Хавана

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
На цела таа работа и гузва уште точено пиво ни фали, ДАБ флаширан има, тоа е тоа
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
И у кастро е гужва до јаја па точено си служат... а уствари и што е точено за кастро незнам кој гледал какво шоу се дешава на шанк со коктелите... :) и пак сите скреЌни весели напиени и услужени :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
И у кастро е гужва до јаја па точено си служат... а уствари и што е точено за кастро незнам кој гледал какво шоу се дешава на шанк со коктелите... :) и пак сите скреЌни весели напиени и услужени :)
За твоја информација, во Кастро работат скоро сите професионални бармени, значи не шанкери туку БАРМЕНИ, со големо искуство. и секој клуб со свои мани и доблести,тоа е ништо немозе да се смени, освен ако не им светне некоја сијаличка на претпоставените за тоа, па да ја вратат скопска пивара за спонзор
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
За твоја информација, во Кастро работат скоро сите професионални бармени, значи не шанкери туку БАРМЕНИ, со големо искуство. и секој клуб со свои мани и доблести,тоа е ништо немозе да се смени, освен ако не им светне некоја сијаличка на претпоставените за тоа, па да ја вратат скопска пивара за спонзор
Скорпио, дека е лош потег е факт. Не ги брани, едноставно премолчи го тој дел. Даб е бре општа катастрофа... И тоа кој е задолжен за набавување пијалоци мора да го знае, и мора да знае дека тоа нема многу да им скрати од публика, но ќе им наруши имиџ, нема да им скрати пари. Не е дека има богзнае каков ноќен живот во Скопје. :smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Скорпио, дека е лош потег е факт. Не ги брани, едноставно премолчи го тој дел. Даб е бре општа катастрофа... И тоа кој е задолжен за набавување пијалоци мора да го знае, и мора да знае дека тоа нема многу да им скрати од публика, но ќе им наруши имиџ, нема да им скрати пари. Не е дека има богзнае каков ноќен живот во Скопје. :smir:
Во последно време Пивара многу се курназат,и во Колосеум се точи Туборг,Скопско нема ај тоа али кога ќе дојде коњак или вотка да земеш ќе мора да мешаш со пепси или миринда :tapp:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Колосеум како долгогодишен спонзор ги имаше Хајнекен, сеа и нив ги откачија, едноставно брат мн, се подруги условите, и тоа што го даваат за возврат на нивната реклама, јас тука не бранам никого, ниту местото каде што работам,верувај дека и мене не ми се допаѓа да правам коктел КУБА ЛИБРЕ или ЛОНГАЈЛЕНД со пепси:pos2:, ама тоа е знајди се па зиви, а за водка да те поправам, си има швепс и тоник наливни како и густи сокови за сечење:helou:



И да ако не се лазам, Прилепска пивара е исто така спознор и на Колосеум ова лето, а кај нас во диско го имаме еден од најстарите Култни пијалоци Газоза, најпродаван сок
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
За твоја информација, во Кастро работат скоро сите професионални бармени, значи не шанкери туку БАРМЕНИ, со големо искуство. и секој клуб со свои мани и доблести,тоа е ништо немозе да се смени, освен ако не им светне некоја сијаличка на претпоставените за тоа, па да ја вратат скопска пивара за спонзор
знам дека се бармени знам знам знам.... :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Колосеум како долгогодишен спонзор ги имаше Хајнекен, сеа и нив ги откачија, едноставно брат мн, се подруги условите, и тоа што го даваат за возврат на нивната реклама, јас тука не бранам никого, ниту местото каде што работам,верувај дека и мене не ми се допаѓа да правам коктел КУБА ЛИБРЕ или ЛОНГАЈЛЕНД со пепси:pos2:, ама тоа е знајди се па зиви, а за водка да те поправам, си има швепс и тоник наливни како и густи сокови за сечење:helou:



И да ако не се лазам, Прилепска пивара е исто така спознор и на Колосеум ова лето, а кај нас во диско го имаме еден од најстарите Култни пијалоци Газоза, најпродаван сок
У јеботе каков трип , Марчело + Газоза најпрвин а потоа и Fleshgod Apocalypse, Sacramental blood & GOd Dethroned со газоза:pos:.
Не е иронично сериозно газоза е закон.:)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146






а на 16.06.2009 концерт на ТОКСИКОЛОГИЈА . :helou: :helou:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ми се пара срце, кога слушам за концертиве, ќе немам слободен ден, секој ден на работа и на работа:vozbud::pos2:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ДЕТОКСИКАЦИЈА СО ТОКСИКОЛОГИЈА ВО ХАВАНА !!!

На ден 16.06.2009, со почеток од 21 часот во летниот клуб Хавана, хип хоп групацијата Токсикологија ќе го одржи вториот концерт посветен на албумот 4ЕКЕРАУКЦ.
Летната детоксикација започнува токму со овој концерт и ќе продолжи активно во летниот период низ цела Македонија. Се очекуваат настапи на Токсикологија во Прилеп, Битола, Охрид, Тетово... но се во свое време, изјави Марија4и, еден од артистите на Токсикологија.
Албумот 4екераукц беше официјално објавен на почетокот од 2009 како подарок за сите фанови на Токсикологија. Преку сајтот www.toksikologijamusic.com, каде сите заинтересирани можеа и сеуште можат да го симнат слободно албумот.
Најново од групацијата Токсикологија е најавата на првиот официјален албум на младиот артист Сиги под наслов “Скрипти на еден писател”, албум кој ја содржи и хит нумерата “Те сакам” за која артистот Сиги сними видео запис. Овој албум групацијата го најавува кон крајот на Јуни.

 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да не знае некој вечер што ќе има во Хавана ?
Фала однапред :smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Програма на Хавана летен клуб

среда: DJ GOCE (SAF)
четврток: EYE CUE
петок: FUNKY PUNKS
сабота: SOUTH PARK
недела: DAY OFF
понеделник: ДНЕВНА СОБА

Така пишува на флаерот што го земав синоќа од таму.
Инаку ми се допаѓа што е зголемен клубот, распоредот е ОК. Сакав да пијам ДАБ ама касно видов дека на ќош у фрижидер чуваат, а шанкерите по дифолт даваат Туборг. Озвучувањето е добро.
Единствена маана е што е преполно!!!
На ваква сардина парти немав идено година-две.
Ајт кај и да е провинцијалците ќе си идат дома, скопјанишчата со викендици по тиквешко, мавровско, охридско, ју-нејм-ит енѕеро исто така ќе го напуштат градот, па ќе може на раат да се искача у Хавана.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
Единствена маана е што е преполно!!!
На ваква сардина парти немав идено година-две.
Аааа да си ми жив и здрав!

Имам 2 прашања до Scorpio

Моето прво прашање - дали планираат "менаџерите" на Хавана да ги ограничат картите, или ќе играат на картата да им опадне посетеност поради преголемата гужва?

Второ - дали тие што се одговорни у Хавана имаат претстава до каде се слуша Хавана (ако не ја ќе им помогнам - до Веро 2 Тафталиџе)?

Не ме сфаќајте погрешно, Хавана е супер, зимоска скиснав, летотво исто планирам, се е ок али овие две работи се надевам дека ќе се средат пошто ја (преголеми)гужви неможам да трпам (а ни останатите) и доаѓаат потопли денови - ќе се спие со отворен џам и нема смисла цело Скопје да го слуша репертоарот Хавана секоја вечер.

Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom