Ptolomej
Поени од реакции
934

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Птоломеј читам ја бараш Пеколен Портокал, а колку што знам сме сограѓани, т.е. живееш во Охрид. Епа вака, на тезгите за книги до сендвичарата Пинк Пантер ја видов Пеколен Портокал преведена на македонски. И не е нешто скапа колку што заприметив. Пред неколку дена ја видов, прашај на таа најголема тезга што е што продава и плочи, не верувам да е распродадена досега.
  Aбе го играв и како шпиц и како полушпиц и пак беше дрво невидено првата година ( а во тим да го земиш растура )...сега последнава година се разигра и во ред е...а и општо последнава година ми тргна , почнаа добро да играат скоро сите...иначе сменив неколку тактики ама најарна се покажа таа шо ја играм последнава година и нешто , т.е. 4-3-2-1 ... поздрав
  J
  Кај си Алек гледам се нервираш со новиот менаџер, пробај го Пандев како полушпиц зошто и на постарио менаџер како шпиц не го бидуваше.

  Инаку се имам квалификавано на светско со Македонија ама на постарите менаџери кога тој Зоран Златковски од Пловдив го земаја во ЦСКА или Спартак и за една сезона се праеше звер.

  Тогаш играв со класиката 4-4-2 со Пандев како лево крило и со Златковски и Чадиковски како напаѓачи. Како е 2010 менаџеров, уште го немам јас не сум го побарал инаку 2009-ка се изнервирав со Вест Хем не мрднав од 5-то место погоре 6-7 сезони , а имав играчи кој беа класа и го баталив.

  Ајде се читаме
  Абе на 12-ти ќе одам на концерт за Мориконе ( имам гратис карти ) хе хе...едвај чекам...омилен филмски композитор ми е...иначе со Дебелио се немам ни видено ни слушнато неколку месеци...а за FM 2009 , остај не прашај...се изнервирав скроз ...полна е со багови ...играв и со Виљареал и со Тотенхем ама катастрофа беше..хе хе...го имам пачот 9,3 кој многу ја подобрувал играта и ги нема баговите ко ќе се инсталира , ама не ми е инсталиран оти немам крак за пачот...а колку шо гледам по разни форуми многу тешко се најдува кракот...поздрав
  J
  Ptolomej se spremas za sezonata 2009-ta vo Ohrid :),koga pocnuva Ohridsko kulturno leto mislam deka Ennio Morricone ke nastapuva godinava? Se slusas so debelio ,jas pred nekoj mesec mu bev na gosti koga si bev dojden doma.
  Sega go vardi bebeto (citaj igra LinAge IIIna kompjuter :)),go igras managero 09 iskreno jas pocnav so West Ham ama gubev ko Grcka i go bataliv sega go nemam zapaleno 1 mesec.

  Pozdrav
  J
  Kaj si be Gnu .Se imas videno so Debelio kako vo Orido ili se vrati pak nazad

  Aj ke te najdam na Skype go imas kaj mene skype na profil pisi nesto duri ja vardis malata:)

  Pozdrav
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom