Што ве прави убави?

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Убава ме прави уникатната грдотија која ја поседувам, на километри. :back:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Според тоа што мене највеќе ми се допаѓа, тоа би биле очите...

...but that's just me. Другите знаат повеќе. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Spored onoa sto mi go rekle drugite, toa se ocite i kosata.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Весела сум, секогаш насмеана па со тоа привлекувам погледи.
Немам некои тешки комплекси па тоа што јас сум задоволна од себе го пренесувам на другите.
Трепките ми се многу црни па и да немам ништо ставено изгледа како да сум шминкана. Светол тен-темна коса убаво изгледа :pipi:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
У последно време некако почесто добивам комплименти....а зашто , мислам дека нема врска со физички изглед. Едноставно се осеќам одлично, среќно, сигурно,самоуверено и мислам дека тоа е главниот фактор !!! барем такви работи мене ме привлекуваат.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Појма немам шо ме прајт уба....
Устава не ми е нешто посебно онака обична уста.
Забиве...Ахххх си ги мразам:lut:
Косава испукана на врвојве и ниту некоја должина ниту фризура.
Тенов-Damn маслинета сум,жолта шознам јас...
Очиве-кафеави.
Тело-Големо стомаче,немам цицки и гз!

Ама луѓево ме сметет за уба...И јас си се сметам за уба...Ама појма немам шо е то шо ме прајт уба :icon_lol:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Јас себеси не се сметам ни за убав, ни за грд. Уствари, не се сметам никако. Тие што ме сакаат велат сум бил убав, тие што не ме сакаат велат сум грд, тие што се искрени... незнам.
Јас се чувствувам најубаво кога сум среќен. Мислам дека и оној французинон што глумеше во Името на розата заедно со Шон Конери, кога е среќен е убав.
Тоа е воглавно, среќата ме прави најубав, повеќе психички, ама битно некако е супер кога сум во своја кожа.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мислам дека светлината е тоа што не прави убави... во темница убавината како поим и не се дефинира баш... инаку конкретно за мене појма немам што ме прави убав ниту дали сум, ама и баш не ме интересира, релативна работа е тоа, ќе остариш, оќелавиш, ќе паднат забите итн. Ма и кога ќе помислам може убав ме прави насмевката, уште да ја има почесто истата.
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
хмм досега никој не ми кажал дека сум убав:kesa: нема што да кажам :toe:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ja лично не си се сметам за убава личност.Али по тоа што сум слушала што ми велеле други убавото кај мене биле очите и долгата коса.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Темава е секој си се фали за себе:) Ај ако не мене ме праат убав очите устата телото висината косата насмевката мирисот зборувањето понашањето и све :baeh::baeh:
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
ubava si sum ja sekako :pipi:... znam deka ova zbu4i mnogu narcisti4no, no ako 4ovek sam ne se saka nikoj drug nema da go saka :)
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Според зборовите на другите, тоа што секогаш сум убаво намирисан и што сум зрачел со позитивна енергија и оптимизам.
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Mislam deka kosata, koga taa mi e nikakva togas celata sum nikakva:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom