голем избор, без разлика каков тип на игра ми се игра во моментот. И доста се поефтини отколку на конзоли.
Што армија и дали веќе изигра утакмица или се уште ја собираш?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Уште една причина поради која вреди стим декот. Може да емулира буквално се и сешто.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.260
Поени од реакции
25.462
Doom meets Helldivers 2 со фрлени sparkles од Baldur Gate 3.
Колку само нема врска со Дум.
Повеќе личи како универзумот на ЛОТР или Воркрафт да се споил со Алиен вс Предатор или Стар Ворс.
Орки, луѓе, спејс елфс, тие едни како свемирски зомбиња и костури и сите со пушки. Што со ласери што со куршуми.
Многу ми е глупа Ворхамер 40 000 заради ова. Кога епска фантазија ќе измешаш со научна фантазија се добива срање у боја.
 
Член од
12 август 2024
Мислења
107
Поени од реакции
154
Зошто никој не спомна за оваа рачна конзола :LOL: 4500мкд е на Алиекспрес со бесплатен шипинг!!!


 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
492
Поени од реакции
532
не верував дека ќе се вратам на ваков тип на игри, ама ете. Играм Tarisland. Планирам да почнам Throne and Liberty.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.916
биди сериозен,може да се игра и од Сони 1от ниво на игри.За таа пара супер е додека си на работа и да тепаш време
Боље на телефон ќе емулирам игри од psp и ps2 отколку на тетрис римејк.
 
Член од
12 август 2024
Мислења
107
Поени од реакции
154
СПремајте се за овие денови ! :angel:

Гага на ЕПик!


1723737466409.png
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.994
5-6 saati vo Black Myth. Odlicna ocigledno, no kako i se stravuvase od boss do boss ne mi stoi mnogu interesno. Najcesto ke bide prazno pretrcuvanje neprijateli da se stigne od boss do boss. Kako interaktiven load screen lol.

Uzas kontroli, epten ne mi legnaa kopcinjata.

Valda muscle memory od Hades koj patem ednas go ubiv i sega pravam runs odnovo i odnovo. Konecno najdov odlicna zamena za Returnal @Донев
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.822
Поени од реакции
82.902
Колку само нема врска со Дум.
Повеќе личи како универзумот на ЛОТР или Воркрафт да се споил со Алиен вс Предатор или Стар Ворс.
Орки, луѓе, спејс елфс, тие едни како свемирски зомбиња и костури и сите со пушки. Што со ласери што со куршуми.
Многу ми е глупа Ворхамер 40 000 заради ова. Кога епска фантазија ќе измешаш со научна фантазија се добива срање у боја.
атмосферата е повеќе како во Doom, отколку LOTR.

Но, тематски е послична со твојот мешан пример.

Инаку, магија е одговорот за дилемата што ја имаш. Тие ладни оружја, воглавно не се само оружја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom