Хавана

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Да не има вечер днб случајно ?
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Аааа да си ми жив и здрав!

Имам 2 прашања до Scorpio

Моето прво прашање - дали планираат "менаџерите" на Хавана да ги ограничат картите, или ќе играат на картата да им опадне посетеност поради преголемата гужва?

Второ - дали тие што се одговорни у Хавана имаат претстава до каде се слуша Хавана (ако не ја ќе им помогнам - до Веро 2 Тафталиџе)?

Не ме сфаќајте погрешно, Хавана е супер, зимоска скиснав, летотво исто планирам, се е ок али овие две работи се надевам дека ќе се средат пошто ја (преголеми)гужви неможам да трпам (а ни останатите) и доаѓаат потопли денови - ќе се спие со отворен џам и нема смисла цело Скопје да го слуша репертоарот Хавана секоја вечер.

Поздрав

Јас сум единствениот со муда, у диското и ако се буни некој само ја се бунам:smir:, за првото прашање, дали планираат да ги ограничат не зна, не сум сигурен а и знам дека нема, се бунев зошто е поскапа картата за 20 денари, нека им стои, се бунев зошто нема скопско кога сите се научени на тоа, АЛИ јебига прилепска пивара давале подобри услови ајде така нека тера сеа добивме и Калсберг пиво, и добро е вчера го пробав

2. Прашање, за озвучување и гласноста, не знам да не те разочарам за тоа прашање има големи полемики, на некој им е премногу гласно на некој премногу тивко, и се обидуваат да најдат баланс, ипак дозивувањето е поголемо со убав звук на соло гитарче, колку што ти смета тебе гузвата , мене ми смета што почна секаков народ да влага или тек е у таа фаза, значи и сељачиња се избацуваат на шанк, и не нарачува , за ти да го услузиш туку почнува со бламаза, понеделнички вчера главата делириум ми беше од толку работа, јас се трудам што побрзо да ги услузам луѓето, ипак тие не се дојдени да чекаат за пијачка пола саат, ама кога ке те загне некое селаче ти иде у курац да го отераш

Не знам како да ти помогнам, едноставно стегни заби и узивај во убавиот амбиент, па некад побарај ме на шанк да видиме што луѓе сме, кој и што, секогаш сум на големиот :helou:, таму сум шеф

И двете најголеми нарачки до сеа:pos2::pos2::pos2:
- Лонг исланд
- Сакам црвен коктел:pos2::pos2:


Најново 23.06.09 Eye Cue промоција албум и спот
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
за 1. Гужва - Одговорот беше дека многу луге вратиле викендов за да не биде ептен гужва

за 2. Галама - Добриот глас далеку се слуша :pos2:

тие се одговорите од прва рака :)))))
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.400
Поени од реакции
7.658

Ајт доста е флаерот, ме фати мрза да барам текст за концертов.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
ок скорпио, фала на одговорите, следечи пат ако ми текне ќе те барам :D
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Многу профи е направена новава Хавана, баш бев пред 2-3 дена на тоа хуманитарната журка и се изненеадив сега колку многу место има. Што ако нема Скопско кога има Туборг :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да прашам Скорпио да не имаш информации за тоа колку ќе чини картата за Марчело ? :pipi:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Приметив дека во понеделниците важи правилото: „кад је гага и киселина е је блага“ па се прави тутма од народ.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.390
Поени од реакции
46.859
Да прашам Скорпио да не имаш информации за тоа колку ќе чини картата за Марчело ? :pipi:
150фче претпордажба(ливинг рум на улица Македонија мислам) 200 на врата.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
150фче претпордажба(ливинг рум на улица Македонија мислам) 200 на врата.
Тачно , + има карти и во тоа пабот кај што одат моторџиите карши соборна до меднес .. и на уште едно место ама да ме убиеш неможам да се сетам ..
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Приметив дека во понеделниците важи правилото: „кад је гага и киселина е је блага“ па се прави тутма од народ.
Така беше уште во зимското... Ќе си речеш понеделник, кој излага во понеделник? Ама дај на луѓето свирка и гага влез, and there you go! :) Сепак, во зимското некако помалку гужва имаше, сега цел град како да разбра :Ѕ

...не дека и ја не одам... :kesa:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.400
Поени од реакции
7.658
Вчера поминав покрај Хавана, и повторно километарска редица на влез... Аман кога ќе почне да се празни скопјево па да можеме ние што ќе бидеме тука летово на раат да си уживаме.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Вчера поминав покрај Хавана, и повторно километарска редица на влез... Аман кога ќе почне да се празни скопјево па да можеме ние што ќе бидеме тука летово на раат да си уживаме.
Исто и денес. Незнаев што музика ке има, но бев таму па ај да поминам. Влегов во 00:20 излегов во 02, внатре фул надвор фул. Кога е гага влез секој сака :)

Дечките што свиреа мислам си рекоа прва свирка им е ова, а и не слушам баш блуз па не ми беше по мерак. Ае битно Јегер 80ден за попуст најт па ок беше.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Исто и денес. Незнаев што музика ке има, но бев таму па ај да поминам. Влегов во 00:20 излегов во 02, внатре фул надвор фул. Кога е гага влез секој сака :)

Дечките што свиреа мислам си рекоа прва свирка им е ова, а и не слушам баш блуз па не ми беше по мерак. Ае битно Јегер 80ден за попуст најт па ок беше.
Еye Cue беа тоа бе...Они на некој начин ја држат Хавана...:)
Само шо синоќа се заебаваа поголемиот дел од времето со преработки како ''Кога патувам'' од Влатче од Морал, па ''Усни како темно мастило ''од Елена , или па првпат свиреа песни како Свит хоум Алабама,Мустанг Сали итн...
Тоа не им е стандард програма, они рокаат стриктек рок откога знам за нив , и тоа баш јако....

А за гужвата, па да ....сепак е Македонија ова, али битно коњаче за 50 денари ...:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Еye Cue беа тоа бе...Они на некој начин ја држат Хавана...:)
Само шо синоќа се заебаваа поголемиот дел од времето со преработки како ''Кога патувам'' од Влатче од Морал, па ''Усни како темно мастило ''од Елена , или па првпат свиреа песни како Свит хоум Алабама,Мустанг Сали итн...
Тоа не им е стандард програма, они рокаат стриктек рок откога знам за нив , и тоа баш јако....

А за гужвата, па да ....сепак е Македонија ова, али битно коњаче за 50 денари ...:)
Шо значи стриктек? :toe:

Туку, Ај кју ги поминаа сите можни фази и стилови. Дури и Еминем во рок варијанта го свиреа своевремено уште у Маракана. :)

Туку, за коњачето ми беше муабетот. Коњаче 50 динара, а 70% од луѓето со кошулчиња и кондурчиња од Солун. :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom