Што антивирус користите?

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Problemot e sto nema ni da ti svetne :)
Mozda ne e do samoit NOD tuku do krakuvanite verzii, u sekoj slucaj se slagam so skrstevsky, isto iskustvo imam so Nod.
Друже, пред недела дена го скенирав системот со Нортон/Касперски/Софос/АВГ после 2.5 години користење на НОД-от. Дур траеја скеновите НОД-от ми беше исклучен. Ниеден од антивирусите не најде ништо......... Затоа убаво си прашав, да ми каже чоекот од кај се напунил со вируси за да идам и ја да соберам неколку оти вака ми е досадно.

NOD32 е најдобар од сите. Точка.
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
McAfee AOL SecurityCenter не е најдобар али според мене си е закон..
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ме изнервира NOD 32 ми влегоа тројанци :uvo: и ништо не превзема, па морав пак да си го снимам Avast, не требаше ни да го бришам. Avast се покажа бољи од NOD:wink:
 

OffLine

Worminkle UniversitY
Член од
27 септември 2007
Мислења
161
Поени од реакции
0
nod засега немам проблеми.
но порано bit defender имав откога ставив avg по скан 1200 вируси за само 12 дена.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
пред некое време (можеби година дена) закачив нежто многу гадно на HP-то ... мислам дека користев Norton
сега сум нa avast! 4x Pro регистриран до 2011 и комплетно задоволен
дури што повеќе, препорачувам :salut:
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
spybot e za nikade be luge mnogu problemi mi napravil segde , a ne brani od nisto
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
mcafee antivirus 2 години лиценциран до сега се е окау
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
mi go zakoci kompjuterot , a i se zakaci nekoj gaden adwere (javi: critical error hard disc not found ) edvaj go trgnav so ad - awere vo safety mod
 

Член на раководството

Форевер тугедер
Член од
15 март 2006
Мислења
698
Поени од реакции
20
НОД 32 во комбинација со Спајвер доктор, и Тројан Хантер.
Нодот е дискретен и моќен, не зафаќа ресурси и секогаш е он лајн, спајвер докторот и Тројан Хантер повремено ги пуштам колку да исчистам евентуално спајвери и тројани.
 

Crash Override

H4CK1N6 15 N07 4 KR1M3
Член од
14 јуни 2007
Мислења
157
Поени од реакции
0
Ikarus Antivirus, dokolku nekoj misli deka ima podobar antivirus od Ikarus neka me kontaktira ke mu pustam trojan dali ke go detektira....so desettina scrambleri imam provereno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom