Што антивирус користите?

Член од
4 септември 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
NOD32 is the best. Макар што и Касперскито сум го користел али нодот е минималистички, не те замара и на крај краева бољи е!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не бев задоволен последно време од NOD32 снимив сега AVG internet protection многу е подобар.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.727
Поени од реакции
975
Подолго време користам Kaspersky Internet Security 6.0.2 и прилично сум задоволен...има само еден мал проблем кој и не е толку битен ,а тоа е што е многу досаден бидејќи скоро на се се јавува...многу пати ми се има случено кога инсталирам некоја игра или програм за кои што знам дека се чисти да се појави warning и морам да го кликам по 2-3 пати за да го исклучам т.е. да го ставам програмот/играта во trusted zone...иначе супер си ја брка работата...лови вируси ко луд :)
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
AOL Shield Anti Virus powered by Kaspersky zakon e, ima slicni da ne kazam isti osobini kako Kaspersky..
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Едно прашање за корисниците на нод32 ...
Јас го вклучувам компјутерот и не правам ништо тоа само си се апдајтова ислични срања е сега... го користам нод веќе 2 месеци и за тој период ми најде само 1 вирус кажете ми дали е тоа можно бидејќи јас самиот не правам никаков скан мислам дека тоа сам го прави точно или треба јас да правам скан ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom